28 ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা 6 মাৰ্চ - সাপ্তাহিক ৰাশিফল - 28 February to 6 March - Weekly Horoscope in Assamese - নিয়মীয়া খবৰ

28 ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা 6 মাৰ্চ - সাপ্তাহিক ৰাশিফল - 28 February to 6 March - Weekly Horoscope in Assamese

 28 ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা 6 মাৰ্চ - সাপ্তাহিক ৰাশিফল - 28 February to 6 March - Weekly Horoscope in Assamese



অহা সপ্তাহৰ মেষ ৰাশিফল - Mesh rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

একাদশ ধৰণে সূৰ্যৰ স্থিতিৰ বাবে, আপুনি এই সপ্তাহত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ৰাশিফলত বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন দেখিব পাৰে। কিয়নো এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ সামান্য পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰা, আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য উন্নত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব আৰু আপোনাৰ মানসিক আৰু শাৰীৰিক স্বাস্থ্য ভাল হ'ব। আপোনাৰ বিত্তীয় সিদ্ধান্তউন্নত কৰিলে এই সপ্তাহত আপোনাৰ জীৱনত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে আৰু লগতে আপোনাক অতীতৰ সকলো অসুবিধা দূৰ কৰাত সহায় কৰিব। যাৰ কাৰণে বস্তুবোৰ পুনৰ পথত ঘূৰি অহা যেন লাগিব। এই ৰাশিচিহ্নৰ স্থানীয় লোকসকলক এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে মিলা-মিছা কৰিবলৈ যথাসাধ্য চেষ্টা কৰা দেখা যাব। তেওঁলোকে সম্পূৰ্ণ সফলতা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। যাৰ ফলত তেওঁলোকে পৰিয়ালৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহিত কৰাৰ আৰু ঘৰুৱা বিষয়ত তেওঁলোকক পৰামৰ্শ দিয়াৰ সুযোগ পাব। আপুনি এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ সৰু সদস্যসকলৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সপ্তাহত, এই ৰাশিচিহ্নৰ ব্যৱসায়ীসকলে কামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এক অবাঞ্ছিত ভ্ৰমণলৈ যাব লাগিব পাৰে। গতিকে এতিয়াৰ বাবে, এই যাত্ৰা টো এৰাই যোৱাভাল, অন্যথা আপুনি মানসিক চাপৰ লগতে বিত্তীয় ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব। এই সপ্তাহত, শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্যৰ প্ৰতি প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ হ'ব লাগিব। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ সংগঠন উন্নত কৰোঁতে, আপোনাৰ সৈতে ভুল কৰাৰ অভ্যাস কৰা সকলো লোকক ইয়াৰ পৰা আঁতৰ কৰক। কিয়নো যদিও আপুনি এতিয়া ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱ দেখা নাপায়, কিন্তু ইয়াৰ বাবে, আপুনি জীৱনৰ পিছৰ সময়ত বহুতো পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হ'ব পাৰে।


অহা সপ্তাহৰ বৃষ ৰাশিফল - Brish rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

