> সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ৯ মে'ৰ পৰা ১৪ মে'লৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 9 May to 15th May - Weekly Horoscope in Assamese - নিয়মীয়া খবৰ

ads5

ads2

adsz

সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ৯ মে'ৰ পৰা ১৪ মে'লৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 9 May to 15th May - Weekly Horoscope in Assamese

 সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ৯ মে'ৰ পৰা ১৪ মে'লৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 9 May to 15th May - Weekly Horoscope in Assamese



মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mesh Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

আপুনি এই সপ্তাহত স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ'ব নালাগিব। সেয়েহে, যোগ আৰু ব্যায়ামৰ আশ্ৰয় লওঁক, নিয়মীয়াকৈ ব্যায়াম কৰক আৰু সুস্বাস্থ্য উপভোগ কৰক। কিয়নো স্বাস্থ্য আৰু সঠিক ৰুটিনৰ প্ৰতি আপোনাৰ সাৱধানতাই আপোনাৰ আগৰ বহুতো সমস্যা আঁতৰ কৰিব পাৰে। কেতুৰ দ্বিতীয় স্থানৰ বাবে, যিসকল কৰ্মচাৰীয়ে এতিয়ালৈকে কোনো কাৰণত দৰমহা লাভ কৰা নাই, তেওঁলোকে গোটেই সপ্তাহটোৰ বাবে ধনৰ অভাৱত অতি শংকিত হ'ব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, তেওঁলোকে নিজৰ আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ বিত্তীয় প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ বেঙ্ক বা আন প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা অধিক ধাৰ ল'ব লাগিব। আপুনি আগৰ সপ্তাহত আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনত যিমান সময় দিব নোৱাৰিলে পূৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ অধিক সময় অতিবাহিত কৰিব পাৰে, পৰিয়ালৰ সৰু সদস্যসকলৰ সৈতে বহিব পাৰে বা তেওঁলোকৰ সৈতে খেলিব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে তেওঁলোকৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ এই সপ্তাহত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল'ব লাগিব পাৰে। লগতে, যদি প্ৰয়োজন হয়, আপোনাৰ কনিষ্ঠ সহকৰ্মীৰ পৰা সহায় বিচাৰক আৰু তেওঁলোকৰ ধাৰণা আৰু পৰামৰ্শবোৰৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত, আপোনাৰ ৰাশি চিহ্ন/স্থানীয় সকলে যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব। আপুনি এই বছৰটোত আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফল পাব, কিয়নো গ্ৰহটোৰ অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত সফলতা লাভ কৰিব। যাৰ বাবে আপুনি এই গোটেই সপ্তাহটোত ভাল ফলাফল লাভ কৰি থাকিব।


বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brish Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

মানসিকভাৱে আপুনি এই সপ্তাহত স্থিৰ অনুভৱ নকৰিব। সেয়েহে আপুনি আটাইতকৈ সাৱধান হ'ব লাগিব যে আনৰ সন্মুখত কথা কওঁতে, পুৰুষৰ প্ৰতি মনোযোগ দিব আৰু আনৰ সৈতে ভাল ব্যৱহাৰ কৰিব। অন্যথা, চাপৰ সৈতে, আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবিও ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে। প্ৰতিবাৰেই, এই সপ্তাহৰ দৰে আপুনিও যথেষ্ট ইতিবাচকতাৰে ঘৰৰ পৰা ওলাই আহিব, কিন্তু মূল্যৱান সামগ্ৰী চুৰি হোৱাৰ বাবে, এই সময়ত আপোনাৰ মনোভাৱ বিচলিত হ'ব পাৰে। যাৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰকৃতিও সলনি হ'ব আৰু ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ আনৰ সৈতে বিবাদ হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে, আপুনি এই সপ্তাহত কিছু আৰামদায়ক মুহূৰ্ত অতিবাহিত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ পৰা পুৰণি পৰিচিতলোকক লগ পোৱাৰ বা তেওঁলোকৰ বিষয়ে কিবা নতুন আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা শুনিবলৈ সুযোগ পাব। দ্বাদশ প্ৰকাৰে ৰাহুৰ উপস্থিতিৰ বাবে, এই সপ্তাহত আপুনি কাৰোবাৰ সৈতে নতুন প্ৰকল্প বা অংশীদাৰিত্বৰ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। কিয়নো যোগকৰা হৈছে যে এই সময়ত আপুনি দূৰত চিন্তা নকৰাকৈ এনে সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি ভৱিষ্যতে ভুগিব লাগিব। আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ শিক্ষক আৰু অভিভাৱকৰ সমৰ্থন পাব। আপোনাৰ সকলো বাধা আঁতৰাই আপোনাৰ শিক্ষকসকলৰ সহায় ল'বলৈও আপোনাক পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।


মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mithun Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

এই সপ্তাহত নিজৰ প্ৰতি আনৰ দৃষ্টিভংগী লৈ, আপুনি অনুভৱ কৰিব পাৰে যে আপুনি নতুন কিবা শিকিবলৈ বহুত বৃদ্ধ। এনে সময়ত, চিন্তা কৰি নিজকে অপচয় নকৰিব আৰু আপোনাৰ সামৰ্থ্যৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ নকৰিব আৰু পাহৰি নাযাব যে আপোনাৰ সৃষ্টিশীল আৰু সক্ৰিয় চিন্তাধাৰাৰ বাবে, আপুনি সহজে যিকোনো শিকিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি আপোনাৰ চিন্তাশক্তিক এই দিশত ৰাখিব লাগিব। এই সপ্তাহত, গ্ৰহ আৰু তৰাবোৰৰ চলাচল দেখা যায় যে যদি আপুনি আনৰ পৰামৰ্শ অনুসৰি বিনিয়োগ কৰে, বিত্তীয় লোকচান প্ৰায় নিশ্চিত কিয়নো বৃহস্পতি ৰাশিৰ দশম পথত আছে 7 ম আৰু দশম উপায়েৰে অৱস্থিত হ'ব। সেয়েহে, আনৰ নিৰ্দেশত আপোনাৰ ধন কৰবাত ৰাখিব আৰু বুদ্ধিমত্তাৰে কাম কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি উপলব্ধি কৰিব যে পৰিয়ালৰ সদস্যসকল আপোনাৰ সৈতে খুব সুখী নহয়, আপুনি ইয়াৰ বাবে যিয়েই নহওঁক। গতিকে ইয়াৰ বাবে নিজকে গালি দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে, ঘৰৰ লোকসকলক কিছু সময় দিয়া আৰু পৰিস্থিতিউন্নত হোৱালৈ অপেক্ষা কৰা ভাল হ'ব। যিকোনো ধৰণৰ সৃষ্টিশীল কামত জড়িত লোকসকলে এই সপ্তাহত যথেষ্ট সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব পাৰে। কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ সামৰ্থ্যৰ বিষয়ে কিছু বিভ্ৰান্তিৰ সন্মুখীন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ফলস্বৰূপে, আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ বিষয়ে এক নিৰাপত্তাহীনতাৰ অনুভূতিও আপোনাৰ ক্ষেত্ৰত দেখা যাব। যিসকল শিক্ষাৰ্থীয়ে পঢ়িবলৈ বিদেশলৈ যোৱাৰ কথা ভাবি আছিল, তেওঁলোকে এই সপ্তাহত ধৈৰ্য্য ধৰিব লাগিব আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি থাকিব লাগিব। কিয়নো যোগাভ্যাস কৰা হৈছে, কেৱল এনে কৰাৰ দ্বাৰাহে আপুনি সপ্তাহটোৰ শেষত সফলতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।


কৰ্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Karkat Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

