ছেপ্টেম্বৰ , ২০২২, মাহিলী ৰাশিফল । জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই মাহটি - September, 2022 - Monthly Horoscope in assamese -

ছেপ্টেম্বৰ ২০২২ ৰাশিফল ​​

ছেপ্টেম্বৰ , ২০২২, মাহিলী ৰাশিফল । জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই মাহটি - September, 2022 - Monthly Horoscope in assamese -



ছেপ্টেম্বৰ মাহৰ ৰাশিফল ​​২০২২:  অতি সোনকালে ইংৰাজী পঞ্জিকাৰ নৱম মাহ আৰম্ভ হ’ব। ছেপ্টেম্বৰ মাহটো একাংশ লোকৰ বাবে অতি বিশেষ হ’বলৈ গৈ আছে। ছেপ্টেম্বৰ মাহত বহু ৰাশিৰ লোকে ভাগ্য লাভ কৰিব পাৰে। চাকৰিত ভাল সফলতা লাভ কৰিব পাৰি। গতিকে ব্যৱসায়তো ভাল লাভ পোৱাৰ লক্ষণ দেখা গৈছে। ছেপ্টেম্বৰ মাহত বহুতো গ্ৰহৰ ৰাশিৰ পৰিৱৰ্তন হ’ব য’ত কন্যা ৰাশিত বুধ গ্ৰহ ৰেট্ৰ’গ্ৰেড হ’ব, সিংহ ৰাশিত শুক্ৰ অস্ত যাব, সূৰ্য্য নিজৰ ৰাশি সিংহ ৰাশিৰ পৰা ওলাই আহি কন্যা ৰাশিত বহিব আৰু এট মাহটোৰ শেষত আকৌ এবাৰ শুক্ৰ গ্ৰহ কন্যা ৰাশিলৈ ট্ৰেনজিট হ'ব এনে অৱস্থাত সকলো ১২টা ৰাশিৰ বাবে ছেপ্টেম্বৰ মাহটো কেনেকুৱা হ’ব জানো আহক? 

মেষ ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

ছেপ্টেম্বৰ মাহটো মেষ ৰাশিৰ জনসাধাৰণৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ছেপ্টেম্বৰ মাহৰ আৰম্ভণি সুখদায়ক হ’ব আৰু এই সময়ছোৱাত আপুনি ঘৰৰ বাহিৰত সকলো ঠাইতে আত্মীয়ৰ সহায় লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ত আপুনি আকাংক্ষিত লাভ লাভ কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত ইতিবাচক সম্ভাৱনা থাকিব, কিন্তু এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মাজত অহংকাৰৰ অনুভৱ বাঢ়িব পাৰে। এনে অৱস্থাত নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণেৰে আনক আঘাত দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত বিৰোধীৰ পৰা সজাগ থাকক আৰু নিজৰ কাম আনৰ ওপৰত এৰি দিয়াৰ ভুল নকৰিব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা সম্ভৱ। ভ্ৰমণ ক্লান্তিকৰ যদিও পুৰস্কাৰদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ত শিশুটি বা আপোনজনক লৈ মন চিন্তিত হৈ পৰিব। অৱশ্যে মাহৰ মাজভাগলৈকে আপোনাৰ চিন্তা সমাধান হ’ব। যিসকলে কৰ্মসংস্থাপন বা চাকৰিৰ পৰিৱৰ্তন বিচাৰিছিল, তেওঁলোকে ভাল সুযোগ পাব, কিন্তু খৰখেদাকৈ কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ নকৰিব আৰু শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লৈ আগবাঢ়ক। আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়ত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে নিজৰ কষ্ট অনুযায়ী ফলাফল লাভ কৰিব। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত প্ৰতিপক্ষৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত কিছুমান অবাঞ্চিত সমস্যা আপোনাৰ বাবে ফান্দত পৰিণত হ’ব পাৰে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই মাহত আপুনি অতি সাৱধানে কিছু পদক্ষেপ ল’ব লাগিব। মনত ৰাখিব, কেৱল আপোনাৰ কথাইহে এটা কথা ক’ব আৰু কথা-বতৰাৰ ফলত পৰিস্থিতি আৰু বেয়া হ’ব। মাহৰ মাজভাগত প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত হয়তো কোনোবাই আপোনাৰ প্ৰেম সম্পৰ্কত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। এনে অৱস্থাত বুদ্ধিমানৰূপে কথাবোৰ সমাধান কৰক আৰু ইয়াৰ বাবে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ সহায় লওক। টেঙা আৰু মিঠা বিবাদেৰে সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ পৰিব। যদিও আপুনি নিজেই স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। বিশেষকৈ সঠিক খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিন ৰাখক। 


