২০২২ বৰ্ষৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল। জানক কেনে যাব আপোনাৰ আগন্তুক বৰ্ষটো - Yearly horoscope 2022 in assamese

 সকলো 12 টা ৰাশিৰ বাবে নতুন বছৰ 2022 কেনেকোৱা হ’ব, বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2022 পঢ়ক



ৰাশিফল ২০২২:

২০২১ বৰ্ষটো এতিয়া কেইদিনমানৰ ভিতৰত ইতিহাস হ’বলৈ গৈ আছে আৰু নতুন বছৰ ২০২২ সকলোৰে বাবে নতুন আশা, নতুন সপোন, নতুন লক্ষ্য আৰু নতুন প্ৰত্যাহ্বানৰ বছৰ হ’ব। আমি সকলোৱে জানো যে ২০২১ বৰ্ষ আৰু ইয়াৰ প্ৰথম বৰ্ষ, ২০২০ কৰোনা মহামাৰী হিচাপে আহিছিল, যাৰ ফলত দেশ আৰু বিশ্বৰ লোকসকলৰ বাবে এক সংকট ৰৈ গৈছিল। মহামাৰীটোৱে সাধাৰণ মানুহৰ জীৱনত বিশেষ মানুহৰ জীৱনত বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলাইছিল। এতিয়া ২০২১ চনৰ শেষৰ ফালে গণনা আৰম্ভ হৈছে আৰু নতুন বছৰ ২০২২ ক স্বাগতম জনোৱাৰ প্ৰস্তুতি চলি আছে।

নতুন বছৰ ২০২২ য়ে সকলোৰে জীৱনত যথেষ্ট আশা কঢ়িয়াই আনিব। সকলোৱে ভাবে যে যোৱা বছৰ অসম্পূৰ্ণ হৈ থকা আমাৰ কাম অহা নতুন বছৰত সম্পূৰ্ণ হ’ব লাগিব। নতুন বছৰত আপোনাৰ কেৰিয়াৰত এটা নতুন মাইলৰ খুঁটি থাকিব পাৰে, আগন্তুক বছৰত জীৱনত ধনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সকলো বাধা নাথাকিব আৰু নতুন বছৰত আপোনাৰ প্ৰেম অব্যাহত থাকিব বুলি আশা কৰিব। আমি সদায়ে জানিবলৈ আগ্ৰহী যে অহা নতুন বছৰত চাকৰি, ব্যৱসায়, সম্পদ, বিলাসিতা, শিক্ষা, প্ৰেম আৰু স্বাস্থ্য কেনেকুৱা হ’ব।

এই সকলো বোৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ জানিবলৈ জ্যোতিষশাস্ত্ৰৰ জৰিয়তে বাৰ্ষিক ৰাশিফলৰ সহায় লোৱা হয়। বৰ্ষিক ৰাশিফাল ২০২২ বৰ্ষত ২০২২ চনত আহিবলগীয়া বছৰৰ ভৱিষ্যতবাণী কৰা হৈছে, য’ত নতুন বছৰটোৱে নতুন বছৰত কেৰিয়াৰ কেনেকুৱা হ’ব আদি মানুহৰ পৰিমাণৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি তেওঁলোকৰ বাবে ইংগিত দিছে? আপোনাৰ ধন থাকিব নে বিত্তীয় বিষয়ত খৰচৰ বোজা বৃদ্ধি কৰিব? গ্ৰহৰ চালে আপোনাক ভাগ্যৱান কৰিব নে নকৰে? ৰোমাঞ্চ প্ৰেম জীৱন বা সমস্যাত থাকিব নেকি? আপুনি পৰিয়ালৰ সকলো সদস্যৰ সৈতে কেনে ব্যৱহাৰ কৰিব?

