গাঁঠিৰ বিষৰ উপশমৰ বাবে কেঁচা বন্ধাকবিৰ পাত কেনেদৰে প্ৰয়োগ কৰিব লাগে? - Assamese health tips for relief from pain

 গাঁঠিৰ বিষৰ উপশমৰ বাবে কেঁচা বন্ধাকবিৰ পাত কেনেদৰে প্ৰয়োগ কৰিব লাগে? - Assamese health tips for relief from pain 



গাঁঠিৰ বিষৰ বাবে আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে কেঁচা বন্ধাকবিৰ পাত। ভৰিৰ গাঁঠিৰ শান্ত কৰিবলৈ বন্ধাকবি শ শ বছৰ ধৰি লোক প্ৰতিকাৰ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰি আহিছে। এনৱাই টাইমছ ফিটনেছ এণ্ড নিউট্ৰিচন শাখাত প্রকাশিত অনুসৰি ইয়াত ভিটামিন আৰু ফাইটোনিউট্রিয়েণ্টৰ লগতে এন্থোচাইনিন আৰু গ্লুটামাইন অধিক থাকে, দুয়োটাতে প্রদাহ-প্ৰতিৰোধী গুণাগুণ থাকে। যদিও কাহিনীগত প্রমাণ, বেদনাদায়ক গাঁঠিৰ চাৰিওফালে মেৰিয়াই থোৱা বন্ধাকবিৰ পাতবোৰে কিছুমান লোকৰ বাবে গাঁঠিৰ বিষ উপশম কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।


কেনেকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব:


পদক্ষেপ ১

বন্ধাকবিৰ পাতবোৰ ফইলত প্রথমে মেৰিয়াই দিয়ক আৰু সেইবোৰ গৰম কৰিবলৈ আৰু পাতবোৰ দায়বদ্ধ কৰিবলৈ কেইমিনিটমানৰ বাবে অভেনত ৰাখক।


পদক্ষেপ ২

গৰম বন্ধাকবিৰ পাতবোৰ বেদনাদায়ক গাঁঠিৰ চাৰিওফালে স্তৰ কৰক যেতিয়ালৈকে ই পাতৰ সৈতে সম্পূৰ্ণৰূপে আৱদ্ধ নহয়। যদি পাতবোৰ অত্যাধিক গৰম অনুভৱ হয়, ছালত প্ৰয়োগ কৰাৰ আগতে এক মিনিটৰ বাবে ঠাণ্ডা হ'বলৈ দিয়ক। চেল্ফ ষ্টিক গজ বেণ্ডেজেৰে মেৰিয়াই পাতবোৰ ঠাইত ধৰি ৰাখক আৰু উষ্ণতা ধৰি ৰাখিবলৈ গোটেই পুল্টিচটো প্লাষ্টিকৰ এলুমিনিয়াম ফইলেৰে ঢাকি দিয়ক।


পদক্ষেপ ৩

বন্ধাকবিৰ পাতবোৰ গাঁঠিৰ চাৰিওফালে কমেও এঘণ্টাৰ বাবে মেৰিয়াই ৰাখিব, আৰু বিচাৰিলে দীঘলীয়া সময় ৰাখিব। নতুন বন্ধাকবিৰ পাত ব্যৱহাৰ কৰি, গাঁঠিটো পিছৰ সময়ত বা পিছদিনা পুনৰ মেৰিয়াই দিয়ক।


এই ঘৰুৱা কাম সমূহৰ পৰা আপুনি বিষৰ পৰা অলপ হলেও সকাহ পাব পাৰে।


Related Search

Assamese health tips

Assamese tips

Assamese lifestyle tips

Assamese daily tips

insurance for health future

health insurance for future

insurance for car

best future health insurance


DISCLAIMER : The information in this article is for knowledge purposes only. It is important to consult the relevant experts before applying them yourself.

SeeHere is theComments

Sponsored

close