সূৰ্য্য গ্ৰহণ আৰু চন্দ্ৰ গ্ৰহণ ২০২২ - জানক গ্ৰহণৰ দিন, সময় আৰু সৱিশেষ - Grahan 2022 Dates And Times

 

গ্ৰহন 2022 তাৰিখ আৰু সময়: 2022 চনত হ'বলগীয়া মুঠ গ্ৰহণৰ সংখ্যা, সূৰ্যগ্ৰহণৰ দিন, সময়ৰ বিষয়ে জানক - Grahan 2022 Dates And Times



গ্ৰহন 2022 তাৰিখ আৰু সময়: 2021 বৰ্ষটো মাত্ৰ কেইদিনমানৰ ভিতৰতেই সমাপ্ত হ'ব।২০২১ বৰ্ষৰ অন্তিমটো সূৰ্যগ্ৰহণ ২০২১ চনৰ ৪ ডিচেম্বৰত দেখা গৈছিল । একে সময়তে, সকলোৱে জানিব বিচাৰে যে 2022 চনত কোনটো গ্ৰহণ (Grahan 2022) হ'ব আৰু কোনদিনা কি সময়ত ইয়াৰ প্ৰভাৱ দেখা যাব (Grahan 2022 Dates And Time)। আহক জানো ২০২২ চনৰ গ্ৰহণ সম্পৰ্কে। ২০২২ চনত মুঠ ৪ টা গ্ৰহণ হ'ব। যাৰ ভিতৰত 2 টা হ'ব সূৰ্য গ্ৰহন (Surya Grahan 2022 Date & Timings) আৰু 2 টা চন্দ্ৰগ্ৰহণ (Surya Grahan 2022 Date & Timings)। এই গ্ৰহণবোৰৰ সময়, দিন আৰু সুতক কাল সম্পৰ্কে জানোঁ আহক (Grahan 2022 Sutak Kaal)।

2022 চনত চন্দ্ৰগ্ৰহণ কেতিয়া হ'ব (Chandra Grahan 2022 Date)

২০২২ চনৰ প্ৰথম চন্দ্ৰগ্ৰহণ ১৫ আৰু ১৬ মে'ৰ পুৱা ৭.২০ বজাত আৰম্ভ হ'ব আৰু দুপৰীয়া ১২.২০ বজালৈকে চলিব। এই দুয়োটা গ্ৰহণ পূৰ্ণগ্ৰাস চন্দ্ৰগ্ৰহণ হ'ব। এই গ্ৰহণটো ভাৰততো দেখা যাব। ইয়াৰ প্ৰভাৱ দক্ষিণ/পশ্চিম ইউৰোপ, দক্ষিণ/পশ্চিম এছিয়া, আফ্ৰিকা, উত্তৰ আমেৰিকা, দক্ষিণ আমেৰিকা, প্ৰশান্ত মহাসাগৰ, আটলাণ্টিক, এণ্টাৰ্কটিকা, ভাৰত মহাসাগৰত পৰিব। চন্দ্ৰগ্ৰহণ সূতকালৰ ৯ ঘণ্টা আগতে আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ মাজতে, মানুহে বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগিব।

- বছৰটোৰ দ্বিতীয় আৰু অন্তিম চন্দ্ৰগ্ৰহণ ৮ নৱেম্বৰৰ দুপৰীয়া ১.৩২ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.২৭ বজালৈ চলিব। এইটো এটা সম্পূৰ্ণ চন্দ্ৰগ্ৰহণ হ'ব। আগৰ দৰেই ইয়ো পূৰ্ণগ্ৰাস চন্দ্ৰগ্ৰহণ হ'ব। ইয়াৰ প্ৰভাৱ ভাৰতকে ধৰি দক্ষিণ/পূৱ ইউৰোপ, এছিয়া, অষ্ট্ৰেলিয়া, উত্তৰ আমেৰিকা, দক্ষিণ আমেৰিকা, প্ৰশান্ত মহাসাগৰ, আটলাণ্টিক আৰু ভাৰত মহাসাগৰতো দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত সূতৰ সময় অধিক কাৰ্যকৰী হ'ব।

২০২২ চনত সূৰ্যগ্ৰহণ কেতিয়া হ'ব (Surya Grahan 2022 Date)

- ২০২২ বৰ্ষৰ প্ৰথম সূৰ্যগ্ৰহণ ৩০ এপ্ৰিলত দেখা যাব । এই সূৰ্যগ্ৰহণ দুপৰীয়া 12:15 বজাৰ পৰা সন্ধিয়া 04:07 বজালৈ চলিব। এইটো এটা আংশিক গ্ৰহণ হ'ব, যাৰ প্ৰভাৱ দক্ষিণ/পশ্চিম আমেৰিকা, প্ৰশান্ত মহাসাগৰীয় আটলাণ্টিক আৰু এণ্টাৰ্কটিকাত পৰিব।

- ২০২২ বৰ্ষৰ দ্বিতীয় সূৰ্যগ্ৰহণ ২৫ অক্টোবৰত দেখা যাব। গ্ৰহণটো নিশা 16:29 বজাত আৰম্ভ হ'ব আৰু নিশা 17:42 বজালৈকে চলিব। ইয়াক ইউৰোপ, দক্ষিণ/পশ্চিম এছিয়া, আফ্ৰিকা আৰু আটলাণ্টিকাত দেখা যায়। ভাৰতত ইয়াৰ প্ৰভাৱ নপৰে।

Related Search
Surjya Grahan 2022
solar eclipse 2022
moon eclipse 2022
Chandra grahon 2022
Life insurance policy for future
future health policy
best future policy
insurance for future


SeeHere is theComments

Sponsored

close