বৃহস্পতি দশম ধৰণে থাকিলে, এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰতি আনৰ মনোভাৱ দেখি আপুনি এনে অনুভৱ কৰিব পাৰে যেন আপুনি নতুন কিবা শিকিবলৈ বহুত বৃদ্ধ। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ চিন্তাধাৰাত সময় অপচয় নকৰিব আৰু আপোনাৰ সামৰ্থ্যৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ নকৰিব আৰু পাহৰি নাযাব যে আপোনাৰ সৃষ্টিশীল আৰু সক্ৰিয় চিন্তাধাৰাৰ বাবে, আপুনি সহজে যিকোনো শিকিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি আপোনাৰ চিন্তাশক্তিক এই দিশত ৰাখিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ হ'ব আৰু এয়া সম্ভৱ যে আপুনি হঠাতে কিছুমান অদৃশ্য লাভ পাব পাৰে যিটো আপুনি এতিয়ালৈকে আশা কৰা নাছিল। এই লাভৰ এটা সৰু অংশ সামাজিক কামৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। কামত বা কৰ্মক্ষেত্ৰত অত্যাধিক কামৰ চাপৰ বাবে আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক তিক্ত হ'ব পাৰে। এইবাৰ এয়া সম্ভৱ যে আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে দিয়া যিকোনো প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰাত সম্পূৰ্ণৰূপে ব্যৰ্থ হৈছে, যাৰ বাবে আপুনি তেওঁলোকৰ অসন্তুষ্টিৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব। এই সপ্তাহত, বহুতো শুভ গ্ৰহৰ প্ৰভাৱৰ বাবে, আপোনাৰ ইচ্ছা শক্তি শক্তিশালী হ'ব, যাৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত নতুন সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি এনে বহুতো সুযোগ পাব, যাৰ সহায়ত এইবাৰ আপোনাৰ ৰাশি চিহ্নৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত অতি সুখী হ'ব। এই সময়ছোৱাত শিক্ষাৰ্থীসকলে যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব। ইয়াৰ লগতে, আপোনাৰ ওপৰত বহুতো শুভ গ্ৰহৰ প্ৰভাৱেও আপোনাক ভাল ফলাফল প্ৰদান কৰিবলৈ কাম কৰিব। সেয়েহে, শিক্ষাৰ বাবে বিদেশলৈ যোৱাৰ সপোন দেখা শিক্ষাৰ্থীসকলে পৃথিৱীৰ এই পৱিত্ৰ দিশটোৰ বাবে তেওঁলোকৰ পচন্দৰ বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়ত নামভৰ্তি কৰাৰ সুযোগ পাব।


অহা সপ্তাহৰ মিথুন ৰাশিফল - Mithun rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

এই সপ্তাহত আপুনি বৃদ্ধসকলৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন ল'ব লাগিব বিশেষকৈ পৰিয়ালৰ যিহেতু শনি অষ্টম পথত অৱস্থিত। যোগে নিৰ্মাণ কৰি আছে যে কিছুমান দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগৰ বাবে তেওঁলোকৰ সমস্যা হ'ব পাৰে, যি জীৱনৰ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ কিছুমান স্থাৱৰ সম্পত্তি চুৰি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, বা কোনোবাই আপোনাৰ বিশ্বাস ভংগ কৰি ইয়াক দখল কৰিব পাৰে, সেয়েহে যিমান সম্ভৱ, আৰম্ভণিৰে পৰা নিজকে সাৱধান হ'ব পাৰে, কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস নকৰিব। এই সপ্তাহত, ঘৰৰ শিশুৱে আপোনাক বহুতো ঘৰুৱা কাম চম্ভালিবলৈ যথেষ্ট সহায় কৰিব পাৰে। কিন্তু তাৰ বাবে আপুনি তেওঁলোকৰ সহায় বিচাৰিব লাগিব, ভাল লাগিব। লগতে সমাজত, আপুনি আপোনাৰ আকৰ্ষণ আৰু ব্যক্তিত্বৰ জৰিয়তে কিছুমান নতুন বন্ধু বনাবলৈ সক্ষম হ'ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিৰ পৰা শেষলৈকে, সময়টো আপোনাৰ বাবে অতি উদ্যমী হ'ব। কিয়নো এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজকে সম্পূৰ্ণ শক্তি অনুভৱ কৰিব, যি আপোনাৰ কামৰ দক্ষতাও বৃদ্ধি কৰিব। এই সময়ত, আপোনাৰ লক্ষ্য পূৰণ কৰাৰ একমাত্ৰ আৰু একমাত্ৰ চিন্তা আপোনাৰ মনত চলিব, যাৰ বাবে আপুনি নিজকে সময়সীমালৈকে দিব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সপ্তাহত শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত বহুতো ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন দেখিব। বিশেষকৈ বিদেশত অধ্যয়ন কৰাৰ সপোন দেখা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে, এইবাৰ যথেষ্ট ফলপ্ৰসূ হ'ব।


অহা সপ্তাহৰ মিথুন ৰাশিফল - Mithun rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

