সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৯ নৱেম্বৰৰ পৰা ৫ ডিচেম্বৰলৈকে জানক আপোনাৰ ৰাশিফল - Weekly horoscope in Assamese

 

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৯ নৱেম্বৰৰ পৰা ৫ ডিচেম্বৰলৈকে জানক আপোনাৰ ৰাশিফল - Weekly horoscope in Assamese 



মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে অলপ চাপপূৰ্ণ পৰিস্থিতিৰ মাজেৰে যাব লগা হ’ব পাৰে। কিন্তু দ্বিতীয়াৰ্ধত বস্তুবোৰ আপোনাৰ সৈতে খাপ খাব। এই সময়ছোৱাত কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত বাধা থাকিব, কিন্তু সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বন্ধুৰ সহায়ত আপুনি সকলো প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

এই সপ্তাহত স্বাস্থ্য ক্ষেত্ৰত অত্যন্ত সাৱধান হোৱা প্ৰয়োজন, অন্যথা দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ এটা পুনৰ দেখা দিব পাৰে। বিশেষকৈ খাদ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব। ধনৰ লেনদেনত সাৱধান হ’ব। আঁচনি এখনত ধনৰ বিষয়ে কোনো বিপদাশংকা লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকলৰ পাইকাৰী বিক্ৰেতাতকৈ ভাল সময় আছে।

প্ৰেম সম্পৰ্কত সাৱধানে পদক্ষেপ ল’ব। প্ৰেম সংগীৰ জীৱনত অত্যধিক হস্তক্ষেপ নকৰিব, অন্যথা যি কৰা হয় সেয়া অধিক বেয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখী সময় অতিবাহিত কৰক।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহত ভাগ্য আৰু কৰ্মৰ সমৰ্থনত আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োকে কামৰ ক্ষেত্ৰত সমৰ্থন কৰা হ’ব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি কৰা হ’ব। ৰাজনীতিৰ ক্ষেত্ৰত এটা ডাঙৰ পদৰ লগতে এটা ডাঙৰ দায়িত্বও পাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি আগৰ তুলনাত সামাজিক কাৰ্যকলাপত অধিক সক্ৰিয় হ’ব।

এই সপ্তাহটো স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত স্বাভাৱিক হ’ব। মহিলাসকলে ধৰ্মীয় আৰু শুভ কাৰ্যকলাপত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ অধিক সময় পাব। আপুনি সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে তীৰ্থস্থান, উপাসনা, ৰীতি-নীতি আৰু দান আদি দৰ্শন কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ প্ৰাপ্ত কৰা হ’ব।

প্ৰেম সম্পৰ্কৰ অসুবিধাবোৰ হ্ৰাস হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু সম্প্ৰীতি বৃদ্ধি পাব। যদি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ অনুভূতি উপেক্ষা কৰা পৰিহাৰ কৰে, দাম্পত্য জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে স্বাভাৱিকতকৈ ভাল প্ৰমাণিত হ’ব। জীৱিকাৰ সন্ধানত ভ্ৰমণ কৰা লোকসকলে কামৰ বাবে নতুন সুযোগ পাব। ব্যৱসায়ত সফলতা থাকিব। সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বন্ধুসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব। অৱশ্যে, এই সময়ত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অধিক সাৱধান হ’ব লাগিব।

একে সময়তে সাৱধানে গাড়ী চলাওক, অন্যথা আঘাতপ্ৰাপ্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ সহায়ত ভূমি, ভৱন আদিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিবাদ সমাধান হোৱাৰ লগে লগে আপুনি স্বস্তিৰ নিশ্বাস পেলাব। উপাৰ্জনৰ ধাৰাবাহিকতা থাকিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। প্ৰেম সংগীৰ সৈতে এটা আনন্দদায়ক সময় অতিবাহিত কৰক। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে বাহিৰলৈ যোৱাৰ সুযোগ পাব।

কৰ্কট ৰাশি- কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত যিকোনো কামত দৌৰিব লাগিব। অত্যাধিক আত্মবিশ্বাস পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। বিশেষকৈ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰাৰ আগতে ভালদৰে পঢ়িবলৈ নিশ্চিত হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি কামবোৰত সফলতা পাবলৈ কিছু অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু প্ৰচেষ্টা কৰিব লাগিব। শ্ৰেষ্ঠ বন্ধুসকলৰ পৰা সময়মতে সমৰ্থনৰ অভাৱে মনটো অলপ দুখী কৰি ৰাখিব। উপাৰ্জনৰ তুলনাত এই সপ্তাহত অতিৰিক্ত ব্যয় হ’ব।