বৃষ ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ছেপ্টেম্বৰৰ আৰম্ভণিতে তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাতে বিশেষ গুৰুত্ব দিয়াৰ প্ৰয়োজন হ’ব। এই সময়ছোৱাত ঋতুভিত্তিক বা যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থান ঘটিলে আপুনি অসুবিধা পাব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত ঘৰৰ কোনো সদস্যৰ সৈতে হোৱা বিবাদ আপোনাৰ মানসিক চাপৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে। ব্যৱসায়ত প্ৰতিযোগীৰ পৰা কঠোৰ প্ৰতিযোগিতা হ’ব। অৱশ্যে দ্বিতীয় সপ্তাহৰ শেষলৈকে এই সকলোবোৰ কথা আপোনাৰ পক্ষত দেখা যাব। এজন জ্যেষ্ঠৰ সহায়ত আত্মীয়ৰ সৈতে সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হৈ পৰিব। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি আকাংক্ষিত অগ্ৰগতি দেখিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। ব্যৱসায়ত লাভ হ’ব। মাহৰ মাজভাগত এক নতুন প্ৰজেক্টত একেলগে কাম কৰাৰ সুযোগ থাকিব। কিন্তু এনে হোৱাৰ পিছতো আপুনি সন্তুষ্ট নহ’ব আৰু আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ক আগুৱাই নিবলৈ সোঁ-বাওঁহাত আৰু ভৰিৰে আঘাত কৰা দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত অপ্ৰয়োজনীয় খৰচৰ বাবে আপোনাৰ বাজেটত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে। যাৰ বাবে আৰ্থিক চিন্তাও থাকিব। ইয়াৰ সময়ত ঘৰত আৰু বাহিৰত একেলগে কাম কৰিব লাগিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত মানুহৰ সৰু সৰু কথাবোৰ অতিৰঞ্জিত কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। এই সময়ত বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি হ’লে কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধতকৈ পিছৰটো অধিক শুভ আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি সৌভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব আৰু আপোনাৰ চিন্তা কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ মৰম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে এই মাহত এনে এটা পদক্ষেপ অতি সাৱধানে লওক, নহ’লে হয়তো আপুনি লোৱাৰ বাবে দিব লাগিব। আনহাতে যিসকল লোকে ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলিছে তেওঁলোকে প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। মাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ সম্পৰ্কত অনাস্থাৰ ব্যৱধান গভীৰ হ’ব পাৰে, যিটো বন্ধুৱে ইয়াক বন্ধ কৰাৰ বাবে সহায়ক হ’ব। 


