> সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১৭ জুলাইৰ পৰা ২৩ জুলাইলৈ - 16 July to 23 July - Weekly Horoscope in Assamese - নিয়মীয়া খবৰ

ads5

ads2

adsz

সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১৭ জুলাইৰ পৰা ২৩ জুলাইলৈ - 16 July to 23 July - Weekly Horoscope in Assamese

    সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১৭ জুলাইৰ পৰা ২৩ জুলাইলৈ - 16 July to 23 July - Weekly Horoscope in Assamese









আমি সকলোৱে আমাৰ ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে জানিব বিচাৰো যাতে আগন্তুক জীৱন আমাৰ অনুকূল কৰি তুলিব পাৰি। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰই আপোনাৰ বৰ্তমান আৰু ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে তথ্য দিবলৈ সহায় কৰে। জ্যোতিষৰ দ্বাৰা আপুনি আপোনাৰ ৰাশিৰ আগন্তুক সময়ৰ বিষয়ে তথ্য লাভ কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনাত সফল হ’ব পাৰে।


যদি আপুনিও আপোনাৰ আগন্তুক সপ্তাহৰ বিষয়ে সঠিক তথ্য লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে ইয়াত উজ্জয়িনৰ জ্যোতিষী তথা পণ্ডিত মনীষ শৰ্মা জীৰ পৰা সাপ্তাহিক ৰাশিফলৰ বিষয়ে বিতংভাৱে জানি লওক।

মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mesh Saptahik Rashifal



মেষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে এই সপ্তাহে জীৱনত অগ্ৰগতি প্ৰদান কৰা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰভাৱ আৰু সন্মান সকলোতে বৃদ্ধি পোৱা দেখা যাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাক গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব অৰ্পণ কৰিব পাৰি। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ বহু দূৰ যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত প্ৰভাৱশালী লোকক লগ পোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব, যাৰ সহায়ত আপুনি ভৱিষ্যতে ডাঙৰ ডাঙৰ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনাত কাম কৰিব পাৰে। কিন্তু তেনে কৰাৰ সময়ত আপুনি ব্যৱসায়িক বুদ্ধিমত্তাৰে কাম কৰিব লাগিব আৰু ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰা পৰামৰ্শ লোৱাটো ভাল।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি শাসক-চৰকাৰৰ সহযোগিতা দেখিবলৈ পাব। আপোনাৰ আবদ্ধ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি অভাৱনীয় সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে। লগতে নিয়োজিত লোকৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাৰ্জনৰ উৎসও থাকিব। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহত ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ পৰা আঁতৰি থাকি খাদ্য-পানীয়ৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত তীৰ্থযাত্ৰা ভ্ৰমণ কৰাৰ সৌভাগ্য লাভ কৰিব পাৰি। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সামঞ্জস্যতা থাকিব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে সাজু হোৱা সকলৰ বাবে ভাল খবৰ পোৱাটো সম্ভৱ। 

প্ৰতিকাৰ: ভগৱান শিৱক মৌ অৰ্পণ কৰি প্ৰতিদিনে শিৱ সহস্ৰনাম পাঠ কৰা। 

বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brish Saptahik Rashifal




এই সপ্তাহ বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে শুভ। এই সপ্তাহত আপোনাৰ জীৱিকাৰ লগত জড়িত ডাঙৰ ডাঙৰ সমস্যা দূৰ কৰিব পাৰিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ আকাংক্ষিত স্থানলৈ বদলিৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰি। চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ দয়ালু হ'ব। যদি আপুনি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবিছিল তেন্তে আপুনি এটা ভাল অফাৰ পাব পাৰে। বজাৰৰ উত্থানৰ পৰা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে বিপুল সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত বজাৰত আপোনাৰ বিশ্বাসযোগ্যতা বৃদ্ধি হোৱা দেখা যাব। যদি আপুনি আগতে যিকোনো আঁচনিত বিনিয়োগ কৰিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি ডাঙৰ লাভ লাভ কৰিব পাৰিব।

সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনালোকৰ বাবে অতি শুভ। যদি পৰিয়ালৰ কাৰোবাৰ লগত আপোনাৰ বিবাদ হয়, তেন্তে কোনো চিনিয়ৰৰ সহায়ত সকলো ভুল বুজাবুজি দূৰ হ’ব। পৰিয়ালৰ লোকে আপোনাক বিশ্বাস কৰিব আৰু আপুনি তেওঁলোকৰ সৈতে হাঁহি হাঁহি অধিক সময় কটাব। ঘৰৰ জ্যেষ্ঠ সদস্যসকলৰ আশীৰ্বাদ সম্পূৰ্ণৰূপে আপোনাৰ ওপৰত থাকিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে সম্পূৰ্ণ অনুকূল। কাৰোবাৰ লগত শেহতীয়াকৈ হোৱা বন্ধুত্ব প্ৰেমৰ সম্পৰ্কলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটো আৰু অধিক মজবুত হ’ব। পাৰস্পৰিক প্ৰেম আৰু বিশ্বাস বিবাহিত লোকৰ জীৱনত থাকিব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 

প্ৰতিকাৰঃ ভগৱান শিৱৰ ৰুদ্ৰৱতৰ পৱনপুত্ৰ হনুমান জীৰ চলিছা পূজাত দৈনিক ৭ বাৰ আবৃত্তি কৰক। 

মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mithun Saptahik Rashifal



এই সপ্তাহত মিথুন ৰাশিৰ লোকক মিশ্ৰিত দেখা যাব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে য’ত আপোনাৰ জীৱনত কিছুমান সমস্যা আহিব, তাত আপুনিও আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধুসকলৰ সহায়ত সেইবোৰ সমাধান কৰা দেখা যাব। ইয়াৰ সময়ত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে পঢ়া-শুনাৰ পৰা মন হেৰুৱাব পাৰে। বহিঃৰাজ্যত উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে চেষ্টা কৰাসকলে কিছু বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। অৱশ্যে সুখদায়ক দিশটো হ’ল আপোনাৰ জীৱনলৈ অহা এনে সকলো সমস্যা সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সমাধান হ’ব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত চৰকাৰ আৰু শুভাকাংক্ষীসকলৰ পৰা পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিনীয়া বিবাদ সমাধান কৰিব পাৰিব। আৰ্থিকভাৱে প্ৰথমাৰ্ধতকৈ সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি ব্যৱসায়ত অনুকূল হৈ থাকিব। কিন্তু এই সময়ছোৱাত মিথুন ৰাশিৰ ৰাইজে ধনৰ লেনদেন আৰু যিকোনো আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব, নহ’লে লাভৰ সলনি লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ইম্পলচিভ বা পৰিবেশন কৰাটো পৰিহাৰ কৰক আৰু আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ অনুভৱক সন্মান কৰক। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। 

প্ৰতিকাৰ: প্ৰতিদিনে তুলসী পৰিবেশন কৰি ভগৱান বিষ্ণু পূজা কৰি শ্ৰী বিষ্ণু সহস্ৰণম পাঠ কৰক। 

কৰ্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Karkat Saptahik Rashifal



কৰ্কট ৰাশি লোকসকলে এই সপ্তাহত নিজৰ কাম অতি সাৱধানে আৰু বুদ্ধিমানৰূপে কৰিব লাগিব। যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত এটা ডাঙৰ চুক্তি কৰিবলৈ ভাবিছে, তেন্তে ইয়াৰ লাভ-লোকচানৰ লগতে ইয়াৰ সৈতে জড়িত সকলো প্ৰত্যাহ্বানৰ কথাও বিবেচনা কৰক। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ লগত জড়িত যিকোনো বিবাদৰ বাবে আপোনাৰ যথেষ্ট উত্তেজনা হ’ব পাৰে। যিকোনো অপ্ৰীতিকৰ পৰিস্থিতিৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আৰু সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ আপোনাৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। ইয়াৰ সময়ত আপোনাৰ পৰা জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিয়ে দিয়া পৰামৰ্শক আওকাণ কৰাটো এৰাই চলিব লাগে।

ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে স্বাভাৱিক হ’ব। যদি আপুনি কমিচন বা চুক্তিত কাম কৰে, তেন্তে আপোনাৰ লক্ষ্য পূৰণৰ বাবে আপোনাৰ ওপৰত হেঁচা পৰিব পাৰে। কেন্সাৰ চিন থকা লোকৰ এই সপ্তাহত পেটৰ লগত জড়িত সমস্যা হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত তেওঁলোকৰ খাদ্য-পানীয়ৰ ওপৰত যথেষ্ট নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিব লাগিব। একে সময়তে তেওঁলোকৰ দৈনন্দিন কাম-কাজ শুদ্ধ কৰি ৰাখি তেওঁলোকে যিকোনো ধৰণৰ মদ্যপানৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে, নহ’লে আপুনি শাৰীৰিক আৰু মানসিক দুয়োটা সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধানতাৰে এখোজ আগুৱাই যাওক। পত্নীৰ প্ৰয়োজনীয়তাক আওকাণ নকৰিব।

প্ৰতিকাৰ: প্ৰতিদিনে তামৰ পাত্ৰৰ পৰা ভগৱান শিৱক পানী আগবঢ়াওক আৰু বগা চন্দনৰ তিলক লগাই শিৱ চলিছা পাঠ কৰক।

সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Singha Saptahik Rashifal



এই সপ্তাহ সিংহ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ'ব, কিন্তু মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ সামান্য অৱহেলা বা এলাহৰ বাবে আপোনাৰ ওচৰলৈ অহা সুযোগ বা লাভ পিছলি যাব পাৰে। এই সপ্তাহত যদি আপুনি আপোনাৰ সময় আৰু ধন পৰিচালনা কৰিবলৈ সক্ষম হয় তেন্তে আপুনি কেৱল লাভেই নহয় আপোনাৰ সঞ্চিত ধন-সম্পত্তিও বৃদ্ধি পাব। এই সপ্তাহত আপুনি দেখিব যে আপুনি লাহে লাহে পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত সমস্যাৰ পৰা মুক্ত হৈছে। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব।

নিয়োজিত লোকে তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ সম্পূৰ্ণ ফল পাব। এই সপ্তাহত যি ক্ষেত্ৰত আপুনি কষ্ট আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰক, সেই ক্ষেত্ৰত আপুনি অধিক সফলতা আৰু কৃতিত্ব দেখিবলৈ পাব। শ্রমিক নাৰীক নিজৰ ক্ষেত্রত সন্মানিত কৰিব পাৰি, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ কৰ্মক্ষেত্ৰৰ লগতে পৰিয়ালতো সন্মান বৃদ্ধি পাব। ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত লোকসকলে ব্যৱসায়ত অভাৱনীয় লাভ পাব। বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা টকা ওলাই আহিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি নতুন ব্যৱসায়িক প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে। মুঠতে এই সপ্তাহটো কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ বাবে শুভকামনাৰ বাবে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক তীব্ৰ হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে হাঁহি আৰু সুখৰ মুহূৰ্ত কটাব। জীৱন সংগীৰ সৈতে জড়িত কিছু ভাল খবৰ শুনা যায়। 

প্ৰতিকাৰ: প্ৰতিদিনে ভগৱান শ্ৰী বিষ্ণুক হালধীয়া ফুল আগবঢ়াই পূজা কৰি শ্ৰী বিষ্ণু সহস্ৰণম পাঠ কৰক।


কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kanya Saptahik Rashifal



এই সপ্তাহে কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে জীৱনত সুখ আৰু সৌভাগ্য কঢ়িয়াই আনিছে। এই সপ্তাহত আপুনি কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত এক নতুন পথ দেখিব। আপোনাৰ ব্যৱসায়ক আগুৱাই নিবলৈ আপুনি হয়তো ডাঙৰ অফাৰ পাব। যিসকলে অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰি আছে তেওঁলোকে ব্যৱসায়ত বিপুল লাভ লাভ কৰিব পাৰে। উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে বহিঃৰাজ্যলৈ যাব বিচৰা বা তাত কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সপোন থকাসকলৰ বাবেও এই সপ্তাহে শুভকামনা কঢ়িয়াই আনিছে।

এই সপ্তাহটো নিয়োজিত লোকৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আপুনি কৰা কাম বা আপুনি কৰা পৰিকল্পনাক কৰ্মক্ষেত্ৰত শলাগ ল’ব পাৰি। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ প্ৰস্তুতিত নিয়োজিত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে পাব ভাল খবৰ। ভূমি নিৰ্মাণৰ সৈতে জড়িত বিবাদৰ সমাধান হ’ব। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি লাভ কৰিব। আদালত-আদালতৰ সৈতে জড়িত বিবাদসমূহ পাৰস্পৰিক আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান কৰা হ’ব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত তীৰ্থযাত্ৰা বা যিকোনো শুভ কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। এই সময়ছোৱাত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণৰ বাবে আপোনাৰ মনটো শান্ত হৈ থাকিব। স্বাস্থ্যও স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। ব্যক্তিগত সম্পৰ্কত প্ৰেম আৰু বিশ্বাস থাকিব। ইয়াৰ মাজতে শিশু সুখৰ সৈতে জড়িত বিবাহিত লোকৰ সপোন পূৰণ হ’ব পাৰে। প্ৰেম জীৱনটোও আচৰিত হ’ব। ভাল টিউনিং প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত থাকিব।

প্ৰতিকাৰঃ দুৰ্ৱ আগবঢ়াই গণপতি পূজা কৰা আৰু নিতৌ গণেশ চলিছা পাঠ কৰা। 

তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Tula Saptahik Rashifal 


এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ লোকৰ বাবে অতি শুভ হ'ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ত সামঞ্জস্যতা থাকিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব, যাৰ বাবে তেওঁলোকৰ ভিতৰত এক বেলেগ উৎসাহ আৰু শক্তি থাকিব। যদি আপুনি কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত বিচৰণ কৰি আছে, তেন্তে আপুনি ভাল চাকৰিৰ প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে এই সপ্তাহত এটা ডাঙৰ চুক্তি এক্সিকিউট কৰিব পাৰিব। মুঠৰ ওপৰত ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ’ব।

সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি ডাঙৰ আৰ্থিক লাভ কৰিব। শেহতীয়াকৈ লগ পোৱা মানুহক লগ পোৱাৰ সম্পূৰ্ণ সুবিধা ল’ব। ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি এটা ডাঙৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। এই সপ্তাহত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ত পোৱা সফলতাৰ লগে লগে আপোনাৰ বিশ্বাসযোগ্যতা বৃদ্ধি পাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰভাৱ বাঢ়িব। এই সপ্তাহত ঘৰত এজন প্ৰিয় ব্যক্তিৰ আগমনৰ বাবে সুখৰ পৰিবেশ গঢ়ি উঠিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে জড়িত কিছু ভাল খবৰ পাব। যিকোনো ধৰ্মীয় বা শুভ কাম ঘৰতে কৰা হ'ব। তুলা ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বৃদ্ধি কৰিব। অতীতত চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। 

প্ৰতিকাৰঃ পৰাদ শিৱলিঙক পূজা কৰি নিতৌ লিংগাষ্টকম পাঠ কৰা। 

বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brishik Saptahik Rashifal


এই সপ্তাহত বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অলপ উত্থান-পতন হ'ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি হয়তো পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত কিছুমান বিষয়ৰ সৈতে যুঁজিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদ আপোনাৰ চিন্তাৰ কাৰণ হ’ব। এই ক্ষেত্ৰত আপুনি হয়তো আদালতলৈ যাব লাগিব। নিয়োজিত লোকসকলে কামৰ অতিৰিক্ত বোজাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। যাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ আপুনি অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব।