সপ্তম পথত শনিৰ স্থিতি আৰু অষ্টম ধৰণে বৃহস্পতিৰ স্থিতিৰ বাবে, আপুনি এই সপ্তাহত বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল'ব লাগিব, যাৰ বাবে আপুনি উত্তেজনা আৰু অস্থিৰতাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব পাৰে। এনে সময়ত আপোনাৰ মন আৰু চিন্তা নিয়ন্ত্ৰণ কৰক আৰু যদি আপোনাৰ সিদ্ধান্ত ল'বলৈ সমস্যা হয় তেন্তে জ্যেষ্ঠ এজনৰ সহায় লওঁক। এই সপ্তাহত, আপোনাৰ ৰাশি চিহ্নই স্থানীয় লোকসকলৰ জীৱনত বিত্তীয় দিশৰ পৰা অহা সকলো ধৰণৰ প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰিব। কিয়নো সাপ্তাহিক ভৱিষ্যতবাণীয়ে দেখুৱাইছে যে এই সময়ত আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নত যথেষ্ট সুন্দৰ ধন সৃষ্টি কৰা হৈছে। যথাযথ সুবিধা লৈ আপুনি প্ৰতিটো প্ৰতিকূলতাৰ পৰা নিজকে ডাঙৰ কৰিব পাৰিব। আপোনাৰ সন্তানৰ বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠানলৈ আমন্ত্ৰণ আপোনাৰ আৰু পৰিয়ালৰ বাবে এক আনন্দদায়ক অনুভৱ হ'ব। তেওঁ আপোনাৰ প্ৰত্যাশা পূৰণ কৰিব আৰু আপুনি তেওঁৰ জৰিয়তে আপোনাৰ সপোনবোৰ সঁচা হোৱা দেখিব, যি আপোনাৰ চকুৰ আৰ্দ্ৰতা স্পষ্টভাৱে দেখিব। এই সপ্তাহটোৱে আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ উন্নতি আনিব, কিন্তু আপোনাক বিশেষ যত্ন ল'বলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যে আপুনি এই সময়ত যিকাম কৰে, ভালদৰে চাওঁক আৰু বুজি পায়। ইয়াৰ বাহিৰেও, যদি আপুনি জ্যেষ্ঠ বিষয়া আৰু জ্যেষ্ঠসকলৰ সৈতে কথা পাতিব বিচাৰে, এইটো নিজে কৰিব, কাৰো জৰিয়তে নহয়। কাৰণ তেতিয়াহে আপুনি আপোনাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন দিব পাৰে। যিসকল শিক্ষাৰ্থীয়ে বিদেশত ভাল মহাবিদ্যালয়লৈ যোৱা আৰু উচ্চ শিক্ষা গ্ৰহণ কৰাৰ সপোন দেখি আছিল, তেওঁলোকে এই সপ্তাহৰ মাজভাগত এই সুযোগ লাভ কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ স্মৃতিশক্তি বৃদ্ধি কৰিবলৈ, আপোনাক ৰাতিপুৱা সাৰ পাবলৈ আৰু বস্তুবোৰ অনুশীলন কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।


অহা সপ্তাহৰ সিংহ ৰাশিফল - Singha rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