মিথুন ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

মিথুন ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত ছেপ্টেম্বৰ মাহটোৱে নতুন সুযোগৰ সৈতে নতুন প্ৰত্যাহ্বান কঢ়িয়াই আনিছে। মাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মসংস্থাপনৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু লাভজনক হ’ব। এই সময়ছোৱাত যদি আপুনি আপোনাৰ সময় আৰু শক্তি সঠিকভাৱে পৰিচালনা কৰিবলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে আপুনি বিচৰা সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ সময়ত আপুনি এজন প্ৰিয় ব্যক্তিক লগ পাব। ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান ঘৰতে কৰিব পাৰি। এই সময়ছোৱাত আপুনি পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ বহুতো সুযোগ পাব। পৰিয়ালৰ সৈতে যিকোনো পৰ্যটনস্থলীলৈও যাব পাৰিব। কিন্তু এই সময়ছোৱাত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনা কৰি ভাগৰি পৰিব পাৰে। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত আপোনাৰ বিৰোধীয়ে আপোনাৰ কামত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। কিন্তু আপুনি আপোনাৰ বুজাবুজিৰে সেইবোৰক জয় কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ত মিশ্ৰিত ফলাফল লাভ কৰা হ’ব। মাহৰ মাজভাগত আপুনি আপোনাৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত সময় আৰু কষ্ট কৰিব লাগিব। ইয়াৰ সময়ত কৰ্মক্ষেত্ৰত কৰ্মৰ বোজা অধিক হ’ব। পৰিয়ালৰ লগত জড়িত যিকোনো সমস্যা আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ কাৰণ হৈ পৰিব। এই সময়ছোৱাত কামৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা যাত্ৰা ক্লান্তিকৰ আৰু আশা কৰাতকৈ কম লাভজনক হ’ব। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিক লৈ বিবাদ হ’ব পাৰে। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধৰ সময় আপোনাৰ বাবে অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। ভাল বন্ধুৰ সহায় লাভ কৰাৰ লগতে বিভিন্ন উৎসৰ পৰাও ধন পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত মাহৰ আৰম্ভণি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ'ব আৰু এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ পাব। কিন্তু মাহৰ মাজভাগত কিছুমান বাধা আহিব, যাৰ বাবে প্ৰেমৰ সংগীয়ে যোগাযোগ কৰিব নোৱাৰিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন মোৰ মনতো কিছুমান সমস্যা আহিব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অলপ দুখ পাব। অৱশ্যে মাহটোৰ শেষলৈকে আকৌ এবাৰ আপোনাৰ প্ৰেমৰ ৰেলখন পুনৰ ট্ৰেকত আহিব। এই মাহত হাড় আৰু পেটৰ লগত জড়িত সমস্যাবোৰক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে চিকিৎসালয়লৈ ভ্ৰমণ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।


কৰ্কট ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

ছেপ্টেম্বৰ মাহৰ আৰম্ভণি কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব পাৰে। মাহৰ আৰম্ভণিতে কেৱল ঘৰে নহয় কামৰ লগত জড়িত দায়িত্বৰ বোজা আপোনাৰ ওপৰত থাকিব। ইয়াক পূৰণ কৰাত বন্ধু-বান্ধৱ বা আত্মীয়ৰ সহায় প্ৰায়েই পোৱা নাযাব। এনে অৱস্থাত আনৰ ওপৰত ভৰসা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে কামবোৰ নিজে চম্ভালিব লাগিব। ছেপ্টেম্বৰ মাহৰ আৰম্ভণিতে যদিও সমস্যাবোৰ আপোনাৰ বাবে বেছি হ’ব, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ বুজাবুজিৰে সেইবোৰ সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। মাহৰ মাজভাগলৈকে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণত থাকিব আৰু আপুনি দেখিব যে আপোনাৰ জীৱনটো আকৌ এবাৰ ট্ৰেকত আহিছে, কিন্তু ইয়াৰ মাজতে আপুনি আপোনাৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰি একেলগে কাম কৰিব লাগিব। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত আপুনি ব্যৱসায়ত আশা কৰাতকৈ অলপ কম লাভ পাব। যদিও লাহে লাহে কিন্তু নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ অগ্ৰগতি হ’ব। ছেপ্টেম্বৰৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত পিছৰটো আপোনাৰ বাবে অতি অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু আপোনাৰ চিনিয়ৰসকলে আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত মানুহে এটা ডাঙৰ পোষ্ট বা সন্মান লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি সামাজিক কামত সক্ৰিয়ভাৱে অংশগ্ৰহণ কৰিব। যিসকলে বিদেশত কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায় বিচাৰিছিল, তেওঁৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত ছেপ্টেম্বৰ মাহৰ আৰম্ভণি ভাল বুলি ক’ব নোৱাৰি কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপুনি হয়তো প্ৰেমৰ সংগীক লগ পোৱাত সকলো ধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কিবা এটাক লৈও ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। কিন্তু এনে পৰিস্থিতি বেছি দিন নাথাকিব আৰু মাহৰ মাজভাগলৈকে সকলো বিবাদ নিষ্পত্তি হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত প্ৰেম আৰু বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। মাহৰ মাজভাগত পত্নীৰ সৈতে ধৰ্মীয় স্থানলৈ যাত্ৰা কৰাটো সম্ভৱ। যদি আপুনি সৰু সৰু সমস্যাবোৰ এৰি দিয়ে, তেন্তে স্বাস্থ্যক স্বাভাৱিক বুলি গণ্য কৰা হ’ব। 


