৭ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা ১৩ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ - সাপ্তাহিক ৰাশিফল। জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - Weekly Horoscope in Assamese February 2022

৭ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা ১৩ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ - সাপ্তাহিক ৰাশিফল। জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - Weekly Horoscope in Assamese February 2022 
 weekly horoscope


মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Mesh Rashifal in Assamese 
(7 February - 13 January) 
চাপৰ প্ৰত্যক্ষ প্ৰভাৱে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটাব পাৰে আৰু আপুনি এই সপ্তাহত এনেঅনুভৱ কৰিব। কিয়নো আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত চলি থকা অস্থিৰতা আপোনাৰ চাপ বৃদ্ধিৰ মুখ্য কাৰণ হ'ব, যি আপোনাৰ স্বাস্থ্য নষ্ট কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত বিত্তীয় অৱস্থাৰ উন্নতিৰ বাবে, আপোনাৰ বাবে ঘৰুৱা প্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰী যথেষ্ট পৰিমাণে ক্ৰয় কৰা সহজ হ'ব। ফলস্বৰূপে, আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও আপোনাৰ সৈতে সুখী হ'ব, লগতে আপোনাক অধিক ভাল কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰা হ'ব। এই সপ্তাহত আপুনি বুজিব লাগিব, আপুনি ঘৰৰ ল'ৰা-ছোৱালীৰ সৈতে কিছু সময় কটাব লাগে। আনকি আপুনি ইয়াৰ বাবে বিশেষ কিবা কৰিব লগা হ'লেও, কিয়নো এনে কৰাৰ দ্বাৰাহে আপুনি তেওঁলোকৰ মনৰ কথাবোৰ বুজিব পাৰিব আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিব পাৰিব। জীৱনৰ ব্যস্ততাৰ মাজত, আপুনি এই সপ্তাহত কামত অলপ আমনি পাব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ আন সহকৰ্মীৰ সৈতে বিবাদহোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। অৱশ্যে, এইবাৰ, আপুনি আপোনাৰ ভুল স্বীকাৰ কৰি শীঘ্ৰেই সেই বিবাদসমাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত, এই বছৰ, শিক্ষাৰ্থীসকলে অতীতৰ ভুলবোৰৰ পৰা শিকি তেওঁলোকৰ শিক্ষা কেন্দ্ৰীভূত কৰি ৰাখিব পাৰিব। আনহাতে, যদি আপুনি অধ্যয়নত এজন সাধাৰণ শিক্ষাৰ্থী, তেন্তে সফলতা পাবলৈ আপোনাক এই সপ্তাহত আপোনাৰ শিক্ষকসকলৰ সহায়ৰ প্ৰয়োজন হ'ব পাৰে।

বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল/ Vrish Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January) 
যদি আপুনি অসুস্থ আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি বস্তু আৰু কাৰ্যকলাপৰ ওপৰত কাম কৰিব লাগিব, যি আপোনাৰ স্বাস্থ্য উন্নত কৰিব পাৰে। গতিকে নিজকে স্বাস্থ্যৱান ৰাখিবলৈ, আপোনাৰ বেয়া অভ্যাসবোৰসংশোধন কৰক আৰু ভাল খাদ্য গ্ৰহণ কৰি নিজকে অধিক মচলাযুক্ত খাদ্যৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখক। বিত্তীয় ক্ষেত্ৰত, এই সপ্তাহটো আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নৰ বাবে অতি ভাল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কিয়নো এই সময়ছোৱাত বহুতো গ্ৰহৰ দৃষ্টিয়ে আপোনাক আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰু আপোনাৰ সঞ্চিত সম্পদত যোগ দিয়াৰ বহুতো সুযোগ প্ৰদান কৰিবলৈ কাম কৰিব। এই সপ্তাহত, হঠাতে পৰিয়ালৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছুমান নতুন দায়িত্ব প্ৰাপ্ত কৰিলে আপোনাৰ সকলো পৰিকল্পনা বাধাগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত, আপুনি নিজকে ঘৰুৱা কামত ইমান আৱদ্ধ হৈ থকা দেখিব যে আপুনি অনুভৱ কৰিব পাৰে যে আপুনি আনৰ বাবে অধিক আৰু নিজৰ বাবে কম কৰিবলৈ সক্ষম। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ প্ৰকৃতিত কিছু খং ও প্ৰতিফলিত হ'ব পাৰে। অংশীদাৰীত্বত এটা নতুন প্ৰকল্প আৰম্ভ কৰাৰ বাবে এই সপ্তাহটো ভাল হ'ব। শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে যোগ প্ৰস্তুত কৰা হৈছে যে এই সপ্তাহটো আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নৰ বাবে বহুত ভাল হ'ব। এই সময়ছোৱাত, কেৱল আপোনাৰ শিক্ষাৰ পথত অহা সকলো ধৰণৰ বাধা আঁতৰ কৰা নহ'ব, কিন্তু যদি আপুনি বিদেশী বিশ্ববিদ্যালয়ত নামভৰ্তি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে তেন্তে আপুনি ইয়াত সফলতা লাভ কৰিব।

মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Mithun Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January) 
স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত, এই সপ্তাহটোৱে আপোনাক অতি সুস্বাস্থ্য প্ৰদান কৰিব। যদিও সৰু-সুৰা সমস্যা বোৰ আহি থাকিব, কিন্তু আপুনি কোনো ডাঙৰ ৰোগৰ ভুক্তভোগী নহ'ব আৰু শাৰীৰিকভাৱে আগৰ তুলনাত অধিক স্বাস্থ্যৱান হ'ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ আৰাম বৃদ্ধি হ'ব পাৰে, যাক আপুনি পূৰণ কৰিবলৈও সাজু হ'ব। অৱশ্যে, এইবাৰ আপুনি আপোনাৰ জমা কৰা ধনতকৈ অধিক ধন ব্যয় কৰিব লাগিব, যাৰ ফলত কিছু বিত্তীয় লোকচান হ'ব পাৰে। আপোনাৰ পোছাক বা চেহেৰাত আপুনি কৰা পৰিৱৰ্তনৰ বাবে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে আপোনাৰ ওপৰত খং কৰিব পাৰে। তথাপিও, আপুনি আপোনাৰ মনৰ কথা বিবেচনা নকৰাকৈ কথা কোৱাত ব্যস্ত যেন লাগিব, যাৰ পাৰ্শ্বক্ৰিয়াই আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবি নষ্ট কৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰতিটো কাম আৰু লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে, আপুনি অতীতত কৰা প্ৰতিটো ৰণনীতি আৰু পৰিকল্পনা, কাৰ্যালয়ৰ কোনোবাই বাধা দিব পাৰে। যাৰ বাবে আপুনি যথেষ্ট সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব, সেয়েহে আপোনাৰ চকু মুকলি ৰাখিব আৰু আপোনাৰ চাৰিওফালে ঘটি থকা কাৰ্যকলাপৰ বিষয়ে সজাগ থাকিব। বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে এই সপ্তাহত নিজকে সতেজ কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ বন্ধু বা ওচৰৰ লোকৰ সৈতে ভ্ৰমণকৰিবলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, এনে ধৰণৰ কিবা পৰিকল্পনা কৰাৰ আগতে, আপোনাক আপোনাৰ সকলো অসম্পূৰ্ণ পাঠ্যক্ৰম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

কর্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Karka Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January) 
এই সময়ছোৱাত আপুনি ব্যায়াম বা যোগক আপোনাৰ জীৱনৰ এটা অংশ কৰি তুলিব পাৰে। কিয়নো এই সময়ছোৱাত বহুতো গ্ৰহ আৰু তৰাৰ অনুকূল চলাচলে আপোনাক আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিবলৈ উৎসাহিত কৰিব। গতিকে ইয়াৰ ভাল আৰু সঠিক সুবিধা লওক। যদি আপুনি ব্যৱসায় কৰে, ব্যৱসায়ীসকলে এই সপ্তাহত ডাঙৰ বিত্তীয় লোকচানৰ সন্মুখীন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। সেইকাৰণে আপুনি অতীতত আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰা কাৰোবাক বিশ্বাস নকৰে। লগতে, আপোনাৰ ধনৰ লেনদেনৰ বিষয়ে যিমান সম্ভৱ সাৱধান হ'ব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ জ্ঞানে আপোনাৰ চাৰিওফালৰ লোকসকলক প্ৰভাৱিত কৰিব। বিশেষকৈ এই সপ্তাহত, আপোনাৰ ভাল প্ৰকৃতিৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ ওচৰত বিপৰীত লিংগৰ ব্যক্তিজনক আকৰ্ষিত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সময়ছোৱাত পদোন্নতি, দৰমহা বৃদ্ধি আৰু ক্ষেত্ৰখনত উচ্চ পদত যোগদান কৰাৰ এক শক্তিশালী সম্ভাৱনা আছে। শিক্ষাৰ্থীসকলে এই গোটেই সপ্তাহটোত তেওঁলোকৰ বেছিভাগ সময় অপ্ৰয়োজনীয় কাৰ্যকলাপত অপচয় কৰিব পাৰে, যাৰ পিছত তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ ভুল অনুভৱ কৰিবলৈ যথেষ্ট পলম হ'ব। সেয়েহে, আপোনাৰ শিক্ষক আৰু মুৰুবিছৰ পৰা সঠিক নিৰ্দেশনা লাভ কৰি সঠিক দিশত আগবাঢ়ি যোৱাটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ'ব।

সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Simha Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January) 
সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিৰ পৰা শেষলৈকে, বহুতো গ্ৰহৰ স্থিতি সলনি হ'ব আৰু এইসময়ত আপোনাৰ স্বাস্থ্য স্বাভাৱিকতকৈ শক্তিশালী হ'ব আৰু আপুনি আপোনাৰ বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ শাৰীৰিক সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে। এই সপ্তাহত ব্যৱসায়বোৰে মনত ৰাখিব লাগিব যিয়ে ঋণৰ বাবে আপোনাৰ ওচৰলৈ অহা সকলক উপেক্ষা কৰে। কিয়নো যদি আপুনি ধাৰ লোৱা অব্যাহত ৰাখে, আপোনাৰ কম সময়ৰ ভিতৰতে পুঁজি শেষ হ'ব, যি আপোনাক বহুতো ভাল সুযোগৰ সুবিধা লোৱাৰ পৰা বঞ্চিত কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত, পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কাজিয়া হ'লে আপোনাক ধৈৰ্য্য নেহেৰুৱাবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। কিয়নো কিবা আলোচনা কৰোঁতে আপোনাৰ আৰু সদস্যসকলৰ মাজত পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে, যাৰ পিছত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে যিকোনো সৰু বিষয়ত সৰিয়হপাহাৰ বনাব পাৰে। গতিকে যদি আপুনি তেওঁলোকক সুযোগ নিদিয়ে, বিষয়টো নিজে সমাধান কৰিব পাৰি। এই সপ্তাহটো নতুন কাম এটা আৰম্ভ কৰিবলৈ বা কৰবাত বিনিয়োগ কৰিবলৈ উপযুক্ত আৰু ভাল যোগ দেখা গৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি এই সময়ত বিনিয়োগ কৰে বা নতুন চাকৰি এটা আৰম্ভ কৰে, আপোনাৰ বাবে ভাল লাভ কৰা সম্ভৱ। এই সপ্তাহত আপোনাৰ গুৰুসকলৰ জ্ঞানৰ সঠিক ব্যৱহাৰ কৰি, তেওঁলোকৰ সহায় আৰু সহযোগিতা বিচাৰিবলৈ কুণ্ঠাবোধ নকৰিব। কিয়নো এই সময়ছোৱাত কেৱল তেওঁলোকৰ জ্ঞান আৰু অভিজ্ঞতাই আপোনাক বিষয়বোৰ বুজাত সহায় কৰিব, যাতে আপুনি ভৱিষ্যতৰ প্ৰতিটো পৰীক্ষাত উন্নত প্ৰদৰ্শন দিবলৈ সক্ষম হ'ব।

কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Kanya Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January)  
এই সপ্তাহত সুস্বাস্থ্যৰ বাবে, আপুনি আপোনাৰ ৰাতিপুৱা ব্যায়ামৰ সৈতে আৰম্ভ কৰিব লাগিব। কাৰণ আপুনি এইটোও বুজিব লাগিব যে এইটো সেই সময় যেতিয়া আপুনি নিজৰ বিষয়ে ভাল অনুভৱ কৰা আৰম্ভ কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত আপোনাৰ দৈনন্দিন ৰুটিনৰ এই পৰিৱৰ্তন অন্তৰ্ভুক্ত কৰক আৰু ইয়াক নিয়মীয়া কৈ ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেনেহ'লে এই সপ্তাহটো ইয়াৰ বাবে স্বাভাৱিকতকৈ যথেষ্ট ভাল হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। যিহেতু এই বিনিয়োগ কেৱল আপোনাৰ বাবেলাভজনক নহয়, আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ যিকোনো অংশৰ পৰা ভাড়া আদিৰ জৰিয়তে অতিৰিক্ত ধন লাভ কৰিবলৈও সক্ষম হ'ব। এই সপ্তাহত, আপুনি আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনত চলি থকা সকলো বিবাদ আঁতৰাই দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। যাৰ বাবে আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে আপোনাক লৈ গৌৰৱান্বিত হ'ব, তেওঁলোকে আপোনাৰ বুজাবুজি দেখি আপোনাক তেওঁলোকৰ মৰম প্ৰদান কৰা দেখা যাব। এই সপ্তাহটো নতুন কাম এটা আৰম্ভ কৰিবলৈ বা কৰবাত বিনিয়োগ কৰিবলৈ উপযুক্ত আৰু ভাল যোগ দেখা গৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি এই সময়ত বিনিয়োগ কৰে বা নতুন চাকৰি এটা আৰম্ভ কৰে, আপোনাৰ বাবে ভাল লাভ কৰা সম্ভৱ। গোটেই সপ্তাহটো টিভি চোৱাটো অত্যাধিক শিক্ষিত মনোৰঞ্জন আৰু পৰীক্ষাত অৱহেলা কৰাৰ দৰে। ইয়াৰ ফলত চকুত চাপও পৰিব পাৰে।

তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Tula Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January) 
এই সপ্তাহত আপোনাক আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অত্যাধিক চিন্তা নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। অন্যথা, এনে কৰিলে আপোনাৰ ৰোগ অধিক বেয়া হ'ব পাৰে। গতিকে নিজকে আন কামত ব্যস্ত ৰাখক আৰু সঠিক চিকিৎসকৰ পৰা উপহাৰ লওক। যিসকলে এতিয়ালৈকে চিন্তা নকৰাকৈ তেওঁলোকৰ ধন অপচয় কৰিছিল, তেওঁলোকক এই সপ্তাহত যথেষ্ট ধনৰ প্ৰয়োজন হ'ব পাৰে। যাৰ দ্বাৰা আপুনি এই সময়ত বুজি পাব জীৱনত ধনৰ গুৰুত্ব কি। গতিকে আপোনাৰ খৰচৰ ওপৰত লাগাম দিওঁতে এজন দায়িত্বশীল ব্যক্তিৰ দৰে কাম কৰক। এই সপ্তাহত, পৰিয়ালৰ কোনো সঁজুলি বা বাহন বিফল হোৱাৰ বাবে আপুনি আৰ্থিক লোকচানৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি আৰম্ভণিৰে পৰা সেইবোৰৰ তত্বাৱধানৰ বিষয়ে সাৱধান হ'ব লাগিব। বিশেষকৈ গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত গতিৰ প্ৰতি মনোযোগ দিব, অন্যথা বাহনখন ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে। এই সপ্তাহত, আপোনাৰ ৰাশি চিহ্নটোৱে বৃত্তিৰ ক্ষেত্ৰত উৎকৃষ্ট ফলাফল পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, কিয়নো আপুনি প্ৰতিটো কূটনৈতিক ৰণনীতি ভংগ কৰিবলৈ আৰু আপোনাৰ অনুশাসন আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰম ভংগ কৰি ৰেংক বৃদ্ধিৰ সৈতে দৰমহা বৃদ্ধি পাবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সময়ছোৱাত, আপুনি আপোনাৰ অধ্যয়নত মনোযোগ দিয়াত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। এইকাৰণেই আপোনাক আপোনাৰ মনোযোগ বৃদ্ধি কৰিবলৈ ধ্যান আৰু যোগৰ সহায় ল'বলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে আৰু যদি পৰিস্থিতিটো আপোনাৰ ইচ্ছাৰ বিপৰীত দিশত যায়, তেন্তে সেই সময়তো নিজকে যিমান সম্ভৱ শান্ত ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক।

বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Vrishchika Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January)
আপোনাৰ সঘনাই খোৱাৰ অভ্যাসে এই সপ্তাহত আপোনাক সমস্যা দিব পাৰে। সেয়েহে, বুজি বনাওক যে যথেষ্ট খোৱাটো আপোনাৰ শখৰ বাবে ভাল, কিন্তু ই আপোনাৰ স্বাস্থ্য নষ্ট কৰাৰ বাবেও যথেষ্ট। এনে পৰিস্থিতিত, এই সপ্তাহত উচ্চ কেলৰিযুক্ত সামগ্ৰী খোৱা পৰিহাৰ কৰা উচিত। বিত্তীয় দৃষ্টিকোণৰ পৰা, এই সপ্তাহটো এই ৰাশিচিহ্নৰ স্থানীয় লোকসকলৰ বাবে অতি ভালদৰে চলিব বুলি আশা কৰা হৈছে। কিয়নো, এই সময়ত, গ্ৰহটোৰ অৱস্থান আৰু দিশ আপোনাৰ বাবে অতি অনুকূল স্থিতিত দেখা যায়। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি সম্পত্তি বা ভূমিসম্পৰ্কীয় যিকোনো আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়ত সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ মন ঘৰটোত কিছু পৰিৱৰ্তন আনিবলৈ আগ্ৰহী হ'ব। অৱশ্যে, কোনো পৰিৱৰ্তন কৰাৰ আগতে বা ঘৰত কোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে, আনৰ মতামত ভালদৰে জানিব। অন্যথা, আপুনি নিবিচাৰিলেও আপোনাক অপ্ৰয়োজনীয় সমালোচনাৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। এই সপ্তাহত, আপুনি আপোনাৰ অমীমাংসিত কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব, যাৰ বাবে এই সময়ছোৱাত এই ৰাশিচিহ্নৰ স্থানীয় লোকসকলৰ বাবে পদোন্নতি, দৰমহা বৃদ্ধি আৰু উচ্চ কৰ্মস্থানৰ পদবীৰ শক্তিশালী সম্ভাৱনা আছে। এই সপ্তাহত, আপোনাৰ ৰাশি চিহ্নই শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত অহা সকলো ধৰণৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম হ'ব। ফলস্বৰূপে, আপুনি সতেজ আৰু লগতে চাপমুক্ত অনুভৱ কৰিব। অধ্যয়নৰ লগতে শাৰীৰিক কাৰ্যকলাপত কিছু সময় দিবলৈ এই সময়ৰ সঠিক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Dhanu Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January)  
আপুনি এই সপ্তাহত ভৰিৰ বিষ, পাক খোৱা, গাঁঠিৰ বিষৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। বিশেষকৈ 50 বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ লোকসকলৰ বাবে, এই সপ্তাহটো অতি ভাল হ'ব। কৰ্মচাৰীসকলক এই সপ্তাহত আটাইতকৈ বেছি ধনৰ প্ৰয়োজন হ'ব, কিন্তু আগৰ দিনবোৰত আপুনি কৰা অত্যাধিক ব্যয়ৰ বাবে তেওঁলোকৰ ওচৰত পৰ্যাপ্ত ধন নাথাকিব। ইয়াৰ বাবে, আপুনি প্ৰতিকূলতাৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হ'ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি বুজিব লাগিব যে এনে কোনো ঘৰ নাথাকিব য'ত সদস্যসকলৰ মাজত কোনো মতভেদ নাই। সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ পাৰিবাৰিক সমস্যাবোৰ আন সাধাৰণ পৰিচিতলোকৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব, অন্যথা আপুনি নিজকে আনৰ মাজত হাঁহিৰ বিষয়লৈ পৰিৱৰ্তন কৰিব পাৰে। যাৰ ফলত আপোনাৰ নিজৰ মানসিক চাপ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। এই সপ্তাহটোৱে আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ উন্নতি আনিব, কিন্তু আপোনাক বিশেষ যত্ন ল'বলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যে আপুনি এই সময়ত যিকাম কৰে, ভালদৰে চাব আৰু বুজিব। ইয়াৰ বাহিৰেও, যদি আপুনি জ্যেষ্ঠ বিষয়া আৰু জ্যেষ্ঠসকলৰ সৈতে কথা পাতিব বিচাৰে, এইটো নিজে কৰিব, কাৰো জৰিয়তে নহয়। তেতিয়াহে আপুনি আপোনাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন দিব পাৰে। উচ্চ শিক্ষাৰ প্ৰতি আগ্ৰহী শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ উচ্চাকাংক্ষা অনুসৰি এই সপ্তাহত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। কিন্তু ইয়াৰ বাবে, তেওঁলোকে শিক্ষাৰ প্ৰতিটো পদক্ষেপ আৰু সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত সাৱধান হ'ব লাগিব, ধৈৰ্য্যসহকাৰে কাম কৰিব লাগিব।

মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Makara Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January) 
অত্যাধিক দ্ৰুতগতিত গাড়ী চলোৱা, এই সপ্তাহত অত্যাধিক সুৰা পান কৰিলে আপুনি যথেষ্ট ব্যয় কৰিব পাৰে। যোগৰ সৃষ্টি হোৱাৰ কাৰণ হৈছে যে এই অসাৱধানতাৰ বাবে বহুলোকে ধন হেৰুৱাব পাৰে আৰু লগতে স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাও হেৰুৱাব পাৰে। আৰ্থিকভাৱে, এই সপ্তাহত আপোনাৰ জীৱনত যথেষ্ট উন্নতি হ'ব। যাৰ বাবে আপুনি দীৰ্ঘদিনধৰি অমীমাংসিত হৈ থকা বিল আৰু ঋণ সহজে পৰিশোধ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। অৱশ্যে, এইবাৰ, কাৰোবাক আপোনাৰ ধন ধাৰ দিয়া পৰিহাৰ কৰিব। এই সপ্তাহত ঘৰত অতিথিৰ আকস্মিক আগমনে পাৰিবাৰিক পৰিৱেশত ইতিবাচকতা আনিব। যাৰ বাবে আপুনি স্বাভাৱিকতকৈ ঘৰত অধিক সময় কটোৱাৰ আৰু সদস্যসকলৰ সৈতে আনন্দ কৰাৰ সুযোগ পাব, ফলস্বৰূপে আপুনি ঘৰৰ বহুতো পৰিস্থিতিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ আৰু সদস্যসকলৰ সৈতে একেলগে সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। ঘৰটোৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বহুতো সমস্যা সমাধান কৰিব পাৰি। আপুনি নিজে ই যিকোনো মূল্যত পূৰণ কৰিব বুলি নাজানিলে কৰ্মক্ষেত্ৰত কাকো কেতিয়াও প্ৰতিশ্ৰুতি নিদিব। কিয়নো এয়া সম্ভৱ যে আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত চলি থকা অস্থিৰতাৰ বাবে, আপুনি কোনো কামৰ দায়িত্ব ল'ব পাৰে, কিন্তু সময়মতে ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰিব নোৱাৰে। এই সপ্তাহটো শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে স্বাভাৱিক হ'ব। অৱশ্যে, ইয়াৰ স্বত্বেও, আপুনি আপোনাৰ অধ্যয়নসম্পৰ্কে নিজৰ ওপৰত অতিৰিক্ত চাপ অনুভৱ কৰিব। ইয়াৰ ফলত, আপুনি বস্তুবোৰ মনত ৰাখিবলৈ কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Kumbha Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January) 
আপুনি প্ৰতিদিনৰ তুলনাত এই সপ্তাহত কম উদ্যমী অনুভৱ কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি অত্যাধিক কামৰ অধীনত নিজকে ঠেলি নিদিবলৈ যত্ন ল'ব লাগিব আৰু যেতিয়াই আপুনি আপোনাৰ কামৰ পৰা সময় পায় কিছু বিশ্ৰাম ল'ব লাগিব। ই আপোনাক ভিতৰৰ পৰা সতেজ অনুভৱ কৰাব। এই সপ্তাহত আপুনি শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ হ'ব আৰু এয়া সম্ভৱ যে আপুনি হঠাতে কিছু নেদেখা লাভ পাব পাৰে যিটো আপুনি এতিয়ালৈকে আশা কৰা নাছিল। এনে পৰিস্থিতিত, এই লাভৰ এটা সৰু অংশ সামাজিক কামৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি বুজিব লাগিব যে এনে কোনো ঘৰ নাথাকিব য'ত সদস্যসকলৰ মাজত কোনো মতভেদ নাই। সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ পাৰিবাৰিক সমস্যাবোৰ আন সাধাৰণ পৰিচিতলোকৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব, অন্যথা আপুনি নিজকে আনৰ মাজত হাঁহিৰ বিষয়লৈ পৰিৱৰ্তন কৰিব পাৰে। যাৰ ফলত আপোনাৰ নিজৰ মানসিক চাপ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। এই সপ্তাহত আপুনি সেই ব্যৱসায়টোৰ বাবে পেছাদাৰীভাৱে এটা ভাল স্বীকৃতি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব যে আপুনি ইয়াক সফল কৰিবলৈ বহু বছৰ ধৰি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি আহিছে আৰু ঘাম ওলাইছে। এই সময়ছোৱাত, আপোনাৰ চকুত সুখৰ আৰ্দ্ৰতা স্পষ্টভাৱে দেখা যাব। এনে ধৰণৰ সময়ত, আপুনি সকলো কৃতিত্ব নিজে লোৱাৰ সলনি, আপুনি ইয়াক আপোনাৰ অত্যাধিক পৰিশ্ৰমী কৰ্মচাৰী, ঈশ্বৰ আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সেই সকলো লোকক দিব লাগিব যিসকলে প্ৰতিটো পৰিস্থিতিত আপোনাৰ সৈতে স্তম্ভৰ দৰে থিয় হৈছিল। এই সপ্তাহত বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে তেওঁলোকৰ কিছুমান বিষয় বুজিপোৱাত অসুবিধা হ'ব, কিন্তু তাৰ স্বত্বেও, তেওঁলোকে সেইবোৰৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ আৰু সেইটোত সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকে নিৰন্তৰ প্ৰচেষ্টা কৰিব লাগিব আৰু তেওঁলোকৰ লক্ষ্যৰ বিষয়ে সজাগ হ'ব লাগিব।

মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল / Meena Saptahik Rashifal in Assamese
(7 February - 13 January)
এই সপ্তাহত, আপোনাৰ স্বাস্থ্য যোৱা সপ্তাহতকৈ উন্নত হ'ব আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্যও শক্তিশালী হোৱাৰ সৈতে, আপুনি যথেষ্ট ভাল অনুভৱ কৰিব। ইয়াৰ ফলত, এই বছৰ দুৰাৰোগ্য ৰোগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ সম্ভাৱনাও সৃষ্টি হ'ব। লগতে এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ জীৱন শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ হ'ব। আপুনি এইটোও জানে যে মানুহে আপোনাৰ পৰা কি বিচাৰে। কিন্তু যদি আপুনি সকলোৰে বাবে অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয় কৰিব নিবিচাৰে, এই সপ্তাহৰ পৰা আপুনি আপোনাৰ অভ্যাস উন্নত কৰিব লাগিব আৰু আপোনাৰ ব্যয় অত্যাধিক বৃদ্ধি কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত, ঘৰৰ এজন সদস্যৰ দ্বাৰা ধূমপান কৰাৰ বেয়া অভ্যাসে আপোনাক বিচলিত কৰিব, যাৰ বাবে আপোনাৰ তেওঁলোকৰ সৈতে ডাঙৰ বিবাদ বা কাজিয়া হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এনে সময়ত, উৎসাহত জ্ঞান হেৰুৱাই সেইবোৰ সঠিকভাৱে বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰত বহুতো ভাল ফলাফল পাব। কাৰ্যালয়ৰ ৰাজনীতি হওঁক বা যিকোনো বিবাদ আপোনাৰ পথত আহে, আপোনাক সফলতাৰ জখলা বগাই, প্ৰতিটো সমস্যা আঁতৰ কৰা দেখা যাব। অৱশ্যে, আপোনাৰ সফলতা দেখি, আপোনাৰ শত্ৰুসকলেও আপোনাৰ বন্ধু হ'বলৈ সক্ষম হ'ব, যাৰ বাবে আপোনাক কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰশংসা কৰা হ'ব। যদি আপুনি এখন ভাল শিক্ষানুষ্ঠানত নামভৰ্তি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, আপুনি এই গোটেই সপ্তাহটোত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা ত্বৰান্বিত কৰিব লাগিব। অন্যথা, আপুনি বহুতো ভাল সুযোগৰ সঠিক ব্যৱহাৰৰ পৰা বঞ্চিত হ'ব পাৰে।
SeeHere is theComments

Sponsored

close