মেষ ৰাশিফল ২০২২

  • আপুনি ব্যৱসায়ত ভাগ্য লাভ কৰিব আৰু টকা লাভৰ যোগফল হ’ব। নতুন খণ্ডত বিনিয়োগ কৰিলে এই বছৰ আপোনাক লাভান্বিত কৰিব পাৰে। আপুনি ব্যৱসায় সম্পৰ্কে নতুন ধাৰণাত আগ্ৰহী হ’ব পাৰে। এই বছৰ বিদেশ ভ্ৰমণকৰাৰ সুযোগো থাকিব পাৰে। এই বছৰ হোৱাৰ আটাইতকৈ শুভ সময় আৰু কামত সক্ৰিয় হোৱা আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আটাইতকৈ শুভ সময় হ’ব মে মাহৰ মাজভাগৰ পৰা অক্টোবৰলৈ। নৱেম্বৰ আৰু ডিচেম্বৰমাহবোৰে আপোনাৰ শক্তি হ্ৰাস কৰিব পাৰে।
    বৃহস্পতি আৰু শনিৰ চতুৰ্থ অৰ্থৰ ওপৰত এক যৌথ দৃষ্টি আছে, সেয়েহে মেষ ৰাশিৰ পৰিয়ালত এক শান্তিপূৰ্ণ আৰু সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ পৰিৱেশ থাকিব। বছৰটোৰ শেষৰ ফালে ঘৰত কিছুমান শুভ কামও থাকিব পাৰে যি আপোনাক সুখী ৰাখিব পাৰে। বিবাহিত জীৱনত উত্তেজনাৰ পৰিস্থিতি থাকিব পাৰে, সেয়েহে এই বছৰটোত সম্প্ৰীতি বজাই ৰখাৰ প্ৰয়োজনীয়তা অব্যাহত থাকিব।
  • বছৰটো স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ভালদৰে আৰম্ভ হ’ব। আপোনাৰ সাধাৰণ স্বাস্থ্য উন্নত কৰাৰ বাবে আপোনাক স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য, যোগ, ধ্যান আৰু ব্যায়াম আপোনাৰ ৰুটিনত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। যদি সঠিক যত্ন লোৱা হয় আৰু এক স্বাস্থ্যকৰ আহাৰ অনুসৰণ কৰা হয়, তেওঁলোকে বছৰটোৰ শেষলৈ কোনো দীঘলীয়া ৰোগ নোহোৱাকৈ সুখী আৰু সুখী জীৱন যাপন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।
  • এপ্ৰিলৰ আৰম্ভণিৰ পৰা ৰাহু আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নত থাকিব নতুবা আপুনি সাৱধানে খোজ কাঢ়িবলৈ সময় হ’ব। অংশীদাৰীত্বত যিকোনো ব্যৱসায় বা ব্যৱসায় কৰাৰ আগতে আপুনি ভালদৰে চিন্তা কৰা উচিত। উচ্চ শিক্ষা লাভ কৰা শিক্ষাৰ্থীসকলক এই বছৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে মিশ্ৰিত ফলাফল থাকিব।