সিংহ ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

সিংহ ৰাশিৰ মানুহে ছেপ্টেম্বৰ মাহত নিজৰ সময়, ধন আৰু শক্তি পৰিচালনা কৰিব লাগিব, নহ’লে হয়তো অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। মাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰ, বাহন আদিৰ মেৰামতি বা অন্যান্য প্ৰয়োজনীয়তাৰ বাবে অতিৰিক্ত ধন খৰচ হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ বাজেটত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব কাৰণ আপুনি ঋতুভিত্তিক বা যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানত অসুবিধা পাব পাৰে। ছেপ্টেম্বৰ মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত কৰ্মৰ লগত জড়িত দীঘলীয়া দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত কিছুমান ঘৰুৱা সমস্যা আপোনালোকৰ সন্মুখত থাকিব। যাৰ বাবে মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ দায়িত্ব সলনি হ’ব পাৰে। যদি আপুনি চাকৰিৰ পৰিৱৰ্তনৰ বাবে চেষ্টা কৰিছে, তেন্তে তেনে কৰাৰ সময়ত শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব আৰু চিন্তা কৰি সিদ্ধান্ত ল’বলৈ নাপাহৰিব। এই সময়ছোৱাত কাৰোবাৰ কথা-বতৰাত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু তেনে কৰাৰ বাবে উপযুক্ত সময়লৈ অপেক্ষা কৰক। এই মাহত আপুনি ব্যৱসায়ত বহুত উত্থান-পতন দেখিবলৈ পাব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ কৰিবলৈ আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। মাহৰ মাজভাগত আপুনি নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ ওপৰত খং উঠি নিজৰ মানুহে আপোনাক এৰি যাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত তৰ্ক-বিতৰ্কৰ পৰা বিৰত থাকক। অত্যধিক যুক্তিৰ বাবে কৰা বস্তুবোৰো যে নষ্ট হ’ব পাৰে তাৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ যত্ন লওক। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত শিশুৰ ফালৰ পৰা কিছুমান সুখদায়ক খবৰ পাব পাৰি। যাৰ বাবে পৰিয়ালটোত সুখৰ পৰিবেশ গঢ়ি উঠিব। টেঙা-মিঠা বিবাদৰ সৈতে প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হ’ব। বিবাহিত জীৱনো সুখী হৈ থাকিব। কঠিন সময়ত আপোনাৰ জীৱন সংগী হ’ব আপোনাৰ সহায়। 