এই সময়ছোৱাত বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলে শান্ত মন আৰু বুজাবুজিৰে এটা এটাকৈ সমস্যা সমাধান কৰিব লাগিব। যদি আপুনি এই কামটো কৰিবলৈ সক্ষম হয় তেন্তে সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপোনাৰ সকলো বস্তুৱেই পুনৰ ট্ৰেকত অহা দেখিব পাৰিব। বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকে এই সপ্তাহত জেদী আৰু খৰখেদা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত লোকসকলে এই কথা মনত ৰাখিব লাগিব, নহ’লে লাভৰ পৰিৱৰ্তে লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

আনহাতে নিয়োজিত লোকসকলে নিজৰ কাৰ্যালয়ত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োটাকে মিহলাই লোৱাটো লাভজনক হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধানে আগবাঢ়ি যাওক, নহ’লে অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো অলপ চিন্তিত হৈ পৰিব। অৱশ্যে আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু ৰুটিনৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিবলৈ বহুত প্ৰয়োজন হ’ব। 

প্ৰতিকাৰঃ হনুমান জীক পূজা কৰি নিতৌ বজৰং বান আবৃত্তি কৰক। 

ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Dhanu Saptahik Rashifal

ধনু ৰাশিৰ লোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অলপ কঠিন হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত যিকোনো সিদ্ধান্ত অতি বুদ্ধিমানৰূপে ল’ব লাগিব। নিয়োজিত লোকসকলে এই সপ্তাহত নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত অতি সাৱধানে কাম কৰিব লাগিব কাৰণ আপোনাৰ বিৰোধীয়ে আপোনাৰ বাবে ষড়যন্ত্ৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত আপোনাৰ কোনো কাম আনৰ হাতত এৰি নাযাব আৰু কোনো পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ কথা প্ৰকাশ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।

কৰ্মক্ষেত্ৰত নিয়োজিত লোকসকলে এই সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ পৰা কম সমৰ্থন পাব, যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অলপ বিচলিত হৈ থাকিব। যদি আপুনি মাটি বা অট্টালিকা কিনি বিক্ৰী কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, তেন্তে আপোনাৰ ইচ্ছাত কিছু বাধা আহিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনিও আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত পকেটৰ পৰা অধিক খৰচ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। ব্যৱসায়ীসকলে বজাৰত থাকিবলৈ প্ৰতিযোগীৰ পৰা কঠোৰ প্ৰতিযোগিতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কিছু সুযোগ পাব, কিন্তু তেওঁলোকৰ সুবিধা লাভ কৰিবলৈ আপুনি হয়তো অলপ বেছি কষ্ট কৰিব লাগিব। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহটো স্বাভাৱিক। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীয়ে কঠিন সময়ত সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বৈবাহিক জীৱন স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। 

প্ৰতিকাৰ: দৈনিক কেশৰ তিলক প্ৰয়োগ কৰি ভগৱান শ্ৰী বিষ্ণু সহস্ৰণম পাঠ কৰক। 

মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Makar Saptahik Rashifal 

এই সপ্তাহত মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলে নিজৰ বাক্য আৰু আচৰণৰ ওপৰত যথেষ্ট নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে কিবা এটা সন্দৰ্ভত বিবাদ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এনে পৰিস্থিতিত পাৰিবাৰিক সুখ আৰু শান্তি বজাই ৰাখিবলৈ কোনো সৰু কথাক ওজন নিদিব আৰু কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আনৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত শিশুৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সমস্যা আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত বহিঃৰাজ্যত নিজৰ কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ বাবে চেষ্টা কৰা লোকসকলেও কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