বৃষ ৰাশিফল 2022

  • বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই বছৰটো এটা ভাল বছৰ হ’ব। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে বৃহস্পতি বছৰটোৰ বেছিভাগ সময়আপোনাৰ দশম অৰ্থত থাকিব, যি আপোনাক আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত যথেষ্ট লাভ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। লগতে, যদি আপুনি ব্যৱসায় খণ্ডৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, আপুনি উন্নত লাভ কৰিব। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফল লাভ হ’ব যাৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰত এটা ডাঙৰ কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা বা বছৰটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব। শনি ভগৱান এই বছৰ কাম আৰু ব্যৱসায়ত আপোনাৰ বাবে যথেষ্ট সহায়ক হ’ব।
  • এপ্ৰিল মাহত, গুৰুৰ গোচৰ আৰু পঞ্চম ভৱত গুৰুৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা নৱদম্পতিয়ে ভাল খবৰ পাব পাৰে। আপোনাৰ সন্তানৰ উন্নতি হ’ব। আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ পৰা ভাল খবৰ পাব। সামগ্ৰিকভাৱে, পাৰিবাৰিক জীৱন ভাল হ’ব।
  • বছৰটোৰ আৰম্ভণি স্বাস্থ্যৰ দিশৰ পৰা খুব ভাল বুলি ক’ব নোৱাৰি, কিয়নো আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নৰ প্ৰথমটোত ছাঁ গ্ৰহ ৰাহু-কেতুৰ উপস্থিতি অৰ্থাৎ বিবাহ আৰু এই সময়ছোৱাত সপ্তমে আপোনাক বিভিন্ন ধৰণৰ স্বাস্থ্য সমস্যা প্ৰদান কৰিব পাৰে। এই বছৰ আপোনাৰ ওজন স্থিৰ ৰখাটো আপোনাৰ বাবে এক ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব, কিন্তু আপুনি শৃংখলাবদ্ধ হ’ব লাগিব আৰু লগতে এই সমস্যাটো সমাধান কৰিব লাগিব।
  • নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাটো সঠিক নহ’ব, কিন্তু এপ্ৰিলৰ মাজভাগৰ পৰা অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি উন্নত হৈছে। এই সময়ছোৱাত, আপুনি নিশ্চিতভাৱে বৃহস্পতিগ্ৰহৰ শুভ প্ৰভাৱৰ পৰা কিছু সকাহ পাব আৰু হঠাতে আপুনি বহুতো উৎসৰ পৰা ধনৰ যোগফল পাব। এই বছৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে এনেকুৱা বহুতো অনুষ্ঠান থাকিব। মাৰ্চৰ পিছৰ সময়টো আপোনাৰ বাবে বহুত ভাল হ’ব। আপুনি বিদেশী প্ৰতিষ্ঠানএটাত নামভৰ্তি কৰিব পাৰে।

মিথুন ৰাশিফল 2022

  • এই বছৰ আপুনি কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত বহুতো সুযোগ পাব পাৰে। সুযোগৰ সুবিধা লোৱাৰ আগতে নিজৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক আৰু আপোনাৰ কামত মনোনিবেশ কৰক। ব্যৱসায় খণ্ডৰ লোকসকলে এই বছৰ ডাঙৰ লাভ আশা কৰিব পাৰে। যদি মিথুন ৰাশিৰ স্থানীয় লোকে নতুন ব্যৱসায়িক প্ৰকল্প গ্ৰহণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে, আপোনাক বছৰৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এই প্ৰকল্পটোত কাম কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।
  • এই বছৰটো পাৰিবাৰিক জীৱনৰ বাবে অতি অনুকূল হ’ব। আপোনাক ঘৰৰ প্ৰয়োজন অনুসৰি বজাৰ কৰা দেখা যাব। এইটোৱে ঘৰৰ লোকসকলৰ মাজত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। এই বছৰ আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে বিশেষভাৱে সাৱধান হ’ব লাগিব। আপোনাক এপ্ৰিল মাহলৈকে অত্যন্ত সাৱধান হ’বলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে কিয়নো এই সময়ছোৱাত আপুনি গুৰুতৰ ভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।
  • আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা উন্নত হ’ব। এই বছৰটোৱে মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলক আকাংক্ষিত ফল দিব। আপুনি আশাতকৈ অধিক লাভান্বিত হ’ব আৰু এপ্ৰিল, জুলাই, অক্টোবৰ আৰু নৱেম্বৰত গ্ৰহৰ স্থিতিয়ে নিশ্চিতভাৱে আপোনাক ইতিবাচক ফলাফল প্ৰদান কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ ওচৰত নিশ্চিতভাৱে ভাল ধন থাকিব আৰু এই বছৰ আপোনাৰ ধনৰ অভাৱ নহ’ব।
  • শিক্ষাৰ্থীসকলে এই বছৰ পৰীক্ষাত ভাল নম্বৰ পাব। উচ্চ শিক্ষাৰ আকাংক্ষিত শিক্ষাৰ্থীসকলে প্ৰতিষ্ঠিত মহাবিদ্যালয় আৰু প্ৰতিষ্ঠানত চাকৰি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। লগতে, এই পৰিমাণৰ প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে এপ্ৰিলৰ দ্বিতীয় সপ্তাহৰ পিছত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশিফল 2022