কন্যা ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

কন্যা ৰাশিৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত ছেপ্টেম্বৰ মাহত মানুহে নিজৰ উচ্চাকাংক্ষা নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। মাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মস্থলীত কামৰ বোজা থাকিব আৰু সময়মতে শেষ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত সময় দিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে ভালদৰে চিন্তা কৰি এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব লাগে, নহ’লে হয়তো ল’ব লাগিব। ইয়াৰ সময়ত আপোনাৰ বিৰোধীসকলো সক্ৰিয় হৈ থাকিব, গতিকে আপোনাৰ পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ কৰাৰ আগতেই ইয়াক প্ৰকাশ নকৰিব। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত হঠাতে আপুনি ডাঙৰ ডাঙৰ খৰচৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি কাৰোবাৰ পৰা ধাৰ ল’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতিও বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব, নহ’লে আপুনি স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বিশেষকৈ পেটৰ লগত জড়িত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। মাহৰ মাজভাগত এটা কথা মনত ৰাখিব লাগিব যে ধেমালি কৰি হাঁহি থকাৰ সময়ত ভুলতে আপোনাৰ কটুক্তি উপহাসত পৰিণত নহয়। নহ’লে নিজৰ খঙৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰাখিব পাৰি। মাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত আকৌ এবাৰ প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। এনে অৱস্থাত কোনো ৰোগ বা শাৰীৰিক সমস্যাক আওকাণ কৰি সময়মতে চিকিৎসা গ্ৰহণ নকৰিব। কিন্তু মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধৰ সময় আপোনাৰ বাবে অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু সেই সময়ছোৱাত আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ থাকিব। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা চালে এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। মাহৰ আৰম্ভণিতে প্ৰেমৰ সংগীক লৈ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। প্ৰেম-প্ৰেমৰ বাবে আপুনিও হয়তো অপমান ভোগ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। আৱেগৰ মাজত মাহৰ মাজভাগত এই সন্দৰ্ভত কোনো ধৰণৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। টেঙা আৰু মিঠা বিবাদেৰে আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। ই আপোনাৰ বাবে অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু সেই সময়ছোৱাত আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ থাকিব। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা চালে এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। মাহৰ আৰম্ভণিতে প্ৰেমৰ সংগীক লৈ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে।


তুলা ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ছেপ্টেম্বৰ মাহটো সুখ আৰু সৌভাগ্যৰে ভৰা। এই মাহত আপুনি প্ৰতিটো খোজতে ভাল বন্ধুৰ সহায় লাভ কৰিব আৰু পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ ওপৰত অতি উৎসাহ আৰু আত্মবিশ্বাস দেখিবলৈ পাব। মাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ কোলাত কিবা এটা ডাঙৰ কৃতিত্ব পৰিব, যিয়ে আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি কৰিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়ত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত আপোনাৰ কামত সৰু সৰু বাধা আহিব কিন্তু সেইবোৰ অতি সোনকালে আঁতৰি যাব আৰু অৱশেষত আপোনাৰ কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ত লেহেমীয়া অগ্ৰগতি হ’ব আৰু লাভ হ’ব। বজাৰত আপোনাৰ দখল শক্তিশালী হোৱা যেন দেখা যাব। বিদেশী দেশৰ সৈতে জড়িত ব্যৱসায় কৰা লোকসকল, ছেপ্টেম্বৰৰ মাজভাগত তেওঁলোকে ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায় আগুৱাই নিয়াৰ ভাল সুযোগ পাব। উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস সৃষ্টি হ’ব আৰু সঞ্চিত সম্পদ বৃদ্ধি হ’ব। টকা পোৱাৰ সমান্তৰালভাৱে সুবিধাৰ সৈতে জড়িত কামবোৰতো বহুত ব্যয় হ’ব৷ মাটি-নিৰ্মাণ বা বাহনৰ সপোন পূৰণ কৰিব পাৰি। সন্মান আৰু সন্মান বাঢ়িব। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকে পাব পাৰে আকাংক্ষিত পোষ্টটো। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই মাহটো শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ'ব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ মৰম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে কথাটো হ’ব। একে সময়তে ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থকা লোকসকলৰ আত্মীয়ই তেওঁলোকক বিবাহৰ বাবে সেউজ সংকেত দেখুৱাব পাৰে। বিবাহিত জীৱনত সুখ থাকিব আৰু জীৱন সংগীৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত পাৰ কৰিব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। বৃদ্ধি পাব। 