যদি আপুনি ৰাজনীতিত আছে তেন্তে আপোনাৰ দলত বা জনসাধাৰণৰ মাজত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। ইয়াৰ সময়ত আপুনি এনে কোনো কাম কৰাটো এৰাই চলিব লাগে যিয়ে ভৱিষ্যতে আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবিৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ পৰিৱৰ্তে দ্বিতীয়াৰ্ধত অধিক লাভ লাভ কৰিব পাৰে। কিন্তু এই সময়ছোৱাতো তেওঁলোকে ধনৰ সৈতে লেনদেন আৰু বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত সাৱধান হ’ব লাগে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক সুদৃঢ় কৰি ৰাখিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱৰ শলাগ লওক। সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক আৰু তেওঁৰ বাবেও আপোনাৰ ব্যস্ত জীৱনৰ পৰা কিছু সময় উলিয়াই লওক। 

প্ৰতিকাৰঃ প্ৰতিদিনে শিৱলিঙত ক’লা তিল মিহলি পানী ঢালি ৰুদ্ৰাষ্টকম পাঠ কৰক। 

কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kumbha Saptahik Rashifal

এই সপ্তাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে কিছু সকাহেৰে ভৰি পৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ বহুতো ডাঙৰ ডাঙৰ সমস্যা সমাধান হ'ব। আপোনাৰ চিনিয়ৰসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ দয়ালু হ’ব। যাৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্য সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি অসুস্থ হৈ থকা কুম্ভ ৰাশিৰ লোকে এই সপ্তাহত লাভ কৰিব স্বাস্থ্য উপকাৰ। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মসংস্থাপনৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাটো সুখদায়ক হ’ব আৰু আকাংক্ষিত ফলাফল দিব।

এই সপ্তাহত আপুনি হয়তো কোনো ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব। ঘৰচীয়া মহিলাৰ বেছিভাগ সময় পূজা আদিত কটাব। সমাজ সেৱাৰ লগত জড়িত লোকসকলক তেওঁলোকৰ সেৱাৰ বাবে বিশেষভাৱে সন্মানিত কৰিব পাৰি। সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো ভাল হ’ব।

আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলে এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰতি সদয় হ'ব। বিশেষ বন্ধুৰ সহায়ত আপুনি কিছু ডাঙৰ সুবিধা পাব পাৰে। অভিভাৱকৰ বিশেষ সহযোগিতা থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা থাকিব। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত উন্নত সমন্বয় দেখা যাব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। জীৱনৰ আকাংক্ষিত অগ্ৰগতি পূৰণত আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। 

প্ৰতিকাৰঃ হনুমত উপাসনা আৰু শ্ৰী সুন্দৰকান্দৰ প্ৰতি দৈনিক আবৃত্তি কৰক। 

মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Min Saptahik Rashifal  

মীন ৰাশিৰলোকসকলৰ বাবে , এই সপ্তাহত সাৱধানতা আঁতৰাই দিয়া হ'ল, দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হ'ল, শ্লোগান সদায় মনত ৰাখিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত কোনো ধৰণৰ গাফিলতি কৰা বা নিজৰ কাম আনৰ হাতত এৰি দিয়াৰ ভুল কৰাটো এৰাই চলিব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ কাম নষ্ট হ’ব পাৰে। যদি আপুনি এনে ভুল কৰে, তেন্তে আপুনি কেৱল আৰ্থিক সমস্যাই নহয়, মানসিক সমস্যাৰো সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত টকা খৰচ কৰাৰ সময়ত পকেটৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব লাগিব, নহ’লে পিছত টকা ধাৰলৈ ল’ব লাগিব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত হঠাতে কিছুমান ডাঙৰ খৰচ হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে, যাৰ বাবে আপোনাৰ বাজেটৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ মনটো কিছুমান ঘৰুৱা সমস্যাৰ বাবে চিন্তিত হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলে আয় বৃদ্ধিৰ বাবে চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত তেন্তে যিকোনো আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সময়ত যিকোনো ধৰণৰ খৰখেদা আৰু ৰিস্ক এৰাই চলিব লাগে।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কিবা এটা লাভ কৰিবলৈ কিবা এটা হেৰুৱাবলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত মাটি আৰু অট্টালিকা সম্পৰ্কীয় বিবাদ মিলনৰ জৰিয়তে সমাধান কৰাই ভাল হ’ব। যদি আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত আছে তেন্তে বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে সংগীৰ সৈতে হোৱা ভুল বুজাবুজি দূৰ কৰক সংলাপৰ জৰিয়তে। কঠিন সময়ত আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে ছাঁৰ দৰে আপোনাৰ কাষত থিয় দিব। 