  • এই বছৰটোৱে কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত মিশ্ৰিত ফলাফল আনিছে। ইয়াৰ মাজতে, আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰগতি আৰু প্ৰগতি লাভ কৰিব। আপুনি আপোনাৰ চাকৰিলৈ পদোন্নতি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বছৰটোৰ আৰম্ভণি ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত ইমান অনুকূল নহ’ব আৰু আপুনি কঠোৰ মনোযোগ দিব লাগিব পাৰে আৰু সফলতা প্ৰাপ্ত কৰাত মনোনিৱেশ কৰিব লাগিব পাৰে। আপুনি পাৰিবাৰিক সুখৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব আৰু লগতে পাৰিবাৰিক সমৰ্থন প্ৰাপ্ত কৰাত অসুবিধা অনুভৱ কৰিব যি আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনক চাপত ৰাখিব। এই বছৰ, নৱবিবাহিতা সকলে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে।
  • স্বাস্থ্যৰ তাৰতম্য হ’ব পাৰে য’ত আপুনি বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। নিয়মীয়াকৈ যোগব্যায়াম কৰক আৰু আপুনি গোটেই বছৰটো আপোনাৰ আহাৰত যথেষ্ট সংযম অৱলম্বন কৰিব লাগিব। বছৰৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত স্বাস্থ্য ভাল আৰু স্থিৰ হ’ব আৰু বিবাহৰ ক্ষেত্ৰত গ্ৰহটোৰ লাভজনক দিশবোৰৰ বাবে আপোনাৰ ইতিবাচক মনোভাৱ আৰু চিন্তা থাকিব।
  • ব্যয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰিলে আপোনাৰ বিত্তীয় স্বাস্থ্য উন্নত কৰাত সহায় কৰিব। যদি আপুনি সম্পত্তি এটা ক্ৰয় কৰিবলৈ ঋণৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচাৰে, আপুনি ইয়াতো সফলতা লাভ কৰিব পাৰে, কিন্তু বিনিয়োগৰ বিষয়ে সতৰ্ক হ’বলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে কিয়নো এই বছৰ আপোনাৰ ব্যয় অতি বেছি হ’ব।
  • বছৰটোৰ আৰম্ভণি কৰ্কট ৰোগৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে কিছুমান উত্থান-পতনেৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব। উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে বিচৰা কৰ্কট ৰোগৰ স্থানীয় লোকসকলে কোনো বিভ্ৰান্তি অবিহনে মনোযোগ দিয়াত সফল হ’ব পাৰে যেতিয়া বৃহস্পতি এপ্ৰিলৰ পিছত মীন ৰাশিত চলাচল কৰে।

