vastu tips - Parijat flower benifit at home - তুলসী নহয় ৰোপন কৰক এই উদ্ভিদ ।লক্ষ্মী মাৰ কৃপা সদায় থাকিব আপোনাৰ লগত

  যদি আপুনি আৰ্থিক সীমাবদ্ধতাত ভুগি আছে, আপুনি এই বিশেষ উদ্ভিদ ঘৰত ৰোপণ কৰক, লক্ষ্মী মাৰ কৃপা সদায় আপোনাৰ লগত থাকিব! 


শাস্ত্ৰত তুলসী উদ্ভিদক যথেষ্ট গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে মাতৃ লক্ষ্মী (মাতা লক্ষ্মী) আৰু ভগৱান বিষ্ণু তুলসী গছ ৰোপণ কৰা ঘৰটোত বাস কৰে। যদি ঘৰত তুলসী গছ নাই, আপুনি পাৰিজাত (Parijat) বা হৰ্ষংগৰ (হৰ্ষংগৰ) ৰোপণ কৰিব পাৰে। ইয়াক প্ৰয়োগ কৰিলেও আপোনাক তুলসীৰ দৰে একে গুণ প্ৰদান কৰে।


পাৰিজাত উদ্ভিদত মা লক্ষ্মীৰ বাসস্থান

এটা ধৰ্মীয় বিশ্বাস আছে যে পাৰিজাত উদ্ভিদত (Parijat) মা লক্ষ্মীয়ে বাস কৰে। ঘৰৰ চোতালত এই উদ্ভিদ ৰোপণ কৰিলে ঘৰৰ স্থাপত্যৰ ত্ৰুটিবোৰ আঁতৰ হয় (vastu tips) আৰু পৰিয়ালৰ বাবে সুখ আৰু সমৃদ্ধি বৃদ্ধি হয়। ই নেতিবাচক শক্তিক ঘৰৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখে আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ মাজত একতা বৃদ্ধি কৰে।


পাৰিবাৰিক বিভেদ আঁতৰি যায়

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰ অনুসৰি, ঘৰত পাৰিজাত গছ (পাৰিজাত) ৰোপণ কৰিলে পৰিয়ালৰ সংঘাত নাইকিয়া হয়। ইয়াৰ ফলত ৰোগ নহয় আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আয়ুস দীঘলীয়া হয়। ই মানসিক চাপ ৰক্ষা কৰে আৰু ঘৰৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থাও উন্নত কৰে। 


সুবাসে ঘৰত সুগন্ধি বিয়পায় 

পাৰিজাত উদ্ভিদত বগা ফুল লাগে যাৰ সুবাসে গোটেই ঘৰটোত সুগন্ধি বিয়পায় । কোৱা হয় যে এই ফুলটো মা লক্ষ্মী (মাতা লক্ষ্মী)ৰ অতি প্ৰিয়। সেয়েহে, ঘৰৰ মন্দিৰত মা লক্ষ্মীৰ প্ৰতিকৃতিত পাৰিজাতৰ ফুল আগবঢ়াব লাগে। ই মাক লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰে আৰু ভক্তসকলক মুখামুখি আশীৰ্বাদ দিয়ে।


সাগৰৰ মন্থনৰ পৰা উদ্ভিদৰ উৎপত্তি

কোৱা হয় যে পাৰিজাত উদ্ভিদ (Parijat) সাগৰ মন্থনৰ সময়ত উদ্ভৱ হৈছিল। দেৱতা ইন্দ্ৰই তেতিয়া এই অলৌকিক উদ্ভিদটো পিছত স্বৰ্গৰ বাগিচাত ৰোপণ কৰিছিল। পৌৰাণিক কাহিনী অনুসৰি, ভগৱান কৃষ্ণই তেওঁৰ পত্নী ৰুক্মিণীক এই উদ্ভিদ উপহাৰ দিছিল, যিয়ে তেওঁক চিৰন্তন যৌৱন প্ৰদান কৰিছিল। এই উদ্ভিদৰ বাবেই ইন্দ্ৰ আৰু শ্ৰীকৃষ্ণই যুঁজ দিছিল, যাৰ পিছত ইন্দ্ৰৰ অভিশাপে কেতিয়াও এই উদ্ভিদত ফল লগা নাছিল। অৱশ্যে, ই ফুলিয়েই থাকিল।


Related Search 

Assamese vastu tips 

Vastu tips assamese 

Parijat flower 

Tulsi flower 

Assamese religious fact 

Assam Latest news 

insurance policy 

insurance health 

wealth insurance 

SeeHere is theComments

Sponsored

close