বৃশ্চিক ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ছেপ্টেম্বৰ মাহটো অতি শুভ আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ কৰি মাহটো আৰম্ভ হ’ব। ক্ষমতা-শাসনৰ সৈতে জড়িত বিষয়বোৰত আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব আৰু টকাৰ সুবিধাও থাকিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ লাভ কৰিব। যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে আপোনাৰ এই ইচ্ছা নিশ্চিতভাৱে এই মাহত পূৰণ হ’ব। বিশেষ কথাটো হ’ল আপোনাৰ যিকোনো পদক্ষেপ আগবাঢ়িলে আপোনাৰ পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীয়ে সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা আৰু সমৰ্থন লাভ কৰিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবেও এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু তেওঁলোকে কিছু ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। যদি মাহটোৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত আহিবলগীয়া কিছুমান বাধা বাকী থাকে, তেন্তে আপুনি গোটেই মাহটোত আপুনি বিচৰা সফলতা দেখিব। ক্ষতি আৰু অপমানৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ এই সময়ছোৱাত আপুনি চিন্তাশীলভাৱে যিকোনো পদক্ষেপ ল’ব লাগিব। মাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ত বৃহৎ লাভ আৰু অগ্ৰগতি হ’ব। বিপণনৰ সৈতে জড়িত জনসাধাৰণৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ছেপ্টেম্বৰ মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ পূৰ্বৰ তুলনাত অধিক শুভ আৰু সফল হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ বুদ্ধি আৰু বিবেচনাৰ বলত আপুনি ধন-সম্পত্তি, সন্মান আদি লাভ কৰিব। পৰিয়ালত মাংলিক কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব আৰু সুখ ৰৈ যাব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বাবে এই মাহটো অতি অনুকূল হ'ব। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীয়ে আপোনাৰ ওপৰত সুখৰ বৰষুণ কৰা দেখা যাব। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ পৰা যিকোনো আচৰিত উপহাৰ বা তেওঁৰ যিকোনো ডাঙৰ কৃতিত্ব আপোনাৰ সুখৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।


ধনু ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

ধনু ৰাশিৰ বাবে ছেপ্টেম্বৰ মাহৰ আৰম্ভণি শুভ আৰু সফল। মাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায় আগুৱাই নিয়াৰ বাবে এটা ডাঙৰ অফাৰ পাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত নিজৰ সামৰ্থ্যৰ ভিত্তিত আপুনি সমাজৰ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত নিজৰ বিশেষ স্থান গঢ়ি তুলিব পাৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব জ্যেষ্ঠসকলে। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সৈতে এখন বৈঠক হ’ব, যাৰ সহায়ত ভৱিষ্যতে এটা ডাঙৰ পৰিকল্পনাত যোগদান কৰাৰ সুযোগ থাকিব। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত প্ৰতিপক্ষৰ পৰা সজাগ হোৱাৰ প্ৰয়োজন হ’ব, তেওঁলোকে হয়তো আপোনাৰ লক্ষ্যৰ পৰা আঁতৰি যাবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে বা আপোনাৰ কাম নষ্ট কৰিব পাৰে। অংশীদাৰিত্বত কাম কৰাসকলে ধনৰ লেনদেনত সাৱধান হ’ব লাগে। ইয়াৰ সময়ত আনৰ ওপৰত অত্যধিক আস্থা ধন হেৰুৱাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ত প্ৰতিযোগীৰ পৰা কঠিন প্ৰতিযোগিতা হ’ব পাৰে। কিন্তু মাহৰ মাজভাগলৈকে পৰিস্থিতি আপোনাৰ নিয়ন্ত্ৰণত থাকিব আৰু ব্যৱসায়ত আপুনি আকাংক্ষিত লাভ আৰু সফলতা লাভ কৰিব। ইয়াৰ সময়ত আপুনি পদোন্নতি লাভ কৰিব পাৰে বা কৰ্মক্ষেত্ৰত এটা ডাঙৰ দায়িত্ব চম্ভালিব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত দীৰ্ঘদিনীয়া সমস্যা এটা সমাধান হ’লে আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। ইয়াৰ সময়ত আপোনাৰ ভাগ্য সূৰ্য্যৰ দৰে জিলিকি থকা দেখা যাব আৰু আপুনি জীৱনৰ প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে সফলতা লাভ কৰা দেখা যাব। মাহৰ চতুৰ্থ সপ্তাহটো অলপ বেছি ব্যস্ততাপূৰ্ণ হ’ব পাৰে। এই সময়ত খৰখেদাকৈ কোনো কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে আৰু লাহে লাহে গাড়ী চলাব লাগে। আঘাত পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বাঢ়িব। কাৰোবাৰ লগত থকা বন্ধুত্বই প্ৰেমলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। একে সময়তে অতীতত চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু সম্প্ৰীতি বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। মাহৰ মাজভাগত পত্নীৰ সৈতে ধৰ্মীয় যাত্ৰা কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব।