সুখেৰে ভৰা এই সপ্তাহটোৱে আপোনাৰ স্বাস্থ্যউন্নত কৰিব কিয়নো গুৰুৰ চকু আপোনাৰ চন্দ্ৰচিহ্নত পৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত এজন সাধুৰ আশীৰ্বাদই আপোনাক মানসিক শান্তি প্ৰদান কৰিব। সেয়েহে, এজন ভদ্ৰলোকৰ ঈশ্বৰীয় প্ৰকাশশুনিব, কিয়নো ই আপোনাক সন্তুষ্টি প্ৰদান কৰিব, ঠিক তেনেদৰে এই বোৰে আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস শক্তিশালী কৰিব। আপোনাৰ সুৰা বা আন যিকোনো নিচাযুক্ত পদাৰ্থ সেৱনকৰাৰ ফলত আপোনাৰ ধন হেৰুওৱাৰ আশংকা আছে। কিয়নো এয়া সম্ভৱ যে আপুনি নিচাযুক্ত অৱস্থাত কৰবাত কিছুমান মূল্যৱান সামগ্ৰী হেৰুৱাব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব। এই ৰাশিচিহ্নৰ যুৱকসকলক এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ বিদ্যালয় বা মহাবিদ্যালয়ৰ যিকোনো প্ৰকল্পসম্পৰ্কে ঘৰৰ জ্যেষ্ঠ বা তেওঁলোকৰ ভাই-ভনীৰ সহায়ৰ প্ৰয়োজন হ'ব। গতিকে যেতিয়াই আপোনাৰ সময় থাকে, তেওঁলোকৰ সৈতে বহক আৰু তেওঁলোকৰ মতামত জানিবলৈ চেষ্টা কৰক। লগতে, তেওঁলোকক আপোনাৰ প্ৰকল্পৰ বিষয়ে কওঁক। এই সপ্তাহত, আপুনি বহুতো সৰু-সুৰা বাধাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব পাৰে। কিন্তু তথাপিও, এই সপ্তাহটোৱে আপোনাৰ বাবে বহুতো নতুন সাফল্য অনাৰ দিশত আঙুলিয়াই দিছে। সেয়েহে, সেই সহকৰ্মীসকলৰ বিশেষ যত্ন লৈ, তেওঁলোকক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক, যিসকলে সোনকালেই আশা কৰা অনুসৰি বস্তু নোপোৱাৰ বাবে বেয়া অনুভৱ কৰে। বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে এই সপ্তাহত নিজকে সতেজ কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ বন্ধু বা ওচৰৰ লোকৰ সৈতে ভ্ৰমণকৰিবলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, এনে ধৰণৰ কিবা পৰিকল্পনা কৰাৰ আগতে, আপোনাক আপোনাৰ সকলো অসম্পূৰ্ণ পাঠ্যক্ৰম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।


অহা সপ্তাহৰ কন্যা ৰাশিফল - Kanya rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

এই সপ্তাহত, সামান্য স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ উপৰিও, এই ৰাশিচিহ্নৰ স্থানীয়/স্থানীয় লোকসকলৰ বাবে কোনো ডাঙৰ ৰোগ হোৱাৰ সম্ভাৱনা নগণ্য হ'ব। অৱশ্যে, যিকোনো ঋতুগত ৰোগৰ ক্ষেত্ৰত, ঘৰত স্ব-চিকিৎসা অবিহনে, আপোনাক চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ অবিহনে ঔষধ গ্ৰহণ নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। এই সপ্তাহটো এনে বস্তু ক্ৰয় কৰাৰ বাবে ভাল যাৰ মূল্য পিছত বাঢ়িব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি সোণৰ গহনা, ঘৰ-ভূমি বা যিকোনো গৃহ নিৰ্মাণ কাৰ্যত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি ভৱিষ্যতে ভাল লাভ পাব। এই সপ্তাহত পৰিয়ালৰ আন সদস্যসকলৰ মাজত পাৰিবাৰিক বিবাদ হ'ব পাৰে, যাৰ ফলত পাৰিবাৰিক শান্তিও বিঘ্নিত হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, এই সময়ত আপোনাক আনৰ বিষয়ত হস্তক্ষেপ পৰিহাৰ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে, অন্যথা আপুনি তেওঁলোকৰ বিবাদত পৰিব পাৰে।  পেছাদাৰী দৃষ্টিকোণৰ পৰা, এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে খুব ভালদৰে আৰু সঠিক পথত চলি থকা যেন লাগিছে কিয়নো এই ৰাশিচিহ্নৰ ব্যৱসায়ীসকলৰ বিষয়ে ক'লে, তেওঁলোকে এইবাৰ মধ্যমীয়া ভাল ফলাফলৰ পৰা সন্তুষ্টি লাভ কৰিব, আনহাতে কৰ্মচাৰীসকলে কিছু ডাঙৰ ফলাফল পাব। এই সময়ছোৱাত এটা বহুজাতিক কোম্পানীত কাম কৰাটোসম্ভৱ হ'ব। এই সপ্তাহত, বহুতো শিক্ষাৰ্থীৰ কেৰিয়াৰগ্ৰাফ হঠাতে উচ্চতাত উপনীত হোৱা দেখা যাব। যাৰ ফলত পৰিয়ালত আপোনাৰ সন্মানো বৃদ্ধি পাব। লগতে, আপুনি ঘৰৰ জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰা আশীৰ্বাদ হিচাপে কিছুমান শিক্ষাদানসামগ্ৰী পাব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি অপেক্ষা কৰি আছে।