প্ৰতিকাৰঃ দৈনিক তুলসী গছত পানী দি নাৰায়ণ কৱচ পাঠ কৰক।

Related search

1. The courtroom buzzed with anticipation as the attorney entered.

2. With meticulous preparation, the defense attorney presented their case.

3. The prosecuting attorney questioned the credibility of the witness.

4. Skillfully, the attorney drafted a binding legal agreement.

5. Seeking justice, the attorney advised their client wisely.

6. Boldly, the attorney fought for what was right in the courtroom.

7. Negotiating skillfully, the attorney reached a favorable settlement.

8. Diligently, the attorney researched legal precedents to build their argument.

9. The attorney's attendance at a legal conference enhanced their knowledge.

10. Successfully, the attorney filed a motion to dismiss the charges.

11. Methodically, the attorney reviewed the evidence for the upcoming trial.

12. Protecting their client's rights, the attorney mounted a strong defense.

13. Thoroughly, the attorney interviewed potential witnesses for the case.

14. Deeply immersed, the attorney studied relevant statutes and regulations.

15. Offering sound advice, the attorney guided their client through the legal process.

16. Analyzing intricate legal issues, the attorney provided clarity.

17. With passion, the attorney delivered a compelling closing argument.

18. Demonstrating compassion, the attorney offered pro bono services to those in need.

19. Representing the plaintiff, the attorney pursued justice in a civil lawsuit.

20. Strategically, the attorney negotiated a favorable plea deal for their client.

21. Expertly, the attorney provided guidance on intellectual property law.

22. Ensuring peace of mind, the attorney skillfully drafted a will.

23. Diligently, the attorney reviewed a contract, identifying potential pitfalls.

24. In a groundbreaking case, the attorney conducted extensive legal research.

25. Tirelessly, the attorney fought for the rights of the marginalized.

26. Skillfully mediating, the attorney resolved a dispute between two parties.

27. Providing compassionate support, the attorney guided their client through a difficult divorce.

28. Challenging an unjust decision, the attorney appealed on constitutional grounds.

29. Navigating complex labor laws, the attorney advised a business on compliance.

30. Assisting with estate planning, the attorney ensured a smooth transition.

31. Fearlessly, the attorney defended their client against false accusations.

32. Crafting a persuasive argument, the attorney prepared a meticulous legal brief.

33. Zealously, the attorney represented an injured client in a personal injury case.

34. Diligently investigating, the attorney uncovered potential legal malpractice.

35. Expertly, the attorney advised a client on the intricacies of tax law.

36. Skillfully negotiating, the attorney resolved a property dispute.

37. Tirelessly advocating, the attorney fought for a client's rights in a child custody battle.

38. Defending against criminal charges, the attorney tirelessly worked for their client.

39. Fearlessly fighting discrimination, the attorney sought justice for victims.

40. Facilitating innovation, the attorney assisted a client in obtaining a patent.

41. Thoroughly reviewing a lease agreement, the attorney protected a client's interests.

42. Guiding with care, the attorney helped a client navigate the process of adoption.

43. Safeguarding rights, the attorney stood by their client during a police investigation.

44. Strategically advising, the attorney helped a startup with business formation.

45. Championing justice, the attorney represented clients in class-action lawsuits.

46. Advocating for workers' rights, the attorney fought against unfair labor practices.

47. Vigorously defending freedom of speech, the attorney protected their client's voice.

48. Through skillful negotiation, the attorney secured a fair settlement in a contract dispute.

49. Expertly navigating international trade regulations, the attorney advised clients.

50. Guiding through financial difficulties, the attorney assisted clients

51. The attorney provided guidance and support to clients filing for bankruptcy.

52. Fearlessly advocating for stricter environmental regulations, the attorney fought for a cleaner future.

53. Protecting civil liberties, the attorney defended clients against unlawful actions.