মকৰ ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

মকৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত ছেপ্টেম্বৰ মাহটো সুখৰ আৰু কেতিয়াবা দুখৰ কাৰণ হবলৈ গৈ আছে। মাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰুৱা সমস্যাৰ বাবে মনটো অলপ বিক্ষিপ্ত হৈ পৰিব। ইয়াৰ সময়ত ক্ষেত্ৰখনত কিছুমান পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি অতিৰিক্ত কষ্ট আৰু কষ্ট কৰিব লাগিব। অৱশ্যে আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধুৰ সহায়ত আপুনি সকলো প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰি নিজৰ দায়িত্ববোৰ উন্নতভাৱে পালন কৰিব। বিত্তীয় দৃষ্টিকোণৰ পৰা এইবাৰ সামান্য উত্থান-পতন হ’ব। হঠাতে বৃহৎ ব্যয়ৰ বাবে আপোনাৰ বাজেট বিঘ্নিত হ’ব পাৰে। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত কামৰ লগত জড়িত হৈ বহু দূৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ইয়াৰ সময়ত এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদ নিষ্পত্তি কৰা হ’ব। মাহৰ মাজভাগত আৱেগ-অনুভূতিত বা খঙত বহল হৈ কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। নহ’লে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়টোৱে প্ৰতিযোগীসকলৰ পৰা কঠোৰ প্ৰতিযোগিতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত যিকোনো আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে বহুত চিন্তা-চৰ্চা কৰক। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাৰে বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰা লোকসকলে যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ঘৰত আৰাম-সুবিধা-সম্পৰ্কীয় বস্তুৰ আগমনৰ বাবে এক সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা চালে এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অলপ অসুবিধাজনক হ’ব পাৰে। মাহৰ আৰম্ভণিতে ভুল বুজাবুজিৰ বাবে প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত মানুহে শুনা কথাবোৰ বিশ্বাস নকৰিব আৰু সংলাপৰ জৰিয়তে কথাবোৰ স্পষ্ট কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। অৱশ্যে মাহৰ মাজভাগলৈ এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত আকৌ এবাৰ আপোনালোকৰ সম্পৰ্ক পুনৰ পথত আহিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত সুখ-সম্প্ৰীতি থাকিব। টকা বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে বহুত চিন্তা কৰক। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাৰে বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰা লোকসকলে যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ঘৰত আৰাম-সুবিধা-সম্পৰ্কীয় বস্তুৰ আগমনৰ বাবে এক সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। 