অহা সপ্তাহৰ তুলা ৰাশিফল - Tula rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বহুতো সমস্যা এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাবে সমস্যাত পৰিব পাৰে কিয়নো শনি আপোনাৰ চতুৰ্থ ধৰণে অৱস্থিত। এনে পৰিস্থিতিত, বিশেষকৈ আপোনাৰ চকু, কাণ আৰু নাকৰ যত্ন ল'ব, কিয়নো আপুনি ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সংক্ৰমণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা দেখিছে। সপ্তাহৰ প্ৰাৰম্ভিক দিনবোৰত, আপুনি বহুতো উৎসৰ পৰা ধন উপাৰ্জন কৰাত সম্পূৰ্ণসফল হ'ব। এই সময়ছোৱাত, প্ৰয়োজন হ'লে আপুনি আপোনাৰ আত্মীয়সকলক যিকোনো ধৰণৰ আৰ্থিক সহায় কৰিব পাৰে। কিন্তু যিসকলে সময়মতে টকা ঘূৰাই নিদিয়ে তেওঁলোকক কৃতিত্ব দি টকা দিয়া পৰিহাৰ কৰিব। অন্যথা, এইবাৰ আপোনাৰ টকা লাগি যাব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱন উন্নত কৰিবলৈ, আপোনাক এই সপ্তাহত আপোনাৰ হৈ প্ৰচেষ্টা কৰা দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্য উন্নত হ'ব, যি আপোনাক তেওঁলোকৰ সঠিক সমৰ্থন প্ৰাপ্ত কৰাত সহায় কৰিব। ইয়াৰ সৈতে, আপোনাৰ সৰু ভাই-ভনীসকলেও আপোনাৰ পৰা সঠিক মতামত ল'বলৈ সক্ষম হ'ব। এই সপ্তাহত, বহুতো শুভ গ্ৰহৰ প্ৰভাৱৰ বাবে, আপোনাৰ ইচ্ছা শক্তি শক্তিশালী হ'ব, যাৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত নতুন সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সময়ছোৱাত, আপুনি এনে বহুতো সুযোগ পাব, যাৰ সহায়ত এইবাৰ আপোনাৰ ৰাশি চিহ্নৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত অতি সুখী হ'ব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা সকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু আত্মাত বিশ্বাস কৰাটো কঠিন হ'ব পাৰে। বিশেষকৈ সপ্তাহটোৰ মাজভাগে আপোনাৰ মনত শিক্ষাসম্পৰ্কীয় বহুতো নেতিবাচক চিন্তা কঢ়িয়াই আনিব। যাৰ বাবে আপুনি যিকোনো বস্তুৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়াত ব্যৰ্থ হ'ব।


অহা সপ্তাহৰ বৃশ্চিক ৰাশিফল - Brishik rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