54. Diligently representing clients in medical malpractice cases, the attorney sought justice for the injured.

55. Providing legal counsel to nonprofit organizations, the attorney supported their mission.

56. Guiding clients through complex immigration laws, the attorney helped them navigate the system.

57. With expertise, the attorney drafted a thorough prenuptial agreement for a couple.

58. Standing up for workers' rights, the attorney fought for fair treatment in labor unions.

59. Seeking justice, the attorney represented clients in wrongful termination cases.

60. Expertly advising clients on copyright infringement issues, the attorney protected their creative works.

61. With unwavering determination, the attorney defended clients against allegations of fraud.

62. Skillfully negotiating, the attorney secured fair compensation for clients in car accident cases.

63. Supporting entrepreneurship, the attorney guided clients through the process of starting a business.

64. Safeguarding intellectual property rights, the attorney protected clients' creative endeavors.

65. Representing clients in product liability lawsuits, the attorney sought accountability.

66. The attorney provided legal advice to clients navigating real estate transactions.

67. With a sharp legal mind, the attorney analyzed complex securities regulations.

68. The attorney defended clients against charges of white-collar crime.

69. Providing guidance on consumer protection laws, the attorney empowered clients.

70. The attorney represented clients in complex international business transactions.

71. With meticulous attention to detail, the attorney drafted ironclad contracts.

72. The attorney fought for the rights of individuals facing discrimination based on gender.

73. Expertly navigating family law matters, the attorney helped clients through challenging times.

74. The attorney advised clients on compliance with data privacy regulations.

75. The attorney represented clients in high-stakes intellectual property disputes.

76. With a strong courtroom presence, the attorney delivered persuasive arguments.

77. The attorney fought against unfair trade practices on behalf of clients.

78. The attorney defended clients against allegations of professional misconduct.

79. Providing guidance on insurance law, the attorney ensured clients received fair compensation.

80. The attorney represented clients in complex commercial litigation cases.

81. With compassion, the attorney advocated for the rights of victims in personal injury cases.

82. The attorney advised clients on employment law matters, ensuring fair treatment.

83. The attorney fought for the rights of individuals facing housing discrimination.

84. Providing guidance on social security benefits, the attorney helped clients navigate the system.

85. The attorney represented clients in high-profile defamation lawsuits.

86. With expertise in healthcare law, the attorney guided clients through medical legal issues.

87. The attorney defended clients against wrongful arrest and police misconduct.

88. Providing legal counsel to startups, the attorney supported entrepreneurial endeavors.

89. The attorney represented clients in complex international arbitration cases.

90. With a sharp understanding of tax law, the attorney helped clients with tax planning strategies.

91. The attorney fought against workplace harassment and discrimination.

92. The attorney provided guidance on immigration law, helping clients pursue their dreams.

93. Representing clients in complex construction litigation, the attorney sought fair resolutions.

94. The attorney defended clients against charges of identity theft and cybercrime.

95. The attorney advised clients on compliance with environmental regulations.

96. With expertise in maritime law, the attorney assisted clients in the shipping industry.

97. The attorney represented clients in challenging child custody battles.

98. Providing legal counsel to technology companies, the attorney navigated the evolving digital landscape.

99. The attorney fought against predatory lending practices, protecting clients from financial exploitation.

100. With unwavering dedication, the attorney upheld the principles of justice and

SeeHere is theComments

Sponsored

close