সিংহ ৰাশিফল ২০২২

  • বছৰটোৰ আৰম্ভণি বহুত ভাল হ’ব। ইয়াৰ মাজতে, আপুনি আপোনাৰ কামত অধিক গুৰুত্ব দিব। মে মাহৰ পিছত, আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। আপুনি আকাংক্ষিত লাভালাভ লাভ কৰিব আৰু আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত সন্তুষ্ট হ’ব। যিসকল চাকৰিৰ ক্ষেত্ৰত আছে তেওঁলোকে কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক সন্মান পাব। এই বছৰ, সিং জাতকাসকলে তেওঁলোকৰ পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব লাগিব। বিবাহিত সিংহ ৰাশিৰ স্থানীয় লোকে আন সন্তানৰ সুখ পাব পাৰে। তদুপৰি, বিবাহৰ ক্ষেত্ৰত এই বছৰটো সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অতি ভাল বছৰ হ’ব। এই বছৰ আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে সজাগ হ’ব। প্ৰত্যাহ্বানজনক সময়ৰ এক শক্তিশালী সম্ভাৱনা আছে, যাৰ সময়ত আপুনি হাতৰ পাকস্থলী আৰু বৃক্কৰ ৰোগৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সমস্যা পাব পাৰে। নিয়মীয়াকৈ যোগব্যায়াম কৰি থাকক, চিকিৎসাৰ পৰামৰ্শ লোৱা অব্যাহত ৰখাটো আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব।

কন্যা ৰাশিফল ২০২২

  • জানুৱাৰী, মাৰ্চ আৰু জুন মাহবোৰ কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে যথেষ্ট ভাল হ’ব আৰু কিছুমানে মে মাহৰ আৰম্ভণিতে আকাংক্ষিত স্থানান্তৰ ও পাব পাৰে। চাকৰি বিচৰা সকলে পদোন্নতি আশা কৰিব পাৰে। যিসকলে উদ্যোগটোৰ কাম সলনি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছিল তেওঁলোকে ইয়াক উন্নত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে। যিসকল বৰ্তমান নিবনুৱা তেওঁলোকে এই বছৰ চাকৰি পাব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱনৰ ক্ষেত্ৰত, বছৰটোৰ মাজভাগ গড় হ’ব আৰু বছৰটোৰ অন্তিম অংশই আপোনাক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ফলাফল আনিব। অৱশ্যে বছৰটোৰ মাজভাগত আপুনি এপ্ৰিল ৰ পৰা ছেপ্টেম্বৰৰ মাজত কিছুমান পাৰিবাৰিক বিবাদৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

তুলা ৰাশিফল ২০২২

  • বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে, আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত ভাগ্য লাভ কৰিব। আপুনি বছৰৰ প্ৰথম কেইটামান মাহত পদোন্নতি আশা কৰিব পাৰে। চাকৰি বা চাকৰি সলনি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰা লোকসকলক তেওঁলোকৰ বৰ্তমানৰ চাকৰি এৰি যোৱাৰ আগতে আৰু নতুন চাকৰিএটাত যোগদান কৰাৰ আগতে সঠিক বিশ্লেষণ আৰু গৱেষণা কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। ব্যৱসায়িক ভাৱে বা বছৰটো যোৱা বছৰতকৈ বহুত ভাল হ’ব আৰু আপুনি ব্যৱসায়তো ভাল ফলাফল পাব। বছৰটোৰ আৰম্ভণি পাৰিবাৰিক জীৱনৰ বাবে বৰ অনুকূল নহ’ব। ইয়াৰ মাজতে, আপুনি কিবা কাৰণত আপোনাৰ ঘৰৰ পৰা আঁতৰি যাব লাগিব, লগতে কামৰ অত্যাধিক পৰিমাণ, যাৰ ফলত পৰিয়ালটোৰ সম্পূৰ্ণ বা পৰিয়ালত সম্প্ৰীতিৰ কিছু অভাৱ বৃদ্ধি হ’ব, যাৰ ফলত পাৰিবাৰিক বিভেদ হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশিফল 2022