কৰ্মক্ষেত্ৰত কামৰ বোজা বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। মাজে মাজে কিন্তু লাভজনক ব্যৱসায় থাকিব। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে সাৱধান হ’ব আৰু আপোনাৰ আহাৰৰ বিশেষ যত্ন ল’ব, কিয়নো ঋতুগত ৰোগ বা পেটৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। প্ৰেমৰ অংশীদাৰসকলে কঠিন সময়ত ছাঁৰ দৰে আপোনাৰ কাষত থিয় দিব। স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজত পাৰস্পৰিক সম্প্ৰীতি বৃদ্ধি পাব। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে পৰিয়ালত কিছুমান শুভ কাম সম্ভৱ।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহটো সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এটা সুখী আৰু সৌভাগ্যশালী সপ্তাহ হ’ব। সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বন্ধুসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব। ব্যৱসায়ত অগ্ৰগতি হ’ব। আমি সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিক লগ কৰিম, যি ভৱিষ্যতে লাভৰ আঁচনিৰ ওপৰত কাম কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিব। সামগ্ৰিকভাৱে উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি কৰা হ’ব।

স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰতো এই সপ্তাহটো স্বাভাৱিক হ’ব। অৱশ্যে মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে মন অলপ চিন্তিত হ’ব। এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভুল বুজাবুজি আঁতৰ কৰা হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু সম্প্ৰীতি বৃদ্ধি পাব।

প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহিত কৰক। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সুখী সময় অতিবাহিত কৰক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান আনন্দদায়ক খবৰ থাকিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ লোকসকল এই সপ্তাহত কিবা এটাৰ বাবে অলপ বিচলিত হ’ব পাৰে। ঘৰুৱা সমস্যাৰ বিষয়ে মনত বিভ্ৰান্তি থাকিব। আপুনি কোনো দৃঢ় সিদ্ধান্ত ল’ব নোৱাৰিব। এজন জ্যেষ্ঠৰ সহায় লওক। আৰু যদি সম্ভৱ হয় ডাঙৰ সিদ্ধান্তটো আৰু পিছুৱাই দিয়ক। আনক অত্যধিক বিশ্বাস কৰা পৰিহাৰ কৰিব আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ দুৰ্বলতাবোৰ পাহৰি নাযাব আৰু সেইবোৰ কাৰো ওচৰত প্ৰকাশ নকৰিব।

এই সপ্তাহত আপুনি ধন আৰু সময় দুয়োটা পৰিচালনা কৰিব লাগিব, অন্যথা আপুনি সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত আৱদ্ধ হৈ থকা ধন উলিওৱাৰ প্ৰচেষ্টা কিছু পৰিমাণে সফল হ’ব।

প্ৰেম সম্পৰ্কত সাৱধান পদক্ষেপ ল’ব, অন্যথা আপুনি মানহানিৰ চিকাৰ হ’ব পাৰে। মনটো পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অলপ চিন্তিত হ’ব।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো সুখী হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কৰা কামবোৰ বিচলিত হ’ব। অৱশ্যে, আপোনাৰ কামবোৰ সোনকালে সম্পূৰ্ণ হ’ব। পৰিয়ালৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে চিন্তা থাকিব। যদি আপুনি মাটি বা ভৱন এটা ক্ৰয় আৰু বিক্ৰী কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, অতি সাৱধানে এই দিশত এটা পদক্ষেপ লওক। কোনো ডাঙৰ চুক্তি কৰাৰ আগতে জ্যেষ্ঠ বা শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এজন কাৰ্যকৰী ব্যক্তিৰ সহায়ত উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি কৰা হ’ব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়টোৱে প্ৰত্যাশিত লাভ কৰিব।

যদি আপুনি কাৰোবাৰ প্ৰতি প্ৰেম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, এই সপ্তাহত আপুনি ইয়াক কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। বৈবাহিক জীৱনত মধুৰতা থাকিব আৰু পত্নীৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত ধন আৰু সময় দুয়োটা পৰিচালনা কৰিব লাগিব। তেতিয়াহে আপুনি আপোনাৰ কামত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱসায়িক ব্যস্ততাৰ বাবে ব্যস্ত পৰিস্থিতি অব্যাহত থাকিব। কিছুমান নতুন লোকৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিলে অৰ্থনৈতিক লাভৰ বাবে ভাল সুযোগ হ’ব পাৰে। কিছুমান স্বাস্থ্য সমস্যা উদ্ভৱ হ’ব পাৰে। সেয়েহে ঋতুগত ৰোগৰ বিষয়ে অত্যন্ত সাৱধান হ’ব।

আদালতৰ বাহিৰত ভূমি নিৰ্মাণৰ গোচৰৰ মোকাবিলা কৰা ভাল হ’ব। এজন ভাল বন্ধু বা এজন কাৰ্যকৰী ব্যক্তিৰ সহায়ত ব্যৱসায়টো সম্প্ৰসাৰিত কৰাৰ পৰিকল্পনা থাকিব।

প্ৰেম সংগীৰ সৈতে ভাল সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব। পত্নীৰ সৈতে দীঘলীয়া দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ।

ধনু ৰাশি- এই সপ্তাহটো ধনু ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এটা অতি ব্যস্ত সপ্তাহ হ’বলৈ গৈ আছে। যদিও কামৰ ক্ষেত্ৰত যথেষ্ট কাম থাকিব, পাৰিবাৰিক দায়িত্ব পালন কৰাৰ প্ৰত্যাহ্বান থাকিব। অৱশ্যে, ইয়াৰ মাজতে উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি কৰা হ’ব আৰু লাভ প্ৰাপ্ত কৰাৰ বহুতো সুযোগ থাকিব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে সম্পৰ্কিত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সফল আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