এই সপ্তাহত, সামান্য স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ উপৰিও, এই ৰাশিচিহ্নৰ স্থানীয়/স্থানীয় লোকসকলৰ বাবে কোনো ডাঙৰ ৰোগ হোৱাৰ সম্ভাৱনা নগণ্য হ'ব। অৱশ্যে, যিকোনো ঋতুগত ৰোগৰ ক্ষেত্ৰত, ঘৰত স্ব-চিকিৎসা অবিহনে, আপোনাক চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ অবিহনে ঔষধ গ্ৰহণ নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ ব্যয়ৰ এক অপ্ৰত্যাশিত বৃদ্ধিয়ে আপোনাৰ মানসিক শান্তি বিঘ্নিত কৰিব কিয়নো শনিয়ে ৰাশিফলৰ সপ্তম আৰু অষ্টম উপায়ৰ প্ৰভু হিচাপে অৱস্থান কৰিছে। সেইকাৰণে আপুনি চাপত পৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত নিজকে শান্ত ৰাখি এই সমস্যাৰ পৰা বাহিৰ হোৱাৰ পৰিকল্পনা এটাৰ ওপৰত কাম কৰক, অন্যথা আপুনি এই ব্যয়বোৰৰ সৈতে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে কিছু টকা খৰচ কৰিব লাগিব পাৰে। এই সপ্তাহত, পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আনন্দময় আচৰণে আপোনাক ঘৰৰ পৰিৱেশ পাতল আৰু আনন্দদায়ক কৰাত সহায় কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও, সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত, হঠাতে দূৰসম্পৰ্কীয় আত্মীয়ৰ পৰা যিকোনো ভাল খবৰে গোটেই পৰিয়ালটোক সুখী কৰি তুলিব। অতীতত কৰা সকলো বিনিয়োগ এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাবে অতি লাভজনক প্ৰমাণিত হ'ব।  কিন্তু যদি আপুনি অংশীদাৰীত্বত ব্যৱসায় কৰে, আপুনি অংশীদাৰৰ বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। যাৰ বাবে আপুনি এই সময়ত উপলব্ধ প্ৰতিটো সুযোগৰ সম্পূৰ্ণ সুবিধাৰ পৰা বঞ্চিত হ'ব। এই সপ্তাহত, আপোনাৰ ৰাশি চিহ্নই শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত অহা সকলো ধৰণৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম হ'ব। ফলস্বৰূপে, আপুনি সতেজ আৰু লগতে চাপমুক্ত অনুভৱ কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত, এই সময়ৰ সুবিধা ল'বলৈ চেষ্টা কৰক আৰু অধ্যয়নৰ লগতে শাৰীৰিক কাৰ্যকলাপবোৰৰ বাবে কিছু সময় দিয়ক।


সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Singha Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাক শিথিল কৰা সকলো কাৰ্যকলাপত জড়িত হ'ব লাগিব। লগতে, কামৰ পৰা আঁতৰি থাকিব, যি আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবি আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্য ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব পাৰে। সেইকাৰণে আপোনাৰ মনলৈ নেতিবাচক চিন্তা আহিবলৈ নিদিয়াই ভাল আৰু আপোনাৰ খালী সময়ত চালাড খোৱাৰ সময়ত ইফালে সিফালে কথা নোকোৱাকৈ কিতাপ এখন পঢ়িব নিদিয়াই ভাল। এই সপ্তাহত হঠাতে ডাঙৰ লাভৰ বাবে, আপুনি কিছুমান ডাঙৰ বিনিয়োগত আপোনাৰ ধন বিনিয়োগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে। কিন্তু এই মুহূৰ্তত আপোনাক খৰখেদাকৈ কোনো বিনিয়োগ নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে, কিয়নো বৃহস্পতি পঞ্চম আৰু অষ্টম উপায়ৰ প্ৰভু হিচাপে ৰাশিফলৰ অষ্টম পথত অৱস্থিত। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি সকলো সাম্ভাব্য বিপদাশংকা পৰীক্ষা নকৰে, ভৱিষ্যতৰ ক্ষতিৰ আশংকা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ জীৱনত কিছু ভাল খবৰ পাব, যাতে আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে আনন্দ আৰু পাৰ্টি কৰি আপোনাৰ সুখ উদযাপন কৰিব। কিন্তু এই সময়ত সুৰা পান কৰি আপোনাৰ ঘৰলৈ আহিলে পৰিয়ালৰ সদস্যসকল বিচলিত হ'ব পাৰে। গতিকে ঘৰত আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবি আনন্দ কৰি ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'বলৈ নিদিব আৰু পৰিয়ালৰ ভিতৰত আপোনাক বিব্রত কৰিব পৰা যিকোনো কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব। ব্যক্তিগত জীৱনত আনৰ সৈতে চলি থকা বিবাদে আপোনাক বিচলিত কৰিব। এইটোৱে আপোনাক কৰ্মক্ষেত্ৰত আন লোককো বিশ্বাস কৰিবলৈ সংকোচ কৰিব। যাৰ বাবে আপোনাৰ বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম ব্যাহত হ'ব পাৰে। এই সপ্তাহত অধ্যয়ন আৰু লিখাৰ সময়ত আপুনি অলপ একঘেয়ামী অনুভৱ কৰিব পাৰে। গতিকে আপুনি নিজকে সতেজ কৰিবলৈ, খোজ কাঢ়িবলৈ বা খোজ কাঢ়িবলৈ কিছু সময় উলিয়াব পাৰে। কিয়নো ই কেৱল আপোনাৰ চিন্তাশক্তি বিকাশ নকৰে, কিন্তু আপুনি পিছত অধ্যয়নত নিজকে অধিক মনোনিৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।


কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kanya Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

আপুনি এই সপ্তাহত স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ'ব নালাগিব। সেয়েহে, যোগ আৰু ব্যায়ামৰ আশ্ৰয় লওঁক, নিয়মীয়াকৈ ব্যায়াম কৰক আৰু সুস্বাস্থ্য উপভোগ কৰক। কিয়নো স্বাস্থ্য আৰু সঠিক ৰুটিনৰ প্ৰতি আপোনাৰ সাৱধানতাই আপোনাৰ আগৰ বহুতো সমস্যা আঁতৰ কৰিব পাৰে। কেতুৰ দ্বিতীয় স্থানৰ বাবে, যিসকল কৰ্মচাৰীয়ে এতিয়ালৈকে কোনো কাৰণত দৰমহা লাভ কৰা নাই, তেওঁলোকে গোটেই সপ্তাহটোৰ বাবে ধনৰ অভাৱত অতি শংকিত হ'ব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, তেওঁলোকে নিজৰ আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ বিত্তীয় প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ বেঙ্ক বা আন প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা অধিক ধাৰ ল'ব লাগিব। আপুনি আগৰ সপ্তাহত আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনত যিমান সময় দিব নোৱাৰিলে পূৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ অধিক সময় অতিবাহিত কৰিব পাৰে, পৰিয়ালৰ সৰু সদস্যসকলৰ সৈতে বহিব পাৰে বা তেওঁলোকৰ সৈতে খেলিব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে তেওঁলোকৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ এই সপ্তাহত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল'ব লাগিব পাৰে।  লগতে, যদি প্ৰয়োজন হয়, আপোনাৰ কনিষ্ঠ সহকৰ্মীৰ পৰা সহায় বিচাৰক আৰু তেওঁলোকৰ ধাৰণা আৰু পৰামৰ্শবোৰৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত, আপোনাৰ ৰাশি চিহ্ন/স্থানীয় সকলে যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব। আপুনি এই বছৰটোত আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফল পাব, কিয়নো গ্ৰহটোৰ অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত সফলতা লাভ কৰিব। যাৰ বাবে আপুনি এই গোটেই সপ্তাহটোত ভাল ফলাফল লাভ কৰি থাকিব।


তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Tula Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা, এই সপ্তাহটো আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে স্বাভাৱিকতকৈ অলপ ভাল হ'ব। বিশেষকৈ সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণি ভাল হ'ব, কিয়নো এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজকে মানসিক আৰু শাৰীৰিকভাৱে অধিক স্বাস্থ্যৱান পাব। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত, আপুনি সুৰা পান কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগে, অন্যথা সপ্তম ঘৰত ৰাহু উপস্থিত থাকিলে স্বাস্থ্যহে হেৰুৱাব পাৰে। আপোনাৰ পুৰণি বিনিয়োগ যেনে পৈতৃক সম্পত্তি, ভূমি, সম্পত্তি, নীতি আদিৰ বাবে এই সপ্তাহত আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এনে পৰিস্থিতিত, সেই টকা উপাৰ্জন কৰোঁতে, আপুনি ইয়াক পুনৰ এটা ভাল আঁচনিত বিনিয়োগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে। আপোনাৰ ধেমেলীয়া প্ৰকৃতিয়ে সামাজিক সমাৱেশৰ স্থানত আপোনাৰ জনপ্ৰিয়তা বৃদ্ধি কৰিব। যাৰ ফলত সমাজত আপোনাৰ মৰ্যাদা বৃদ্ধি হোৱাৰ লগতে, আপুনি বহুতো বিশিষ্ট লোকৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত গোটেই সপ্তাহটোৰ বাবে, আপুনি বিপৰীত লিংগৰ ব্যক্তি এজনৰ ওপৰত আপোনাৰ হৃদয় ৰখা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব। অন্যথা, আপোনাৰ মানহানিৰ সৈতে, আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবিও ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে। গতিকে এনে একো নকৰিব যিয়ে আপোনাক পিছত অনুশোচনা কৰিব। শিক্ষাৰ্থীসকলে বুজিব লাগিব যে সপ্তাহৰ শেষলৈকে শিক্ষাসম্পৰ্কীয় সকলো বোৰ পিছুৱাই দিয়াটো বুদ্ধিমানৰ কাম নহয়। কিয়নো চকুৰ পলকত এসপ্তাহ নাইকিয়া হয়, তাৰ পিছত সময়ৰ অভাৱৰ বাবে, আপোনাৰ সমস্যা হ'ব পাৰে। সেয়েহে, এতিয়া আপোনাৰ ওপৰত অলসতা বিৰাজ কৰিবলৈ দিয়াৰ সলনি বাকী কামবোৰ হাতত ৰাখি ইয়াক খৰখেদাকৈ শেষ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।


বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brishik Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

এই সপ্তাহত দ্বাদশ ধৰণে কেতুৰ স্থিতিৰ বাবে, আপোনাৰ ক্ষেত্ৰত ধৰ্মীয় প্ৰৱণতা সৃষ্টি হ'ব। যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ আৰু বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে যিকোনো ধৰ্মীয় স্থানলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। য'ত আপুনি এজন সাধু ব্যক্তিৰ আশীৰ্বাদও লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব, যি আপোনাক যথেষ্ট পৰিমাণে মানসিক শান্তি প্ৰদান কৰিব। এই সপ্তাহত আপুনি ভূমি, ৰিয়েল ইষ্টেট বা সাংস্কৃতিক প্ৰকল্পৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব। কাৰণ এইবাৰ এই আঁচনিবোৰত বিনিয়োগ ৰ বাবে এটা ভাল সমন্বয় কৰি আছে। এনে পৰিস্থিতিত, এই সুযোগবোৰ হাতৰ বাহিৰলৈ যাবলৈ নিদিব, সেইবোৰৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ব্যৱহাৰ কৰিব নিদিব। যদি স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যা এটাই ঘৰৰ এজন সদস্যক বিৰক্ত কৰে, এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ চিকিৎসাৰ সঠিক পৰিৱৰ্তনস্বাস্থ্য সমন্বয় অনাত সহায়ক হ'ব। ইয়াৰ ফলস্বৰূপে, যিদৰে পৰিয়ালৰ পৰিৱেশত সৌন্দৰ্য দেখা যাব, ঘৰৰ সৰু ল'ৰা-ছোৱালীবোৰেও আপোনাক বাহিৰৰ কোনো বাটত বনভোজলৈ লৈ যাবলৈ অনুৰোধ কৰিব পাৰে।  এইবাৰ আপোনাৰ কেৰিয়াৰত অগ্ৰগতি আনিব, কিন্তু আপোনাক আপোনাৰ ধৈৰ্য্য হেৰুৱাব নালাগে আৰু আপোনাৰ মনত সফলতাৰ নিচাক অগ্ৰাধিকাৰ নিদিয়াকৈ খৰখেদাকৈ কোনো সিদ্ধান্ত নল'বলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নৰ বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে তেওঁলোকৰ অতীতৰ ভুলৰ পৰা শিকি এই সপ্তাহত শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰা দেখা যাব। অৱশ্যে, তেওঁলোকে এইটোও মনত ৰাখিব লাগিব যে আপুনি আকাংক্ষিত ফলাফল পোৱাটো সদায়ে নহয়। কেতিয়াবা আমি বিফল হ'লেও জীৱনত বহুত শিকিম।


ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Dhanu Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

এই সপ্তাহত আপোনাৰ জীৱনত বহুতো ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন হ'ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি প্ৰস্তুত নাছিল। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ জীৱনৰ প্ৰতি দৃষ্টিভংগী অলপ দুখী যেন লাগিব আৰু আপুনি নিবিচাৰিলেও নিজকে নেতিবাচকতাৰদ্বাৰা আৱৰি থকা অনুভৱ কৰিব। বিত্তীয় জীৱনত এই সপ্তাহত আপোনাৰ ব্যয় কিছু বৃদ্ধি হ'ব। কিন্তু ভাল কথাটো হ'ল যে এইবাৰ, এইবাৰ আপোনাৰ উপাৰ্জনত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বৃদ্ধি আনিব। যিয়ে আপোনাক আপোনাৰ বিত্তীয় জীৱনত সঠিক ভাৰসাম্য বজাই ৰখাত সহায় কৰিব। আপুনি এই সপ্তাহত আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সমৰ্থন পাব, কিন্তু এটা সৰু বিষয়ত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে মতবিৰোধ হ'লে ঘৰৰ শান্তি নষ্ট হ'ব পাৰে। যাৰ বাবে আপোনাৰ মনত সেইবোৰৰ প্ৰতি ভুল অনুভূতি সৃষ্টি কৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। এই সপ্তাহৰ কেৰিয়াৰৰ ভৱিষ্যতবাণীয়ে সূচায় যে এই ৰাশিচিহ্নৰ ব্যৱসায়িক ক্ষেত্ৰৰ লোকসকলে বহুতো গ্ৰহ আৰু তৰাৰ স্থিতিৰ পৰা অনুকূল ফলাফল লাভ কৰিব কিয়নো শনি ৰাশিফলৰ তৃতীয় আৰু তৃতীয় উপায়ৰ শাসক হিচাপে উপস্থিত আছে। সেয়েহে, এইবাৰ, তেওঁলোকে বিভিন্ন খণ্ডৰ পৰা ভাল ধন উপাৰ্জন কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই সপ্তাহটো সকলো শিক্ষাৰ্থীৰ বাবে কম উদ্যমী হ'ব যিসকল সদায় তেওঁলোকৰ উদ্যমী প্ৰকৃতিৰ বাবে জনাজাত আছিল। এই কাৰণে, অধ্যয়ন ত কোনো মন নাথাকিব।


মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Makar Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত, সময় অতি ভাল হ'ব আৰু আপোনাৰ সুস্বাস্থ্যৰ সহায়ত, আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ ভাল যত্ন ল'ব কিয়নো শনি প্ৰথম আৰু দ্বিতীয় পথৰ শাসক হিচাপে থিয় হৈ আছে। ই পৰিয়ালত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। সামগ্ৰিকভাৱে, এই সপ্তাহটো স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বাবে ভাল হ'ব। আপোনাৰ কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিকল্পনা এই সপ্তাহত ৰূপায়ণ কৰা হ'ব, যাৰ বাবে আপুনি ভাল আৰু নতুন বিত্তীয় লাভ লাভ কৰিব। ই আপোনাক আপোনাৰ ধন ৰাহি কৰাত সহায় কৰিব আৰু আপুনি আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে বেংক বেলেন্স হিচাপে আপোনাৰ কিছু ধন যোগ দিব পাৰে। আত্মীয়সকলৰ সৈতে এটা চমু সাক্ষাতে আপোনাৰ ব্যস্ত জীৱনত কিছু সকাহ আৰু শিথিলতা প্ৰমাণ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত, আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালক পৰ্যাপ্ত সময় দিব পাৰিব। গতিকে তেওঁলোকক অনুভৱ কৰিবলৈ দিয়ক যে আপুনি তেওঁলোকৰ যত্ন ল'ব। ইয়াৰ বাবে তেওঁলোকৰ সৈতে ভাল সময় কটাওক আৰু তেওঁলোকক আপোনাৰ ওচৰত অভিযোগ কৰাৰ সুযোগ নিদিব। কামত আপোনাৰ ধেমালি কৰাটো আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াসকলৰ বাবে বিৰক্তিকৰ হ'ব পাৰে। সেয়েহে এইটো সম্ভৱ যে তেওঁলোকে আপোনাক কাম আৰু দায়িত্বৰ বিষয়ে গম্ভীৰ অনুভৱ নকৰে, আপোনাৰ পৰা চাকৰি এটা লয় আৰু আন কাৰোবাক দিয়ে, যিটো পাবলৈ আপুনি অতীতত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিছিল। যিকোনো ধৰণৰ বিত্তীয় লোকচানে এই সপ্তাহত আপোনাৰ শিক্ষাৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাবলৈ কাম কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ প্ৰতিকূলতাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পৰিৱৰ্তে, তাৰ পৰা শিকক আৰু আগবাঢ়ি যাওক আৰু আপোনাৰ নিজৰ পথ তৈয়াৰ কৰক।


কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kumbha Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

এই সপ্তাহত, আপোনাৰ অত্যাধিক খোৱা আৰু সঘনাই খোৱাৰ অভ্যাসে আপোনাক কিছু সমস্যা দিব পাৰে। সেয়েহে, এই অভ্যাসটো যিমান সম্ভৱ সোনকালে উন্নত কৰা আৰু ইয়াত সঠিক পৰিৱৰ্তন অনাটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ'ব। ইয়াৰ লগতে, আপুনি নিজকে স্বাস্থ্যৱান ৰাখিবলৈ নিয়মীয়া ব্যায়ামৰ সহায় ল'ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি বহুতো উৎসৰ পৰা ধন লাভ কৰিব, সঠিক সুযোগ লৈ, আপুনি কিছু বিনিয়োগত বিনিয়োগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে। কিন্তু যোগব্যায়াম কৰা হৈছে যে এই সময়ত, আপোনাৰ দীৰ্ঘম্যাদী কথা মনত ৰাখি, যিকোনো বিনিয়োগে ভৱিষ্যতে ভাল ফলাফল লাভ কৰিব। তৃতীয় প্ৰকাৰে ৰাহুৰ স্থিতিৰ বাবে, আপুনি এই সপ্তাহত সমাজত সন্মান আৰু সন্মান পাব, অৱশ্যে এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ ভাই-ভনীৰ স্বাস্থ্য দুৰ্বল হৈ থাকিব পাৰে। যাৰ ওপৰত আপুনি কিছু টকা খৰচ কৰিব লাগিব। কিন্তু এই সময়ছোৱাত, আপুনি সকলো ধৰণৰ পাৰিবাৰিক দায়িত্ব পালন কৰাৰ লগতে আপোনাক ঘৰত সন্মান প্ৰদান কৰিবলৈ কাম কৰিব। এই সপ্তাহটো কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ বাবে শুভ প্ৰমাণিত হ'ব। কাৰণ এই ৰাশিচিহ্নৰ বহুলোকে বিদেশ ভ্ৰমণৰ বহুতো শুভ সুযোগ পাব। এইটোৱে আপোনাক নতুন কিবা শিকাৰ সময়ত আপোনাৰ বিকাশৰ বাবে বহুতো উপযুক্ত উৎস স্থাপন কৰিবলৈ অনুমতি দিব। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত অতীতৰ সকলো সমস্যা এই সপ্তাহত আঁতৰি যাব। যাৰ দ্বাৰা আপুনি আপোনাৰ শিক্ষা ক্ষেত্ৰত ভাল স্থান পাব আৰু আপুনি ইয়াৰ পৰা ভাল ফলাফল পাব। কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মন স্বাভাৱিকতে আপোনাৰ শিক্ষাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ'ব। এইটো দেখি, আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও আপোনাক লৈ গৌৰৱান্বিত হ'ব। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত সেই লোকসকলৰ পৰা দূৰত্ব ৰাখিব, যিসকলে আপোনাৰ বেছিভাগ সময় অপ্ৰয়োজনীয় কামত অপচয় কৰিব পাৰে।


মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Min Saptahik Rashifal  (9 May 2022 - 15 May 2022) 

এই সপ্তাহত, আপুনি প্ৰয়োজনীয় আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ অনুভৱ কৰিব পাৰে। সেইকাৰণে আপুনি প্ৰয়োজনীয় সিদ্ধান্ত ল'ব নোৱাৰে। গতিকে আপুনি মনত ৰাখিব লাগিব যে আপোনাৰ কান্ধত বহুতো বস্তু ঠিক আছে আৰু আপুনি সময়মতে সঠিক আৰু স্পষ্ট সিদ্ধান্ত ল'ব লাগিব, ইয়াৰ বিষয়ে চিন্তা কৰিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি ভালদৰে বুজিব লাগিব যে জীৱনৰ বেয়া সময়ত, আমি জমা কৰা ধন আমাৰ বাবে উপযোগী। সেয়েহে, এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰা, আপুনি ধন সঞ্চয়ৰ সঠিক ৰণনীতি গ্ৰহণ কৰি এক ভাল পৰিকল্পনা কৰিব লাগিব কিয়নো কেতু ৰাশি চিহ্নৰ অষ্টম উপায়ত অৱস্থিত। অৱশ্যে, এই দিশত কাম কৰিলে যথেষ্ট সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব বুলি আশংকা কৰা হৈছে। প্ৰায়ে আপুনি আপোনাৰ নিজৰ পৰিকল্পনা কৰে, আনৰ ইচ্ছাক অধিক গুৰুত্ব দিয়ে। কিন্তু এই সপ্তাহত এনে কৰিলে আপোনাক বহুত সমস্যা হ'ব পাৰে। গতিকে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক এই সপ্তাহত কি কৰিব লাগে আৰু কি নকৰিব সিদ্ধান্ত ল'বলৈ নিদিব। তেতিয়াহে আপুনি নিজকে সুখী ৰাখিব পাৰে। এই সপ্তাহত সকলোবোৰ কামত আপোনাৰ বিৰুদ্ধে যাব কিয়নো শনি ১১ আৰু দ্বাদশ পথত ভগৱান হিচাপে অৱস্থিত। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ উচ্চপদস্থ আৰু আপোনাৰ বছে আপোনাৰ ওপৰত খং কৰিব পাৰে। ই আপোনাৰ মনোবল দুৰ্বল কৰিব আৰু আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰত আগবাঢ়িবলৈ বিভ্ৰান্ত হ'ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত, আপোনাৰ মন অধ্যয়নত মনোনিবেশ কৰিব আৰু আপোনাক আপোনাৰ শ্ৰেণীৰ শিক্ষক আৰু গুৰুসকলৰ প্ৰতি অতি উৎসাহেৰে প্ৰশ্ন আৰু উত্তৰ লোৱা দেখা যাব। আপোনাৰ অধ্যয়নত ইমান আগ্ৰহ দেখি, আপোনাৰ সহপাঠী আৰু শিক্ষকসকলে নিজকে আপোনাৰ অনুৰাগী হোৱাৰ পৰা বাধা দিব নোৱাৰে।

SeeHere is theComments

Sponsored

close