Vastu tips for bedroom in assamese - শোৱনি কথাত কেতিয়াও নকৰিব এই সমূহ ভুল, মানসিক চাপৰ লগতে বৃদ্ধি ক্ষতি হব পাৰে ধন সম্পত্তিৰ

 বেডৰুম বাস্তু পৰামৰ্শ: শোৱনি কোঠাত এনে বস্তু কেতিয়াও নাৰাখিব, মানসিক চাপৰ সৈতে হেৰুৱাব লাগিব ধন! 



বেডৰুম বাস্তু টিপচ: বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, যদি ঘৰৰ শোৱনি কোঠাত কোনো স্থাপত্যগত ত্ৰুটি থাকে, ই সদায় ঘৰটোত নেতিবাচক শক্তি বজাই ৰাখে। বাস্তুৰ মতে, স্থাপত্যৰ ত্ৰুটি থকা ঘৰবোৰত সদায় ধনহেহেৰুওৱা, কামত বিফলতা, বাধা, ৰোগ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ মাজত বিভেদ থাকে। ঘৰৰ মূল দুৱাৰখনৰ পিছত শোৱনি কোঠাটো আছে। য'ত এজন ব্যক্তিয়ে দিনটোৰ ভাগৰ আঁতৰাই এক নতুন শক্তি লাভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত, শোৱনি কোঠাত কোনো স্থাপত্যৰ ত্ৰুটি থাকিব নালাগে।

শোৱা কোঠা কেনেকুৱা হ'ব লাগে

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰৰ মূল ব্যক্তি শোৱা কোঠাটোৰ বিচনা সদায় দক্ষিণ-পশ্চিম দিশত থাকিব লাগে। ইয়াৰ উপৰিও, স্বামী আৰু পত্নীৰ শোৱা কোঠা সদায় প্ৰেম আৰু আকৰ্ষণৰ দিশ অৰ্থাৎ উত্তৰ-পশ্চিম দিশত হব লাগে আৰু এই দিশত কোঠাটো হ' লে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হয়। স্বামী আৰু পত্নীয়ে ঈশান দিশৰ কোঠাত বিচনা লগোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে।

বেডৰুমৰ বাবে বাস্তুৰ নিয়ম-

- কেতিয়াও শোৱনি কোঠাত উপাসনাৰ স্থান নাৰাখিব ।

- আক্ৰমণাত্মক জন্তুৰ ছবিও শোৱনি কোঠাৰ বেৰত ৰাখিব নালাগে।

- শোৱনি কোঠাত থকা বিচনাৰ গাৰুবোৰত কেতিয়াও কোনো ধৰ্মীয় গ্ৰন্থ ৰাখি সৈতে শুব নালাগে।

- বাস্তুৰ মতে, শোৱনি কোঠাৰ কোনো কোণত কোনো আইনা থাকিব নালাগে, যদি আইনাখন স্থাপন কৰা হয়, শুই থাকোঁতে ইয়াক ঢাকি দিব লাগে।

- আপোনাৰ বিচনা কেতিয়াও শোৱনি কোঠাৰ দুৱাৰৰ খুব ওচৰত থাকিব নালাগে। ই ঘৰটোৰ মালিকৰ মনত অস্থিৰতা আৰু বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি কৰে।

- যদি শোৱনি কোঠাত এটা বাথৰুম নিৰ্মাণ কৰা হয়, ইয়াৰ দুৱাৰ সদায় বন্ধ থাকিব লাগে। 

- কেতিয়াও দুৰ্ঘটনাক্ৰমে বিচনাৰ তলত আবৰ্জনা বা আৱৰ্জনাৰ দৰে সামগ্ৰী নাৰাখিব।

-শোৱনি কোঠাৰ বেৰবোৰ কেতিয়াও বগা বা ৰঙা ৰঙৰ হ'ব নালাগে। পাতল ৰং ডাঠতকৈ ভাল। সেউজীয়া, গুলপীয়া বা আকাশী ৰঙে ভাল প্ৰভাৱ পেলায়, কোঠাটোত ধনাত্মক শক্তি উৎপন্ন কৰে।

- যদি স্বামী-পত্নীৰ মাজত বিভেদ হয়, শুই থাকোঁতে বাঁহী ৰখাটো লাভজনক। বৈবাহিক সম্পৰ্কত মিঠাই আনিবলৈ উত্তৰ দিশত ময়ূৰ বা ৰাধা-কৃষ্ণৰ নৃত্যৰ এটা আলিঙ্গন চিত্ৰ ৰখাটো ভাল।

- সন্তান জন্ম দিব বিচৰা দম্পতীসকলে শোৱা কোঠাত শ্ৰীকৃষ্ণৰ সন্তান ৰূপ বা গৰুপোৱালীৰ এখন ছবি ৰাখিব লাগে।

- বাস্তুৰ মতে, সদায়ে আপোনাৰ মুৰটো দক্ষিণ বা পূব দিশত ৰাখি শুব, যাতে আপুনি পৃথিৱীৰ চুম্বকীয় ক্ষেত্ৰ অনুসৰি দীঘলীয়া আৰু গভীৰ টোপনি পাব পাৰে। আৰামদায়ক আৰু ভৰপূৰ টোপনিয়ে দাম্পত্য জীৱন সুখী কৰি তোলে। 


Related Search 

Vastu tips for home 

Vastu home assamese 

bedroom Vastu 

Assamese tips 

Assam news live 

Assamese newspaper 

insurance for home 

home insurance 


SeeHere is theComments

Sponsored

close