সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ২৯ আগষ্টৰ পৰা ৪ ছেপ্টেম্বৰলৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 29 August to 4 September - Weekly Horoscope in Assamese

সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ২৯ আগষ্টৰ পৰা ৪ ছেপ্টেম্বৰলৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 29 August to 4 September - Weekly Horoscope in Assamese



সাপ্তাহিক ৰাশিফল ​​(২৯ আগষ্টৰ পৰা ৪ ছেপ্টেম্বৰ ২০২২): নতুন সপ্তাহ আৰু মাহ আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে সকলো ১২টা ৰাশিৰ মানুহে নিজৰ ব্যক্তিগত, পেছাদাৰী আৰু সামাজিক জীৱনত নতুন পৰিৱৰ্তনৰ সন্মুখীন হ’ব। ৩১ আগষ্টত শুক্ৰৰ সিংহ ৰাশিলৈ ট্ৰেনজিটেও প্ৰভাৱ পেলাব আৰু আপোনালোকৰ জীৱনত সুখৰ লগতে বিক্ষিপ্ততাও আনিব। এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে কেনেকুৱা হ’ব আৰু তৰাৰ অৱস্থানৰ পৰিৱৰ্তন আপোনাৰ বাবে উপকাৰী হ’ব নে নহয় জানি লওক।


মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mesh Saptahik Rashifal  

প্ৰগতিশীল চিন্তাৰ দ্বাৰা মন প্ৰভাৱিত হ’ব। ইতিবাচক চিন্তাই নতুন দিশ দিব। যিকোনো সৃষ্টিশীল কামত মনটো লগাই দিয়াটো প্ৰয়োজনীয়। গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লওঁতে আপোনাৰ মনটো বিভ্ৰান্ত হৈ পৰিব পাৰে। শিক্ষা প্ৰতিযোগিতাত চলি থকা প্ৰচেষ্টাই ফলপ্ৰসূ হ’ব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰা কিছু নতুন সফলতা লাভ কৰিব পাৰি। এই সপ্তাহত খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। চাকৰিৰ পৰিৱেশটো ৰাজ্যিক কৰ্মচাৰীৰ বাবে অলপ অৰুচিকৰ হ’ব। লাভৰ ভাল সুযোগে আপোনাৰ মনটোক সুখী কৰি ৰাখিব পাৰে। অৰ্থনৈতিক ক্ষেত্ৰত নতুন আঁচনি ৰূপায়ণৰ লগে লগে অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাব পাৰে।


বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brish Saptahik Rashifal 

এই সপ্তাহত আপুনি উচ্চস্তৰৰ লোকৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিব। কিছুমান চিন্তাই আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত কেৰিয়াৰৰ দিশে এক আকস্মিক যাত্ৰা হ’ব পাৰে। হৃদযন্ত্ৰক স্পৰ্শ কৰা অতীতৰ ঘটনাবোৰে মগজুত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। বাকী থকা কামবোৰ সমাধানৰ বাবে প্ৰচেষ্টা চলাব লাগে। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৰু সৰু কথাবোৰত বেয়া অনুভৱ কৰা উচিত নহয়। পাৰিবাৰিক দায়িত্ব পালনত ব্যয় হ’ব। বস্তুগত আৰাম সংগ্ৰহৰ বাবে আপুনি চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। চৰকাৰী কৰ্মচাৰী ব্যস্ত হ’ব পাৰে। ঘৰত কাৰোবাৰ অসুস্থতাৰ বাবে মনটো বিক্ষিপ্ত হৈ থাকিব পাৰে। আয়তকৈ অধিক ব্যয়ৰ ফলত অৰ্থনৈতিক ভাৰসাম্যহীনতাৰ ভয়ে মনটোক বিচলিত কৰিব পাৰে।


মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mithun Saptahik Rashifal 

সকলো কথা অভদ্ৰভাৱে কোৱাটো আপোনাৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে। ইয়াক ঠিক কৰিবলৈ মনটোৱে পূৰ্ণ উৎসাহেৰে কঠিন সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। যদি আপুনি আনক সমালোচনা কৰা বন্ধ কৰে তেন্তে ঘনিষ্ঠ সম্পৰ্কৰ পৰা আপুনি ভাল সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব। সকলো স্বাভাৱিক হোৱাৰ পিছতো মনটো অনাগ্ৰহৰ বলি হ’ব পাৰে। ভাল আকাংক্ষাৰ দ্বাৰা মনটো প্ৰভাৱিত হ’ব পাৰে। নতুন পৰিস্থিতিয়ে নতুন প্ৰতিভা আনিব পাৰে। কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কামৰ বাবে ঘৰৰ পৰা আঁতৰত থকাটো অপ্ৰীতিকৰ হ’ব পাৰে। আধ্যাত্মিক অনুভূতিয়ে এই সপ্তাহত মনত প্ৰভাৱ পেলাব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে ভাল সময় পাৰ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত ভ্ৰমণৰ সময়ত সাৱধান হওক। গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত এলাহ ত্যাগ কৰক।


কৰ্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Karkat Saptahik Rashifal 

সংগ্ৰামৰ লগে লগে নতুন সফলতাও আহে। চিন্তাৰে আগুৰি থকা মনটোৱে ঈশ্বৰৰ আশ্ৰয়ত মনোনিৱেশ কৰিব পাৰে। দক্ষতাৰে অগ্ৰগতি সম্ভৱ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছুমান পৰিস্থিতি বাধা হৈ পৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে পঢ়া-শুনাত অসাৱধানতা অৱলম্বন কৰা উচিত নহয়। যিকোনো ধৰ্মীয় কামৰ দ্বাৰা সুনাম বাঢ়িব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ঘৰত সামান্য উত্তেজনা হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই সপ্তাহত সকলো কষ্ট কৰিও আকাংক্ষিত ফলাফল নোপোৱাৰ বাবে চিন্তা হ’ব। এই সপ্তাহত মনটো সুখ আৰু উৎসাহে প্ৰভাৱিত কৰিব। পৰিকল্পনা বাস্তৱায়িত কৰিব পাৰিব। চাকৰি বৃত্তিত জনপ্ৰিয়তা আৰু আধিপত্য বৃদ্ধি পাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতা পাব পাৰি।


সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Singha Saptahik Rashifa

নিজৰ ওপৰত বিশ্বাস ৰাখক, আৰু ক্ষেত্ৰখনত নিজৰ প্ৰতিভা প্ৰদৰ্শন কৰি নিজৰ যোগ্যতা প্ৰমাণ কৰক। কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ শুভ কামৰ বাবে প্ৰয়াস কৰা হ’ব। বহুদিন ধৰি আবদ্ধ হৈ থকা যিকোনো কামৰ সমাধান হ’ব। কিছুমান পৰিকল্পিত প্ৰচেষ্টাৰ ফলপ্ৰসূতাত সুখী হ’ব। সোমবাৰ আৰু মঙলবাৰে নৈতিকতা আৰু অনৈতিকতাৰ বিষয়ে চিন্তা কৰা মনটোৱে শাৰীৰিক পৰিৱেশৰ লগত খাপ খুৱাব নোৱাৰিব। গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হওক। বুধবাৰ আৰু শনিবাৰে নতুন ব্যৱসায়িক সম্পৰ্ক তীব্ৰতৰ হ’ব। সৃষ্টিশীল কৰ্মৰ সৈতে জনপ্ৰিয় হ’ব। আপুনি বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ সহায় লাভ কৰিব। চাকৰিৰ পৰিবেশ সুখদায়ক হ’ব।


কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kanya Saptahik Rashifal  

সকলো আপোনাৰ পক্ষত হোৱাটো সম্ভৱ নহ’বও পাৰে। গতিকে, প্ৰতিটো পৰিস্থিতিতে বুদ্ধিমানৰূপে কাম কৰক। এফালে পৰিয়ালটোত সুখৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব, তেতিয়া কাৰোবাৰ দুৰ্বল স্বাস্থ্যৰ বাবে আপুনি দুখী হ’ব। কৰ্মচাৰীৰ বাবে ব্যস্ত সময় থাকিব। সোমবাৰ আৰু মঙলবাৰে যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কামৰ তাৎপৰ্য্যৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰম তীব্ৰ হ’ব। এই সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত অনুকূল পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। কৰ্মসংস্থাপনত আপোনাৰ প্ৰতিভা জিলিকি উঠিব। বৃহস্পতিবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে প্ৰচেষ্টাৰ ক্ষেত্ৰত আকাংক্ষিত সফলতা নোপোৱাৰ বাবে অসন্তুষ্টিৰ অনুভৱ হ’ব। ৰাজনীতিবিদসকলৰ বাবে কিছু উত্তাল হ’ব পাৰে।


তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Tula Saptahik Rashifal  

এই সপ্তাহটো সংগ্ৰাম আৰু চিন্তাৰে ভৰি থাকিব। পুৰণি কথাবোৰ পাহৰি নতুন ধৰণেৰে জীৱন আৰম্ভ কৰা উচিত। জীৱনত সুখ দুখ দুয়োটা আহে আৰু যায়। গতিকে প্ৰতিটো পৰিস্থিতিতে ধৈৰ্য্য ধৰাটো প্ৰয়োজনীয়। গুৰুত্বপূৰ্ণ সম্পৰ্কত অহংকাৰী হোৱাটো ভাল নহয়। কৰ্মক্ষেত্ৰত ব্যস্ততাৰ সমান্তৰালভাৱে পৰিয়ালৰ বাধ্যবাধকতা সময়মতে পালন কৰাত গুৰুত্ব দিব লাগে। এই সপ্তাহত পাৰিবাৰিক পৰিৱেশটো সুখদায়ক হৈ থাকিব পাৰে। বস্তুগত সুবিধাৰ বাবে খৰচ কৰিব লাগিব। পৰিয়ালৰ যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ বাধ্যবাধকতা পূৰণৰ সম্ভাৱনা থাকিব পাৰে। এই সপ্তাহত কৰ্মৰ সৈতে জড়িত এজন সহকৰ্মীৰ সৈতে মতানৈক্য হ’ব পাৰে। আবেগৰ বাবে কোনো সিদ্ধান্ত লোৱা উচিত নহয়। ৰোমান্টিক সম্পৰ্কত আপোনাৰ মনোনিৱেশ কৰা মনটো আৱেগিকভাৱে অভাৱগ্ৰস্ত হৈ পৰিব পাৰে।


বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brishik Saptahik Rashifal

কিছুমান আৰ্থিক আৰু ঘৰুৱা চিন্তাই মনত হেঁচা ৰাখিব। কৌশলেৰে সম্পৰ্কটোৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কৰাটো আপোনাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বাকপটুতাৰ সম্পূৰ্ণ সুবিধা ল’ব পাৰিব। এই সপ্তাহত হয়তো পৰিয়ালত প্ৰেমৰ যোগাযোগৰ প্ৰয়াস হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাবে গ্ৰহৰ সামঞ্জস্যতা উপকাৰী হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনোবা এজনৰ অসুস্থতাৰ বাবে আপুনি হয়তো চিন্তিত হৈ পৰিব। চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ চাকৰিৰ কিছু পৰিৱৰ্তিত চৰ্তই সুখদায়ক ফল দিব। পৰিয়ালৰ যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ নিৰৱচ্ছিন্ন কাম সমাধান কৰিব পাৰি। আপোনাৰ এলাহৰ ফলত বিশেষ লাভ নহ’বও পাৰে। পৰিয়ালটোৰ বাবে বেয়া নাপাব।


ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Dhanu Saptahik Rashifal 

এই সপ্তাহত ভাগ্যই আপোনাক অনুকূল কৰিব পাৰে। কিছুমান নতুন কামত ব্যস্ততা বাঢ়িব পাৰে। শিশুৰ লগত জড়িত কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব পালন কৰিবলৈ আপুনি হয়তো চিন্তিত হৈ থাকিব। জীৱন সংগীৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়াটো অতি প্ৰয়োজনীয়। নিজৰ কৰ্তব্যত অৱহেলা নকৰিব। এই সপ্তাহত পৰিয়ালটোত কিছু ধৰ্মীয় কাম কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। আপোনাৰ ভাল মনোভাৱে কামত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত বৌদ্ধিক ক্ষমতাৰ সুবিধা ল’ব পাৰিব। এই সপ্তাহত কোনো ধৰণৰ আইনী বিষয়ত অসাৱধান নহ’ব। কিবা এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত ভ্ৰমণ কৰাত অসুবিধা হ’ব। বেয়া আৰু চাতুৰী স্বভাৱৰ মানুহৰ লগত আপোনাৰ সান্নিধ্যই আপোনাৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব।


মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Makar Saptahik Rashifal 

গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে এয়া এক জনপ্ৰিয় সপ্তাহ হ’ব। সামাজিকভাৱে মিলিত হৈ সম্পৰ্ক সুদৃঢ় কৰিব পাৰি। পুৰণি ভুলবোৰ শুধৰাবলৈ ভাল সুযোগ থাকিব পাৰে। গতিকে পুৰণি অভিযোগবোৰ এৰি সম্পৰ্কটো মধুৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আত্মীয়ৰ মাজত বিচ্ছেদৰ দৰে পৰিস্থিতিয়ে আপোনাক হতাশ কৰি তুলিব পাৰে। এই সপ্তাহত মনত ভাল কামনা জাগি উঠিব। খৰখেদাকৈ কৰা কাৰ্য্যই লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। বস্তুগত সুখ বাঢ়িব পাৰে। এই সপ্তাহত কৰ্মস্থলীত কোনো সহকৰ্মী বা বিষয়াৰ আচৰণৰ বাবে অসুবিধা হ’ব পাৰে। ঘনিষ্ঠ সম্পৰ্কত আৱেগিক আশা-আকাংক্ষা যন্ত্ৰণাদায়ক হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ লোকৰ সুখ-অসুখৰ বাবে হয়তো মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব।


কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kumbha Saptahik Rashifal 

অতীতক পাহৰি বৰ্তমানত জীয়াই থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। চাকৰিটোত লাভ কৰিব পাৰি। অস্থিৰ মন এটাই হয়তো লক্ষ্যত মনোনিৱেশ কৰিব নোৱাৰিব। আপোনাৰ দৰে মানুহে মন হেৰুৱাব নালাগে কাৰণ গোটেই পৰিয়ালৰ বোজা আপোনাৰ ওপৰত পৰিব পাৰে। মনত ভবিষ্যতৰ আশংকা থাকিব পাৰে। আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ প্ৰতি আকৰ্ষণৰ বাবে অসুবিধা সম্ভৱ হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত খৰচৰ যোগফল ঘৰতে কৰিব পাৰিব। এই সপ্তাহত মনটোৱে কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব দক্ষতাৰে পালন কৰাৰ বাবে চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। এই সপ্তাহত আমি কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি কৰি প্ৰগতিৰ দিশত আগবাঢ়িম। নতুন পৰিকল্পনা ৰূপায়ণ কৰিবলৈ হয়তো উৎসাহেৰে সাজু হ’ব লাগিব। এই সপ্তাহত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ পৰা সন্মানৰ অভাৱৰ বাবে মনটো দুখী হৈ থাকিব পাৰে। গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত এলাহ ত্যাগ কৰক।


মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Min Saptahik Rashifal 

এই সপ্তাহত, ভগৱানৰ বিশ্বাসেৰে আপুনি সুখ আৰু শান্তিৰ অনুভৱ কৰিব পাৰিব। আপোনাৰ স্বভাৱটোৱে আপোনাক প্ৰতিটো সমস্যাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ সক্ষম কৰিব পাৰে। পুৰণি হৃদয়স্পৰ্শী ঘটনাৰে হৃদয়খন ভৰাই তুলিব পাৰে। পৰিয়ালত সন্মানৰ যত্ন ল’লে সকলো সম্পৰ্কতে মধুৰতা আহিব পাৰে। আৱেগিকভাৱে মনটোৱে অকলশৰীয়া অনুভৱ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত সৃষ্টিশীল আৰু সামাজিক কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। হঠাতে কিছুমান সুখদায়ক খবৰে মনটো সুখী কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত ব্যাঘাত জন্মাৰ বাবে মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। পুৰণি সম্পৰ্কত তীব্ৰতা বাঢ়িব কিন্তু বিফলতা আৰু নিন্দা এৰাই চলিব লাগে। কৰ্মক্ষেত্ৰত বিৰোধীৰ কাৰ্যকলাপৰ পৰা সাৱধান হোৱাটো আপোনাৰ বাবে ভাল। আপোনাৰ গুৰুতৰ স্বভাৱটোৱে সম্পৰ্কত আৱেগিক আদান-প্ৰদান হ্ৰাস কৰিব পাৰে।


(অস্বীকাৰ: এই লেখাত প্ৰকাশ কৰা মতামতসমূহ লেখকৰ। ইয়াত gistindia.org.in ৰ মতামত প্ৰতিফলিত নহয়)

SeeHere is theComments

Sponsored

close