  • বৃশ্চিক ৰাশিৰ স্থানীয় লোকসকলে এই বছৰ পাৰিবাৰিক জীৱনত কিছুমান প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব লগা হ’ব পাৰে কিয়নো গ্ৰহীয় দৃষ্টিয়ে আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনক আটাইতকৈ বেছি প্ৰভাৱিত কৰিব। আপোনাৰ একাগ্ৰতা, প্ৰচেষ্টা আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ আধাৰত আপুনি এই বছৰ আপোনাৰ কেৰিয়াৰত সফল হ’ব পাৰে। এপ্ৰিলৰ পিছত, যেতিয়া বৃহস্পতি পঞ্চম অৰ্থত চলাচল কৰে, আপোনাৰ পৰিস্থিতিত কিছু উন্নতি হ’ব পাৰে, লগতে আপোনাৰ শত্ৰুৰ বাবে কামত কিছু সমস্যা দেখা যাব পাৰে, সেয়েহে আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰম অব্যাহত ৰাখিব লাগিব আৰু লগতে সাৱধান হ’ব লাগিব। পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ সমস্যাই আপোনাক চাপ প্ৰদান কৰিব, বিশেষকৈ জানুৱাৰীৰ মাজভাগৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰীৰ মাজভাগলৈ, দেউতাকৰ স্বাস্থ্য হ্ৰাস হ’ব পাৰে।

ধনু ৰাশিফল 2022

  • এই বছৰ আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব। এপ্ৰিল মাহৰ পিছত পৰিস্থিতি সলনি হ’ব পাৰে। যদি আপুনি অংশীদাৰীত্বত ব্যৱসায় কৰে তেন্তে আপুনি ছেপ্টেম্বৰৰ পিছৰ মাহটোৰ বাবে ইতিবাচক হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, নৱেম্বৰ মাহত, আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিদেশ ভ্ৰমণ কৰাৰ সুযোগ পাব পাৰে। ধনু ৰাশিৰ এই বছৰ এটা ভাল পাৰিবাৰিক জীৱন থাকিব। পৰিয়ালটোত হাঁহি আৰু সুখৰ পৰিৱেশ থাকিব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে ইজনে সিজনক ভাল পাব পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভাল হ’ব। যোৱা বছৰৰ অনুসৰি এই বছৰ আপোনাৰ স্বাস্থ্য যথেষ্ট উন্নত হ’ব যদিও শনিদেৱে মাজে মাজে পৰীক্ষা দি থাকোতে আপোনাক কিছু বিষ দিয়া অব্যাহত ৰাখিব কিন্তু এই বছৰ আপোনাৰ কোনো ডাঙৰ ৰোগ নহ’ব। নিয়মীয়াকৈ যোগব্যায়াম কৰা বা আপোনাৰ বাবে অতি উপকাৰী হ’ব পাৰে।