যদি আপুনি নিয়মীয়াকৈ দৌৰে, টান ঠাইত দৌৰাৰ সলনি, বালি বা মাটিত দৌৰিব আৰু দৌৰাৰ সময়ত চলমান জোতা পিন্ধিব। যিহেতু ই আপোনাৰ ভৰিৰ ওপৰত বেয়া প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰে, ই আপোনাৰ পাচন তন্ত্ৰ শক্তিশালী কৰাত সহায় কৰিব। নিজকে স্বাস্থ্যৱান ৰখাৰ উপৰিও, আপুনি আপোনাৰ যিকোনো পুৰণি সমস্যাৰ পৰা ওলাব পাৰে। এই সপ্তাহত, আপুনি বহুতো অপ্ৰয়োজনীয় বস্তুৰ বাবে বজাৰ কৰোঁতে অলপ অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে ব্যয় কৰিব পাৰে। এনে সময়ত, যিকোনো বস্তু ক্ৰয় কৰাৰ আগতে, আপুনি ইতিমধ্যে থকা বস্তুবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি এজন পুৰণি বন্ধু, সঙ্গী বা প্ৰেমিকৰ সৈতে আন কাৰোবাক দেখি অলপ দুখ পাব পাৰে। এই কাৰণে, আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটোৱা পৰিহাৰ কৰি অকলে থাকিবলৈ পছন্দ কৰিব। এই সপ্তাহটোৱে কামৰ ক্ষেত্ৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আপোনাৰ জীৱনত বহুতো নতুন প্ৰত্যাহ্বান আনিবলৈ গৈ আছে। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাক নতুন লক্ষ্য/লক্ষ্য দিয়া হ'ব পাৰে। গতিকে কঠিন ঘটনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ, আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্কবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত শিক্ষাৰ্থীসকলে লাভ কৰা সফলতাই তেওঁলোকৰ আত্মবিশ্বাস আৰু বৃদ্ধি কৰিবলৈ কাম কৰিব। যাৰ বাবে যিসকল শিক্ষাৰ্থীয়ে আগতে জীৱনত বহুতো সিদ্ধান্ত ল'বলৈ সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল, তেওঁলোকে এই সপ্তাহত সম্পূৰ্ণ সঠিক সিদ্ধান্ত ল'বলৈ সক্ষম হ'ব। অৱশ্যে, যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্তত উপনীত হোৱাৰ আগতে আপুনি এজন প্ৰবীণ ব্যক্তিৰ সৈতে পৰামৰ্শ কৰিব লাগিব।


অহা সপ্তাহৰ ধনু ৰাশিফল - Dhanu rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

এই সপ্তাহত আপোনাৰ স্বাস্থ্য সাধাৰণতে ভাল হ'ব। কিয়নো বহুতো গ্ৰহৰ শুভ দৃশ্যই আপোনাৰ স্বাস্থ্য শক্তিশালী কৰিব আৰু একে সময়তে আপোনাক দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগৰ পৰা সকাহ দিব। সেয়েহে, এই সপ্তাহত আপোনাৰ মন সুখী থাকিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সপ্তাহত আপুনি আৰম্ভণিৰ পৰাঅপ্ৰয়োজনীয় ব্যয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। অন্যথা, প্ৰয়োজন হ'লে আপোনাৰ ধন শেষ হ'ব পাৰে, ক্ৰেডিট টকাৰে আপোনাৰ ওপৰত অতিৰিক্ত চাপ যোগ দিব পাৰে। পৰিয়ালটোত বিবাদ ঘটিব লাগিব, আৰু এই সপ্তাহত আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ ক্ষেত্ৰতো একেই ঘটনা ঘটিব। যাৰ বাবে আপোনাৰ কিছু সমস্যা হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, ইয়াক আপোনাৰ মানসিক শান্তি বিঘ্নিত কৰিব নিদিব আৰু একেলগে বহি প্ৰতিটো সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। পৰিয়ালৰ সদস্য এজনৰ স্বাস্থ্য ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে, যি আপোনাৰ চাপ বৃদ্ধিৰ মুখ্য কাৰণ হ'ব আৰু আপুনি কামত ভাল অৱদান আগবঢ়াব নোৱাৰিব। ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱই আপোনাৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে, আপোনাৰ কেৰিয়াৰতো বাধা হিচাপে কাম কৰিব পাৰে। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ সাপ্তাহিক পূৰ্বানুমান আপোনাৰ বাবে ভাল দেখায়। ফলস্বৰূপে, শিক্ষাৰ্থীসকলে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব। এই সময়ছোৱাত, আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফল পাব আৰু আপুনি প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত সফলতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম অনুভৱ কৰিব।