কুম্ভ ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

ছেপ্টেম্বৰ মাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। মাহৰ আৰম্ভণিতে ক্ষেত্ৰখনত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ সৈতে সমন্বয় ৰক্ষা কৰাটো উপযুক্ত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব। আপোনাৰ অভদ্ৰ আচৰণৰ বাবে আপুনি নিজৰ খংৰ পৰা আঁতৰি যাব পাৰে। এনে অৱস্থাত এই সময়ত নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক আৰু কাকো পাহৰি যোৱাৰ পিছতো গালি-গালাজ নকব। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত আপোনাৰ ওপৰত অলপ বেছি কামৰ বোজা আহিব। ইয়াৰ সময়ত কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া আৰু ক্লান্তিকৰ যাত্ৰা কৰিব লগা হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি কোনো আঁচনি বা ব্যৱসায়ত বুদ্ধিমানৰূপে ধন বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। এই সন্দৰ্ভত কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পূৰ্বে শুভাকাংক্ষীৰ মতামত গ্ৰহণ কৰক। মাহৰ মাজভাগত হঠাতে আপুনি কিছু ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত এটা ডাঙৰ পোষ্ট বা দায়িত্ব পাব পাৰে। যাৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ৰাইজলৈ সুখবৰ লাভ কৰা হ’ব। মাটি আৰু অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ পৰা লাভ হ’ব। ব্যৱসায়ত আপুনি আকাংক্ষিত লাভ পাব। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত জীৱনৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সমস্যাৰ সমাধানৰ বাবে আপুনি শিথিলতা অনুভৱ কৰিব। ইয়াৰ সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ পিতৃৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন আৰু সহযোগিতা লাভ কৰিব। ছেপ্টেম্বৰ মাহত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত উদ্ভৱ হোৱা সকলো ভুল বুজাবুজি আঁতৰাই প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ভাল বণ্ডিং দেখা যাব। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত প্ৰেমৰ সংগীৰ ডাঙৰ কৃতিত্বই আপোনাৰ সুখ বৃদ্ধিৰ কাম কৰিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। সুখ দুখত প্ৰতি মূহুৰ্তত আপোনাৰ লগত থিয় হৈ থাকিব পত্নী। যদি আপুনি সৰু সৰু সমস্যাবোৰ এৰি দিয়ে, তেন্তে স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই মাহটো স্বাভাৱিক হ’বলৈ গৈ আছে।  যদি আপুনি সৰু সৰু সমস্যাবোৰ এৰি দিয়ে, তেন্তে স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই মাহটো স্বাভাৱিক হ’বলৈ গৈ আছে। 


মীন ৰাশিৰ মাহেকীয়া ৰাশিফল - September, 2022 Monthly Horoscope

ছেপ্টেম্বৰ মাহটো মীন ৰাশিৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত উত্থান-পতনেৰে ভৰা হ’বলৈ গৈ আছে। মাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত সকলো ধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কিন্তু এই কঠিন সময়ত আপুনি প্ৰতি মূহুৰ্ততে কাষতে থিয় হৈ থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োটাই আপোনাক সময়মতে কাম সম্পূৰ্ণ কৰাত সহায় কৰিব। ইয়াৰ সময়ত মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত এটা বিবাদ আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনিও হয়তো আদালতৰ ৰাউণ্ড বনাব লাগিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কষ্ট আৰু কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ অসুবিধাবোৰ অলপ কমি যোৱা দেখা যাব। যদি নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হ’ব, তেন্তে ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ হ’ব। মাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি আপোনাৰ অসাৱধানতাই আপোনাক চিকিৎসালয়লৈ যাবলৈ বাধ্য কৰিব পাৰে। এনে অৱস্থাত এই সময়ছোৱাত আপুনি খাদ্য-পানীয়ৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগে। এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ লগত জড়িত যিকোনো ঘৰুৱা বিষয় আপোনাৰ অসুবিধাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে। যাৰ বাবে আপুনি এটা সমাধান বিচাৰি উলিয়াব লাগিব সময় আহিবলৈ অপেক্ষা কৰিব লাগিব। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত মানসিক আৰু শাৰীৰিক সমস্যাই আপোনাৰ দুখ-কষ্টৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে। এই মাহত প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। যিকোনো ধৰণৰ ভুল বুজাবুজি দূৰ কৰিবলৈ আপুনি নিজাববীয়াকৈ উদ্যোগ ল’ব লাগিব। বিবাহিত জীৱনটো সুখী কৰিবলৈ হ’লে আপোনাৰ ব্যস্ততাৰ কিছু সময় আপোনাৰ পত্নীৰ বাবেও উলিয়াই দিব লাগিব। 


SeeHere is theComments

Sponsored

close