সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১১ৰ পৰা ১৭ জুলাইলৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 11 July to 17 July - Weekly Horoscope in Assamese

 

সাপ্তাহিক ৰাশিফল ​​​​(১১ৰ পৰা ১৭ জুলাই ২০২২):



মেষ ৰাশি

মেষ ৰাশিৰ জনসাধাৰণৰ বাবে এই সপ্তাহটো ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি প্ৰতিটো খোজতে ভাগ্যৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি এটা একচন প্লেনৰ কাম কৰি আছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপুনি ইয়াত ভাল ফলাফল দেখিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ ওপৰত সম্পূৰ্ণ মনোযোগ কেন্দ্ৰীভূত কৰা দেখা যাব। যাৰ দ্বাৰা আপুনিও ভাল ফলাফল দেখিব। ক্ষেত্ৰখনত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে সহযোগিতা থাকিব। নিয়োজিত লোকসকলে লাভ কৰিব উন্নত সুযোগ আৰু উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উপায়। কিন্তু কৰ্মসংস্থাপনৰ দিশত এটা ডাঙৰ পদক্ষেপ লোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় ভ্ৰমণ সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। মাটি আৰু অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰি। এই সময়ছোৱাত আপোনজনক লগ পোৱাটো সম্ভৱ। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক তীব্ৰতা আহিব। লাভ পাৰ্টনাৰৰ সৈতে ভাল টিউনিং হ’ব। যদি আপুনি এতিয়াও অবিবাহিত তেন্তে বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বৃদ্ধি পাব। তেওঁৰ লগত থকা বন্ধুত্বই প্ৰেমলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ সুযোগ থাকিব। 


বৃষ ৰাশি

বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহত কিছু উত্থান-পতন হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে নিয়োজিত লোকসকলে হঠাতে অবাঞ্চিত দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে বা অতিৰিক্ত কামৰ বোজা আহিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সহায় কম হ’ব। যাৰ বাবে মনটো অলপ বিক্ষিপ্ত হৈ পৰিব। কিবা এটাক লৈ ভাই-ভনীৰ লগত মতামতৰ পাৰ্থক্য হ’ব পাৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে হয়তো পঢ়া-শুনা কৰি ভাগৰি পৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ঘৰতেই হওক বা কৰ্মক্ষেত্ৰতেই হওক, সৰু সৰু কথাবোৰক গুৰুত্ব নিদিব। কৰ্মৰত মহিলাসকলে কৰ্ম আৰু ঘৰৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত প্ৰতিযোগীৰ পৰা কঠোৰ প্ৰতিযোগিতা হ’ব পাৰে। অৱশ্যে এই পৰিস্থিতি বেছি দিন স্থায়ী নহ’ব। ইয়াৰ সময়ত যিকোনো আঁচনি বা জল্পনা-কল্পনাৰ লটাৰী আদিত বুদ্ধিমানৰূপে ধন বিনিয়োগ কৰিব লাগে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ধৰ্মীয় স্থানলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। অৱশ্যে যাত্ৰাৰ সময়ত নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু বস্তু দুয়োটাৰে ভালদৰে যত্ন লওক। আপুনি খোৱা খাদ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিয়ক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হব বিবাহিত জীৱনতো টেঙা-মিঠা বিবাদেৰে মধুৰ হৈ থাকিব। জীৱনৰ লগত জড়িত কঠিন সময়ত দেউতাকৰ পৰা পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব। এই সপ্তাহত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ ক্ষেত্ৰত অতি সাৱধান হ’ব লাগে। 


মিথুন ৰাশি 

মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহত জীৱনত প্ৰগতিৰ সুযোগ কঢ়িয়াই আনিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কৰ্মসংস্থাপনৰ পিছত লগা উৎকৃষ্ট সুযোগ পাব। কোনোবা অনুকূল বন্ধু বা কোনো প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সৈতে উপকাৰী পৰিকল্পনাত যোগদান কৰাৰো সুযোগ থাকিব, কিন্তু এই ক্ষেত্ৰত সঠিক সিদ্ধান্ত লোৱাত অলপ বিভ্ৰান্ত হ’ব। ঘৰ সংস্কাৰ বা আচবাবৰ বাবে পকেটৰ পৰা খৰচ হ’ব পাৰে। আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা চালে এই সময়ত আপোনাৰ টকাৰ অভাৱ হ’ব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ক আগুৱাই নিয়াৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে তেনে কৰাৰ সময়ত ইয়াত বুদ্ধিমানৰূপে ধন বিনিয়োগ কৰক। নিয়োজিত লোকসকলে ক্ষেত্ৰখনত ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে সমৰ্থন লাভ কৰিব, যদিও বিৰোধীৰ পৰা সাৱধান, অন্যথা সেইবোৰে আপোনাৰ কামত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। সাৱধানে গাড়ী চলাওক অন্যথা আঘাত পোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত প্ৰপ’জ কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে তেনে কৰিলে কথাটো হ’ব। একে সময়তে প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থকা লোকসকলৰ ঘনিষ্ঠতা আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত কটাব পাৰিব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সাৱধান হওক। এটা দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগ পুনৰ উত্থাপন হ’ব পাৰে।


কৰ্কট ৰাশি

কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত ওচৰৰ লাভত দূৰৰ লোকচান কৰাৰ পৰা হাত সাৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সন্দৰ্ভত সচেতনভাৱে আগবাঢ়ি যাওক। কৰ্মস্থলীত কোনো কামত অসাৱধান নহ’ব, নহ’লে বছৰ খংৰ চিকাৰ হ’ব লগা হ’ব পাৰে। আনহাতে ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ ব্যৱসায়ীসকলে অধিক চলাবলগীয়া হ’ব পাৰে। বজাৰত আবদ্ধ হৈ থকা ধন তেওঁলোকৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। পৰিয়ালৰ লগত জড়িত যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ কথা-বতৰা আৰু খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰক, নহ’লে আপুনি সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগত থকা মতানৈক্যবোৰ যাতে মতানৈক্যলৈ পৰিণত নহয় তাৰ বাবে চেষ্টা কৰক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সামাজিক কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব আৰু তেওঁলোকৰ লগত সংগতি থাকিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অধিক সচেতন হ’ব। কিন্তু সঠিককৈ ৰাখিবলৈ হ’লে খাদ্য-পানীয়ৰ লগতে ৰুটিনটোও শুধৰাই দিব লাগিব। ঘৰুৱা নাৰীৰ বেছিভাগ সময় পূজাত পাৰ হ’ব। যৌৱনৰ বেছিভাগ সময় মজা কৰি পাৰ হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। বিবাহিত জীৱনত মিঠাই থাকিব, কিন্তু আপোনাৰ পত্নীