বাস্তু পৰামৰ্শ: ঘড়ীয়েও সলনি কৰিব পাৰে আপোনাৰ ভাগ্য , কেনেদৰে জানক - Vastu tips for watch

 বাস্তু পৰামৰ্শ: ঘড়ীয়েও সলনি কৰিব পাৰে আপোনাৰ ভাগ্য , কেনেদৰে জানক - Vastu tips for watch 



প্ৰায়ে আমি ঘৰত ঘড়ী ৰখাৰ সময়ত দিশৰ প্ৰতি মনোযোগ নিদিওঁ, কেৱল ইয়াক সেই ঠাইত ৰাখো য'ত আমি ভাল পাওঁ বা যত ৰাখিলে কোঠাটো শুৱনি লাগিব । কিন্তু এই কাম বাস্তুৰ মতে একেবাৰে ভুল। ঘড়ী এটা ভুল দিশত প্ৰয়োগ কৰিলে আপোনাৰ শাৰীৰিক, মানসিক বা বিত্তীয় ক্ষতি হ'ব পাৰে, লগতে এক ভুল দিশত ৰখা ঘড়ীয়ে আপোনাৰ প্ৰগতিত বাধা দিব পাৰে । বাস্তুৰ মতে, যদি ঘৰৰ দক্ষিণ দিশত ঘড়ী থাকে, ঘৰৰ মুৰব্বী সদায় অসুস্থ হৈ থাকিব। ঘৰত সঠিক দিশত থকা ঘড়ীটোৱে আপোনাৰ ভাগ্য সলনি কৰিব পাৰে।


দুৰ্ভাগ্যৰ সূচক হৈছে বন্ধ ঘড়ী 

বাস্তুৰ মতে, ঘৰত ৰখা বন্ধ ঘড়ীয়ে আপোনাৰ জীৱনত সমস্যা সৃষ্টি কৰিব পাৰে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰৰ ভঙা ঘড়ী আৰু বন্ধ ঘড়ী দুৰ্ভাগ্যৰ সূচক। গতিকে ঘৰৰ বন্ধ আৰু ভঙা ঘড়ীটো আঁতৰাওক। 


এই দিশত ঘড়ীয়ে আপোনাৰ প্ৰগতি বা উন্নতিত বাধা দিয়ে

বাস্তুৰ মতে, যদি ঘৰটোত দক্ষিণ দিশত ঘড়ী থাকে, ঘৰটোৰ মুৰব্বীৰ স্বাস্থ্য ভাল নহ'ব। এই দিশত ঘড়ী ৰাখিলে প্ৰগতিৰ সুযোগ প্ৰদান নহ'ব, আৰু আপোনাৰ প্ৰগতি বন্ধ হ'ব আৰু আপুনি সকলো ক্ষেত্ৰতে আগবাঢ়িব নোৱাৰিব, যি ঘৰলৈ নেতিবাচক শক্তি আনিব। 


ঘড়ীটো এই দিশত ৰাখক

যেতিয়াই আপুনি ঘৰৰ দেৱালত ঘড়ী এটা ৰাখে, দিশবোৰ ৰক্ষা কৰাটো নিশ্চিত কৰিব। বাস্তুৰ মতে, ঘড়ীটো পূব বা উত্তৰ দেৱালত ৰাখিব লাগে, এই দিশবোৰ সত্ত্ব শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ। এই দিশত ঘড়ী এটা ৰাখিলে আপোনাক সৌভাগ্য আৰু সমৃদ্ধি প্ৰদান কৰিব, আৰু প্ৰগতিৰ বাবে নতুন পথ প্ৰশস্ত কৰিব। এই দিশত ঘড়ী এটা ৰাখিলে আপোনাৰ আৱদ্ধ হৈ থকা কাম সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। বাস্তুৱে বিশ্বাস কৰে যে যদি আপোনাৰ ঘৰত পেণ্ডুলাম ঘড়ী থাকে, ই আপোনাৰ বাবে ভাল। ইয়াৰ ফলত পৰিয়ালৰ প্ৰগতি হয় আৰু এই ঘড়ীটো পশ্চিম দিশত ৰাখিব লাগে।


আকাৰ আৰু ৰং মনত ৰাখিব

ঘৰটোত ক'লা, নীলা আৰু ৰঙা ঘড়ী স্থাপন কৰিব নালাগে, যিবোৰ বাস্তুৰ মতে সঠিক বুলি বিবেচনা কৰা নহয়। একে সময়তে, ঘৰটোত বৰ্গ আৰু ঘূৰণীয়া ঘড়ী শুভ। পূব দিশত পাতল সেউজীয়া বা হালধীয়া আৰু উত্তৰ ফালে আকাশ বা ধূসৰ আৰু পশ্চিম ফালে সোণালী বা ধূসৰ বা বগা ঘড়ীয়ে সুখ আৰু সমৃদ্ধি বৃদ্ধি কৰিব আৰু সেইবোৰ প্ৰয়োগ কৰিলে ঘৰত সুখ আৰু শান্তি আনিব।


Related Search 

Vastu tips 

Vastu tips for watch 

ghori vastu tips 

Assam Latest news 

Assam news live 


SeeHere is theComments

Sponsored

close