সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১৩ জুনৰ পৰা ১৯ জুনলৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 13 June to 19 June - Weekly Horoscope in Assamese - নিয়মীয়া খবৰ

সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১৩ জুনৰ পৰা ১৯ জুনলৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 13 June to 19 June - Weekly Horoscope in Assamese

সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১৩  জুনৰ পৰা ১৯ জুনলৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 13 June to 19 June - Weekly Horoscope in Assamese




মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mesh Saptahik Rashifal  (13 June 2022 - 19 June 2022) 

এই সপ্তাহত মেষ ৰাশিৰ জনসাধাৰণৰ বাবে জীৱনৰ কিছু উত্থান-পতন আহিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ সদস্য বা কৰ্মক্ষেত্ৰৰ যিকোনো বস্তুৰ মাজত বিভাজনৰ সম্ভাৱনা থাকিব। এনে অৱস্থাত এই সময়ত সৰু সৰু কথাবোৰক গুৰুত্ব নিদিলে ভাল হ’ব৷ একে সময়তে নিজৰ কাম আন কাৰোবাৰ ওপৰত এৰি দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে নিজেই কৰক। সপ্তাহৰ মাজভাগত কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত দীৰ্ঘ বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা সম্ভৱ। যাত্ৰাৰ পৰা আশা কৰা ফল লাভ নকৰিলে হয়তো মনটো অলপ দুখী হৈ থাকিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত শ্ৰমিক মহিলাসকলে কৰ্ম আৰু পৰিয়ালৰ মাজত সামঞ্জস্য স্থাপন কৰাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত পিছৰটোৱে সকাহ দিবলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ ভাল বন্ধুসকলৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব আৰু আবদ্ধ হৈ থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব। এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ হস্তক্ষেপত পাৰিবাৰিক বিবাদ নিষ্পত্তি কৰা হ’ব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহত আপুনি অতি সাৱধানে আগবাঢ়িব লাগিব। এইটো প্ৰয়োজনীয় কাৰণ আপোনাৰ নিজৰ কোনোবাই আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবি কলংকিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। যৌৱনৰ বেছিভাগ সময় ধেমালিত পাৰ হ’ব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 


বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brish Saptahik Rashifal  (13 June 2022 - 19 June 2022) 

বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহত আপুনি সেইসকল লোকৰ পৰা অতি সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন যিসকলে প্ৰায়ে আপোনাৰ কাম নষ্ট কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰ কৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বী সক্ৰিয় হ’ব, গতিকে যিকোনো পদক্ষেপ সাৱধানে লওক। মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদ আদালতৰ বাহিৰত নিষ্পত্তি কৰাই ভাল হ’ব। ইয়াৰ সময়ছোৱাত কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক কামৰ বোজা থাকিব। ইয়াৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ হ’লে আপুনি নিজৰ সময় আৰু শক্তি পৰিচালনা কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি কাইলৈৰ বাবে কাম পিছুৱাই দিয়াৰ ভুল কৰাটো বা আনৰ ওপৰত ভৰসা কৰাটো এৰাই চলিব লাগিব, নহ’লে বিপদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কথাবোৰ আপোনাৰ নিয়ন্ত্ৰণত অহা দেখা যাব, কিন্তু এই সময়ছোৱাত আপুনি স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় কিছুমান সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত এই সময়ত নিজৰ ৰুটিন আৰু স্বাস্থ্য দুয়োটাকে সঠিকভাৱে ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। খাদ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে কিছু ভুল বুজাবুজি বা বিবাদ হ’ব পাৰে। ইয়াক আঁতৰোৱাত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৱে সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সুখী বৈবাহিক জীৱনৰ বাবে পত্নী-পতিৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব। ঘৰৰ এজন বয়োজ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্য আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ কাৰণ হৈ ৰ’ব। 


মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mithun Saptahik Rashifal  (13 June 2022 - 19 June 2022) 