মকৰ ৰাশিফল 2022

  • 2022 চনত, মকৰ ৰাশিৰ স্থানীয় লোকসকলে কামৰ ক্ষেত্ৰত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। ইয়াৰ মাজতে, আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম অনুসৰি আপুনি ভাল আৰু বেয়া ফলাফল পাব। যদি আপুনি চাকৰি, কাম বা কোম্পানী সলনি কৰিবলৈ ইচ্ছুক, বছৰৰ প্ৰথম বা অন্তিম চতুৰ্থাংশত এনে কৰাটো আপোনাৰ বাবে ভাল প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। এই বছৰ আপোনাৰ সহকৰ্মী আৰু জ্যেষ্ঠসকলৰ সৈতে আপোনাৰ ভাল সম্পৰ্ক থকা উচিত। বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে পাৰিবাৰিক জীৱনত অসুবিধা হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত, আপোনাৰ মাতৃৰ স্বাস্থ্য হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। তেনে ক্ষেত্ৰত, মানসিক চিন্তাই আপোনাক আমনি কৰিব।  আগষ্ট আৰু ডিচেম্বৰ মাহটো বিদেশলৈ যোৱা আৰু অধ্যয়ন কৰাৰ সপোন দেখা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে শুভ হ’ব। ইয়াৰ মাজতে, তেওঁলোকে ভাল খবৰ পাব পাৰে যে উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে ভাল ফলাফল পাব।
কুম্ভ ৰাশিফল 2022
  • কুম্ভ ৰাশিৰ স্থানীয় লোকসকলৰ 2022 চনত কিছু স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব পাৰে কিয়নো বছৰৰ প্ৰথমাৰ্ধত আপোনাৰ ৰাশি চিহ্ন শনি আপোনাৰ দ্বাদশ অৰ্থত থাকিব যি আপোনাক কিছুমান স্বাস্থ্য সমস্যাৰ সৈতে আমনি কৰিব পাৰে। এই বছৰ অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি উন্নত হ’ব। বছৰৰ মাজভাগত অৰ্থাৎ এপ্ৰিল আৰু ছেপ্টেম্বৰৰ মাজত, আপুনি ব্যৱসায়ত ভাল ফলাফল পাব আৰু লাভৰ পৰিস্থিতি থাকিব। এপ্ৰিলৰ পৰা ছেপ্টেম্বৰ লৈকে, আপুনি বিশেষ লাভালাভ লাভ কৰিব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব।
  • আপুনি এই সময়ত আপোনাৰ কামৰ ক্ষেত্ৰত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব যাতে আপুনি এই বছৰ এটা ভাল কেৰিয়াৰ গঢ়িব পাৰে। যদি আপুনি এই বছৰ এটা নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে আপোনাক ইয়াক এপ্ৰিল মাহত আৰম্ভ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে কিয়নো এই সময়ছোৱাত আপুনি সফলতা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা অধিক। এই বছৰ প্ৰেম বৃদ্ধি হ’ব যদি আপুনি বিবাহিত আৰু সন্তান আছে, আপোনাৰ সন্তানক উন্নত প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰিবলৈ এই বছৰ সময় উলিয়াবলৈ আপোনাক পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। এই কামে আপোনাৰ সন্তানক শৈক্ষিক কাৰ্যকলাপত উন্নত ফলাফল প্ৰাপ্ত কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। মীন ৰাশিৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বছৰটো ভাল হ’ব। আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম সফল হ’ব আৰু আপুনি পৰীক্ষাত ভাল ফলাফল পাব যদি আপুনি পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে, আপুনি ইতিবাচক ফলাফল পাব।

মীন ৰাশিফল 2022

  • এই বছৰ আপোনাৰ ব্যয় বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, আনহাতে উপাৰ্জনৰ ক্ষেত্ৰত, ই বৃদ্ধি হৈ থাকিব। আপুনি বিতংভাৱে অধিক লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। বছৰটোৰ আৰম্ভণিয়ে আপোনাক আৰ্থিকভাৱে শক্তিশালী কৰিব। এই সময়ত, আপোনাৰ ওচৰত ধন আহিব আৰু উপাৰ্জনৰ উৎসও বৃদ্ধি হ’ব, অৱশ্যে আপুনি আপোনাৰ ব্যয়ৰ ওপৰত লাগাম দিব লাগিব তেতিয়াহে আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক দিশটো শক্তিশালী স্থিতিত থাকিব। এই বছৰ এটা ডাঙৰ স্বাস্থ্য সমস্যাৰ সম্ভাৱনা অতি কম কিন্তু দুৰ্বল পাচন তন্ত্ৰ, যকৃত, সংক্ৰামক ৰোগ আদিৰ দৰে সৰু স্বাস্থ্য সমস্যাই আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে। এই বছৰ আপুনি আপোনাৰ আহাৰৰ কথা মনত ৰাখি আপোনাৰ ৰুটিনত ব্যায়াম আৰু যোগৰ দৰে ভাল বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত কৰা উচিত।
Related Search
Assamese Horoscope 
Assamese weekly horoscope
Assamese daily horoscope 
Assamese raxifol
asomiya raxifol 2022 
Assamese yearly horoscope 2022
LPG cylinder price 
liquefied petroleum gas cylinder price 
LPG cylinder latest update 

DISCLAIMER : The information in this article is for knowledge purposes only. It is important to consult the relevant experts before applying them yourself.


SeeHere is theComments
close