অহা সপ্তাহৰ মকৰ ৰাশিফল - Makar rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যত বহুতো ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন দেখিব। অৱশ্যে, কামটোৰ সৈতে আপুনি অলপ বিশ্ৰাম লোৱাটো প্ৰয়োজনীয়, অন্যথা আপুনি অতি ভাগৰুৱা হৈ পৰিব আৰু ই আপোনাৰ শাৰীৰিক সামৰ্থ্য প্ৰভাৱিত কৰিব। এইবোৰৰ বাহিৰে, এই সপ্তাহত আপোনাৰ কোনো ডাঙৰ সমস্যা হোৱাৰ সম্ভাৱনা নগণ্য হ'ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ ব্যৱসায়ে ভাল লাভ লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, যাৰ বাবে আপুনি কিছু ডাঙৰ ধন উপাৰ্জন কৰাত সফল হ'ব পাৰে। কিন্তু অত্যাধিক ধনৰ সন্মুখীন হৈ, আপুনি অলপ সাৱধান হ'ব লাগিব। এনে পৰিস্থিতিত, খৰখেদাকৈ ধন সম্পৰ্কীয় কোনো সিদ্ধান্ত নল'ব। বিশেষকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ বিত্তীয় চুক্তিৰ আলোচনা কৰোঁতে, আপুনি কিছু সময় দিব লাগিব আৰু সাৱধানে চিন্তা কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত বহুতো গ্ৰহীয় ভ্ৰমণে আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনত সুখ ঘূৰাই আনিব। অৱশ্যে, তাৰ আগতে আপোনাৰ পৰিয়ালত বিকাশৰ সম্ভাৱনাও থাকিব। এজন ব্যক্তিৰ বিবাহ বা সন্তানৰ জন্মৰ বাবে এই বৃদ্ধি সম্ভৱ। এই সময়ত, এই আনন্দবোৰ আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে একেলগে উদযাপন কৰক। এই সপ্তাহত আপোনাৰ উপাৰ্জনত ভাল লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। কাৰণ এই সময়ত আপুনি কৰা কঠোৰ পৰিশ্ৰমে নিশ্চিতভাৱে কৰ্মক্ষেত্ৰত ৰং আনিব। আপুনি আপোনাৰ প্ৰকৃততে প্ৰাপ্য সকলো ভাল ফলাফল লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত অহংকাৰৰ ভাৱনালৈ নাহে আৰু মাজতে যিকোনো কাম অসম্পূৰ্ণ কৰি ৰাখে, অন্যথা ই আপোনাৰ বাবে সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত, শিক্ষাৰ্থীসকলৰ কেৰিয়াৰগ্ৰাফ উচ্চতাত উপনীত হ'ব, কিন্তু আপুনি লাভ কৰা সফলতা আপোনাৰ অহংকাৰ বৃদ্ধিৰ মুখ্য কাৰণ হ'ব। যাৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰকৃতিত কিছু অতিৰিক্ত অহংকাৰ থাকিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, নিজৰ বিষয়ে কোনো কুসংস্কাৰৰ অধীনলৈ আহি ভুল কৰা পৰিহাৰ কৰিব।


অহা সপ্তাহৰ কুম্ভ ৰাশিফল - Kumbha rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

চন্দ্ৰত বৃহস্পতি গ্ৰহ দেখাৰ বাবে, অতীতৰ পৰা গাঁঠিৰ বিষ বা পিঠিৰ বিষত ভুগি থকা এই ৰাশিচিহ্নৰ বৃদ্ধ লোকসকলে এই সপ্তাহত সঠিক আহাৰৰ ফলত উন্নত স্বাস্থ্য লাভ কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত, ভাল খাদ্য খাবলৈ নিয়মীয়াকৈ যোগাভ্যাস কৰিব। ধনৰ গুৰুত্ব বুজি পোৱা স্বত্বেও, আপুনি আপোনাৰ ধন অনবদ্য উপায়েৰে ব্যয় কৰা অব্যাহত ৰাখিছে, এই ঘটনাৰ পুনৰাবৃত্তি হোৱা নাই। অৱশ্যে, এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ আগৰ সময়ৰ সেই ভুলত ভুগিব লাগিব পাৰে। কিয়নো এই সময়ত এনে বহুতো পৰিস্থিতি হ'ব যেতিয়া এজন ঘনিষ্ঠ সদস্যই ধন দাবী কৰিব, কিন্তু আপোনাৰ তেওঁক দিবলৈ একো নাথাকিব। যাৰ বাবে তেওঁলোক আৰু আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ মাজত দূৰত্ব সৃষ্টি কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। এই সপ্তাহত, কৰ্মক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত দায়িত্বৰ বোজাই আপোনাক চাপ দিব পাৰে। ইয়াক দূৰ কৰিবলৈ, আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে সময় অতিবাহিত কৰি, সুখী, আৰামদায়ক মুহূৰ্তবোৰ তেওঁলোকৰ বাহুত কটাই আপোনাৰ চাপ উপশম কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত, আপোনাৰ কিছুমান কামউপেক্ষা কৰা হ'ব পাৰে। এই সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত, আপুনি এজন বিশেষ ব্যক্তিক লগ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে যাৰ সৈতে কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰায় সকলোৱে লগ কৰিব বিচাৰে। কিন্তু আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু নিষ্ঠাৰ দ্বাৰা, আপুনি সেইবোৰ পূৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব, যাৰ ফলত এইটো সম্ভৱ হ'ব। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁক লগ পোৱাৰ সময়ত ভালদৰে সাজু থাকিব আৰু তেওঁৰ সন্মুখত অপ্ৰয়োজনীয় কিবা কোৱা পৰিহাৰ কৰিব, যি আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবি ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব। আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সময়ত প্ৰতিটো বিষয়ত অনুকূল ফলাফল লাভ কৰিব। বিশেষকৈ মধ্যসময়আপোনাৰ শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত বহুত ভাগ্যৱান প্ৰমাণিত হ'ব। কিয়নো এই সময়ত, আপোনাৰ মন অধ্যয়নত অধিক ব্যস্ত থাকিব, যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ শিক্ষকসকলৰ হৃদয় ভালদৰে জিকিব পাৰিব।