শাসকীয় দলৰ সহায়ত যদি দীৰ্ঘদিন ধৰি আৱদ্ধ হৈ থকা এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম কৰা হৈছে, তেন্তে আপুনি স্বস্তিৰ নিশ্বাস পেলাব। স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অত্যন্ত সাৱধান হোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে। দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ এটা পুনৰাবৃত্তি হ’ব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সৎ হ’ব আৰু আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব অন্যথা সম্পৰ্কটো ভাঙি যাব পাৰে। পত্নীৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত অলপ বেছি মানসিক বিভ্ৰান্তি আৰু চাপপূৰ্ণ পৰিস্থিতি দেখিব। মনটো অলপ দুখী হ’ব, কিয়নো আপুনি আপোনাৰ শ্ৰেষ্ঠ বন্ধু আৰু আত্মীয়সকলৰ পৰা সময়মতে সমৰ্থন লাভ কৰিবলৈ সক্ষম নহয়। তেনে ক্ষেত্ৰত আপুনি যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত অতি সাৱধানে ল’ব লাগিব। ভূমি, ভৱন বা পৈতৃক সম্পত্তিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা নতুন বিবাদ পোহৰলৈ আহিব পাৰে। ব্যৱসায়ত টকা লাগি থাকিবলৈ আপুনি আৰু অলপ অপেক্ষা কৰিব লাগিব।

ব্যৱসায়ত ওচৰৰ লাভৰ বাবে দূৰৱৰ্তী ক্ষতি পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অত্যন্ত সাৱধান হ’ব। ঋতুগত ৰোগ থকা হাড়ৰ ৰোগ পুনৰাবৃত্তি হ’ব পাৰে।

প্ৰেমসম্পৰ্কৰ পৰা উদ্ভৱ হোৱা ভুল বুজাবুজিবোৰ সাৱধানে সমাধান কৰক, অন্যথা যি সৃষ্টি হয় সেয়া অধিক বেয়া হ’ব পাৰে। পত্নীৰ বাবে সময় উলিয়াওক আৰু তেওঁৰ অনুভূতি উপেক্ষা কৰা পৰিহাৰ কৰক।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত জীৱনত বহুতো উত্থান-পতন দেখিব। তেনে ক্ষেত্ৰত আপুনি সময় আৰু ধনৰ ভাল ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব আৰু আগবাঢ়িব লাগিব। আপোনাৰ ডাঙৰ ক্ষতি বা কুখ্যাতি সৃষ্টি কৰিব পৰা যিকোনো বস্তুৰ দায়িত্ব ল’বলৈ নাপাহৰিব। কামত কাম কৰোঁতে কোনো অৱহেলা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা আপুনি আপোনাৰ জ্যেষ্ঠৰ ক্ৰোধৰ বলি হ’ব পাৰে। গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হওক।

যিকোনো আঁচনিত টকা ৰাখক, অন্যথা পিছত ধাৰ লোৱাৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। যদি আপুনি কিবা নতুন কৰাৰ কথা ভাবি আছে, এজন অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত প্ৰেম সংগীৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বৃদ্ধি পাব। অৱশ্যে সম্পৰ্কটো ভাঙি যাব পৰা যিকোনো পদক্ষেপ লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। ব্যস্ত কামৰ সময়ৰ মাজত পত্নীৰ বাবে সময় উলিয়াওক আৰু তেওঁৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো গান আৰু আনন্দৰ সৈতে পাৰ হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে এটা মাংগলিক কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। বহুদিনৰ পিছত মই বহুতো পৰিচিত লোকক লগ পাব। যুৱকসকলে বেছিভাগ সময়তে আনন্দ কৰিব। কামৰ ক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োৰে পৰা সহযোগিতা থাকিব, যি আপোনাক সময়মতে আপোনাৰ লক্ষ্য পূৰণ কৰিবলৈ সক্ষম কৰিব।

উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি কৰা হ’ব। এজন জ্যেষ্ঠৰ পৰামৰ্শ পাৰিবাৰিক সমস্যা সমাধানত কাৰ্যকৰী হ’ব। ভাতৃ-ভগ্নীসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব। সামাজিক সন্মান বৃদ্ধি হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিৱৰ্তিত হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱনত মধুৰতা থাকিব আৰু স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা এটা আচৰিত উপহাৰ পোৱাটো আনন্দদায়ক হ’ব। আপুনি সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে পৰিয়ালৰ সৈতে এটা আনন্দদায়ক স্থান ভ্ৰমণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে।

Related Search
Assamese Horoscope today
Assamese weekly horoscope
Assamese Horoscope tomorrow
Assamese latest news
Assamese breaking news
ajir khobor
ajir news

SeeHere is theComments

Sponsored

close