মিথুন ৰাশিৰ লোকসকল এই সপ্তাহত কাৰ্যালয় আৰু ঘৰৰ সৈতে জড়িত কামৰ বোজাত পৰিব। ইয়াৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়াত আপোনাৰ ইতিমধ্যে কৰা পৰিকল্পনাবোৰ নষ্ট হ’ব পাৰে। ফলত খিংখিঙীয়াতা আপোনাৰ স্বভাৱতে থাকিব। কোনো এটা বিষয়ক লৈ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগতো বিবাদ হ’ব পাৰে। বিতৰ্কৰ সময়ত কাৰোবাৰ লগত চিন্তা কৰি কথা পাতিব, নহ’লে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিব লাগিব বা লাজ পাব লাগিব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। পাৰিবাৰিক বিবাদৰ প্ৰভাৱ আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনতো দেখা পোৱা যায়। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত খোজ কাঢ়ি থকা মানুহ, কিছুমান সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেম কাহিনীত তৃতীয় ব্যক্তিৰ হস্তক্ষেপ আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰাৰ কথা ভাবিছে বা যিকোনো আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ তীৰ্থযাত্ৰা সম্ভৱ। যাত্ৰাৰ সময়ত স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰীৰ বিশেষ যত্ন লওক। বিশেষকৈ ঋতুজনিত ৰোগৰ বিষয়ে অধিক সজাগ থাকক। 


কৰ্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Karkat Saptahik Rashifal  (13 June 2022 - 19 June 2022) 

কৰ্কট ৰাশিৰ ৰাইজে এই সপ্তাহত শুভকামনা পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে এজন প্ৰিয় বন্ধুৰ সহায়ত এটা দীৰ্ঘদিনীয়া বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ কৰা হ’ব। শিশুৰ ফালৰ পৰা কিছুমান সুখদায়ক খবৰ শুনা যাব। যাৰ বাবে ঘৰত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় যাত্ৰা এটা সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ আত্মবিশ্বাসৰ বাবে আপুনি কঠিন কামবোৰো সহজে মোকাবিলা কৰিব পাৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ লোৱা হ’ব আৰু আপোনাৰ অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনাও হ’ব। আশা কৰা ধৰণে ব্যৱসায়ত লাভ হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ কৰ্মস্থলীত সাৱধানে কাম কৰিব লাগিব কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ গোপন শত্ৰুবোৰ সক্ৰিয় হৈ থাকিব আৰু তেওঁলোকে আপোনাৰ কামত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰিব। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদ নিষ্পত্তি কৰিব পৰা যায়। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ বিভ্ৰান্তি অলপ কমি যাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ সময় হব খৰচ কৰাৰ সুযোগ পাব। পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কৰা ভ্ৰমণ সুখদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 


সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Singha Saptahik Rashifal (13 June 2022 - 19 June 2022) 

যদি এই সপ্তাহত সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলে নিজৰ স্বভাৱত জেদী আৰু অহংকাৰ অনাৰ পৰা বিৰত থাকে, তেন্তে তেওঁলোকে আশা কৰাতকৈ অধিক লাভ আৰু সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰা প্ৰশংসা কৰি কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু ডাঙৰ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰিব। আকাংক্ষিত প্ৰমোচন বা বদলিৰ পিছত ঘৰত সুখৰ পৰিবেশ আহিব। ইয়াৰ সময়ত চাকৰসকল জনসাধাৰণৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাৰ্জনৰ উৎস হৈ পৰিব। মুঠতে এই সপ্তাহটো আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। উপাৰ্জন বৃদ্ধিৰ সকলো সম্ভাৱনা আছে। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। যদি আপুনি মাটি ক্ৰয়-বিক্ৰয় আৰু নিৰ্মাণৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। মহিলাসকলৰ অধিকাংশ সময় ধৰ্মীয় কাম-কাজত পাৰ হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে দীৰ্ঘ বা কম দূৰত্বৰ তীৰ্থযাত্ৰাও সম্ভৱ। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সামাজিক কামত অংশগ্ৰহণ হ’ব আৰু আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো অতি ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আপুনি আছে যদি আপুনি তেওঁৰ সন্মুখত নিজৰ মৰম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে আপোনাৰ কথা কোৱা হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 


কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kanya Saptahik Rashifal (13 June 2022 - 19 June 2022) 

কন্যা ৰাশিৰ ৰাইজে এই সপ্তাহত বন্ধু-বান্ধৱ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব, যাতে পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হয়। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব জ্যেষ্ঠসকলে। যিসকলে নিজৰ কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায় চলাবলৈ ভাবি আছিল, এই সপ্তাহত তেওঁলোকে লাভ কৰিব উন্নত সুযোগ। বজাৰত আৱদ্ধ হৈ থকা টকাবোৰ অভাৱনীয়ভাৱে ওলাই আহিলে আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। আপুনি ঘৰৰ বাহিৰৰ সকলো মানুহৰ পৰা অনুকূল সমৰ্থন লাভ কৰিব। পাৰিবাৰিক সুখৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। পৰিয়ালৰ সৈতে মজাৰ ঠাই এখনলৈ ভ্ৰমণ কৰাটো সম্ভৱ। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত পেট সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিন সঠিকভাৱে ৰাখক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। 


তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Tula Saptahik Rashifal  (13 June 2022 - 19 June 2022) 

তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো মঙ্গল আৰু সৌভাগ্যৰে পৰিপূৰ্ণ। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিকল্পনা কৰা কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰা হ’ব। যাৰ বাবে আপুনি নিজৰ ওপৰত বহুত আস্থা ৰাখিব। এই সপ্তাহটো নিয়োজিত ৰাইজৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ক্ষেত্ৰখনত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু আকাংক্ষিত সুবিধা প্ৰদান কৰা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত কোনো প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰিলে ভৱিষ্যতে সুবিধা লাভ কৰিব। পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপুনি অভিভাৱকৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত হয়তো আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত অধিক ধন খৰচ হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত যুৱক-যুৱতীসকলৰ বেছিভাগ সময় আনন্দ কৰি পাৰ হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে পৰ্যটনৰ সম্ভাৱনাও থাকিব। সপ্তাহৰ শেষত যিকোনো মাঙ্গলিক বা ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু মধুৰতা বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।


বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brishik Saptahik Rashifal (13 June 2022 - 19 June 2022) 

বৃশ্চিক ৰাশিৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত এই সপ্তাহত মানুহে নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্ক দুয়োটাতে বহুত গুৰুত্ব দিব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগত আক্ৰান্ত হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত দৈনন্দিন কাম-কাজ আৰু খাদ্যাভ্যাসৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন লওক। একে সময়তে মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ কামে আপোনাৰ কাম কৰি তুলিব আৰু আপোনাৰ বক্তৃতাৰ ফলত আপোনাৰ কাম নষ্ট হ’ব। এনে অৱস্থাত আপুনি কৰ্মস্থলীতেই হওক বা আপোনাৰ ব্যৱসায়তেই হওক, মানুহৰ লগত চিন্তাশীলভাৱে মত বিনিময় কৰক। এনে প্ৰতিশ্ৰুতি কাকো নিদিব যে ভৱিষ্যতে তাক পূৰণ কৰাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। ব্যৱসায়তো ধন বিনিয়োগ আৰু লেনদেন কৰাৰ সময়ত অতি সাৱধান হওক। যদি আপুনি অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰে তেন্তে আনক অন্ধভাৱে বিশ্বাস কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালৰ এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব। এই সময়ছোৱাত পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদো হ’ব পাৰে। যিটো আদালতলৈ নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে পাৰস্পৰিক আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান কৰাটো ভাল হ’ব। কঠিন সময় ইয়াত আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব আৰু তেওঁ আপোনাৰ লগত ছাঁৰ দৰে থাকিব। পত্নীৰ লগত উন্নত সমন্বয় হ’ব। 


ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Dhanu Saptahik Rashifal  (13 June 2022 - 19 June 2022) 

ধনু ৰাশিৰ মানুহে হয়তো এই সপ্তাহত জীৱনৰ লগত জড়িত ডাঙৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কোনো অবাঞ্চিত ঠাইলৈ বদলি কৰা বা কৰ্মক্ষেত্ৰত নতুন দায়িত্বৰ বাবে নিয়োজিত লোকসকলৰ মন অলপ বিক্ষিপ্ত হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি অতি বুদ্ধিমানৰূপে আৰু সংযমৰ সৈতে সিদ্ধান্ত ল’ব লাগিব, কাৰণ আপোনাৰ দ্বাৰা লোৱা যিকোনো সিদ্ধান্ত ভৱিষ্যতে আপোনাৰ সুখ বা দুখৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। পৰিয়ালৰ কোনো সমস্যা সমাধান কৰাৰ সময়ত আপোনজনৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত গোপন শত্ৰুৱে আপোনাক লক্ষ্যৰ পৰা আঁতৰাই নিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কাকো গুৰুত্ব নিদি নিজৰ লক্ষ্যত মনোনিৱেশ কৰি আপোনাৰ ভাল সময় আহিবলৈ অপেক্ষা কৰক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি অপচয়ৰ পৰা হাত সাৰিব লাগিব কাৰণ ঘৰৰ আৰামৰ লগত জড়িত কামত অতিৰিক্ত ধন খৰচ কৰিব পাৰি, যাৰ বাবে আপোনাৰ আৰ্থিক চিন্তা বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। জীৱনৰ লগত জড়িত এই উত্থান-পতনবোৰেও আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। এনে অৱস্থাত প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব। কঠিন সময়ত পত্নীয়ে পাব সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন। স্বাস্থ্য আৰু খাদ্যৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন লওক। 


মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Makar Saptahik Rashifal (13 June 2022 - 19 June 2022) 

মকৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত এটা বিশেষ কামত সফলতা লাভ কৰিবলৈ এই সপ্তাহত অতিৰিক্ত কষ্ট আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ চিন্তা কৰ্মত বাধাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অলপ বিক্ষিপ্ত হৈ পৰিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ সংগীয়ে ইচ্ছা কৰিলেও আপোনাক সহায় কৰিব নোৱাৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব। ইয়াৰ সময়ত খং বা আৱেগ-অনুভূতিত বোৱাই নিয়া হৈ কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ ভুল নকৰিব। নহ’লে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিব লাগিব। কৰ্ম আৰু পৰিয়ালৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত শ্ৰমিক মহিলাসকলে কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। কিন্তু সপ্তাহটোৰ শেষলৈকে আপুনি আকৌ এবাৰ কথাবোৰ পুনৰ ট্ৰেকত অহা দেখিব আৰু আপুনি ঘৰ আৰু বাহিৰৰ সকলোৰে সমৰ্থন আৰু সমৰ্থন লাভ কৰিব। যাৰ বাবে আপোনাৰ আবদ্ধ আৰু অসমাপ্ত কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ লগত জড়িত বিবাদে আপোনাক অশান্তি দিব পাৰে। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে জড়িত যিকোনো কথাই আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। সুখী বৈবাহিক জীৱনৰ বাবে পত্নী-পতিৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব।


কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kumbha Saptahik Rashifal (13 June 2022 - 19 June 2022) 

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে বহুতো ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন দেখিবলৈ পাব পাৰে। ইয়াৰে কিছুমান অবাঞ্চিত হ’ব পাৰে। উদাহৰণস্বৰূপে, আপুনি কোনো অবাঞ্চিত ঠাইলৈ বদলি হ’ব পাৰে বা আপুনি অবাঞ্চিত কামৰ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কিবা পৰিৱৰ্তন বা সম্প্ৰসাৰণৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে ইয়াৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ মতামত ল’বলৈ নাপাহৰিব। এই কামটো কৰাৰ সময়ত অতিমাত্ৰা আত্মবিশ্বাসৰ পৰাও আঁতৰি থাকিব লাগিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত শিশুৰ ফালৰ লগত জড়িত যিকোনো কথাই আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। যিসকলে পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত, তেওঁলোকক সফলতা লাভ কৰিবলৈ অধিক কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভৰ বাবে মনটো সুখী হ’ব। এই সময়ছোৱাত ঘৰতে যিকোনো ধৰ্মীয়-ধৰ্মীয় কামো সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। প্ৰেম জীৱনত যিকোনো ধৰণৰ বাধা দূৰ কৰাৰ লগতে নিজৰ বিবেচনাৰ সম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰ কৰক। নহ’লে ল’বলৈ দিব লাগিব পাৰে। নিজৰ লগতে নিজৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবেও চিন্তা কৰি থাকিব। 


মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Min Saptahik Rashifal  (13 June 2022 - 19 June 2022) 

মীন ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত ওচৰৰ লাভত দূৰ লোকচান কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ প্ৰতিপক্ষই আপোনাক আপোনাৰ লক্ষ্যৰ পৰা বিচ্যুত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। এনে অৱস্থাত আপুনি আৱেগ-অনুভূতিৰ দ্বাৰা বা কোনো লোভৰ বাবে আপোনাৰ কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত সিদ্ধান্ত ল’ব নালাগে, নহ’লে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিয়ালৰ লগত জড়িত যিকোনো সমস্যাই আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। বিষয়টো আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনৰ লগত জড়িত হওক বা আপোনাৰ পৰিয়ালৰ লগত জড়িত হওক, সেইটো নিষ্পত্তি কৰিবলৈ আনৰ সহায় লোৱাৰ পৰিৱৰ্তে যদি আপুনি নিজৰ বিবেকেৰে সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে, তেন্তে আপুনি হাঁহিৰ পৰা ৰক্ষা পাব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰাটো সম্ভৱ। যাত্ৰাৰ সময়ত স্বাস্থ্য আৰু বস্তু দুয়োটাৰে ভালদৰে যত্ন লওক। বাৰু, এই গোটেই সপ্তাহটোত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন ল’ব লাগিব। সপ্তাহৰ শেষত শিশুৰ ফালৰ পৰা কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পোৱা যায়। যাৰ বাবে পৰিয়ালটোত সুখৰ পৰিবেশ গঢ়ি উঠিব। 

SeeHere is theComments

Sponsored

close