অহা সপ্তাহৰ মীন ৰাশিফল - Min rashi Saptahik Rashifal

28 Feb 2022 - 6 Mar 2022

এই বছৰ, আপোনাৰ স্বাস্থ্য স্বাভাৱিকতকৈ ভাল হ'ব, যাৰ বাবে আপুনি সতেজ অনুভৱ কৰিব। এইটো সেই সময় হ'ব যেতিয়া আপোনাক আপোনাৰ প্ৰফুল্ল মনোভাৱৰ সৈতে আনৰ সৈতে মুকলি হাঁহি থকা দেখা যাব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ নিষ্ঠা আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰম মানুহে লক্ষ্য কৰিব আৰু ইয়াৰ বাবে আপুনি কিছু বিত্তীয় লাভালাভ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। অৱশ্যে, এইবাৰ আপোনাৰ জীৱন সঙ্গীয়ে আপোনাক আৰ্থিকভাৱে সহায় কৰি যিকোনো সমস্যাৰ পৰা বাহিৰ হোৱাত সহায় কৰাৰ সম্ভাৱনা অধিক। যদি আপুনি আপোনাৰ কাম বা অধ্যয়নৰ ক্ষেত্ৰত পৰিয়ালৰ পৰা আঁতৰি থাকে, তেনেহ'লে এই সপ্তাহত আপুনি এই সমস্যাবোৰৰ পৰা যথেষ্ট পৰিমাণে পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে। লগতে, আপোনাৰ ভাষণৰ বলত, আপুনি এই সময়ছোৱাত লোকসকলক আপোনাৰ নিজৰ কৰি তুলিব আৰু তেওঁলোকৰ মনৰ সকলো পাৰ্থক্য আঁতৰাই শান্তি আৰু সম্প্ৰীতি প্ৰতিষ্ঠা কৰাত সফল হ'ব।  এই ৰাশিচিহ্নৰ স্ব-নিয়োজিত ব্যৱসায়ীসকলে এই সপ্তাহত অধিক সফলতা লাভ কৰিব। ইয়াৰ দ্বাৰা তেওঁলোকে সমাজৰ লগতে পৰিয়ালতো উপযুক্ত সন্মান আৰু সন্মান লাভ কৰিব আৰু ই তেওঁলোকক উন্নত প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰাত সহায় কৰিব। এই ৰাশিচিহ্নৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ অধ্যয়নৰ সৈতে তেওঁলোকৰ আৰাম পূৰণ কৰাত তেওঁলোকৰ সকলো সময় অতিবাহিত কৰিব পাৰে। কিন্তু আপুনি ইয়াৰ নেতিবাচক পৰিণামবোৰ উপলব্ধি কৰাৰ সময়ত, বহুত পলম হ'ব।

SeeHere is theComments

Sponsored

close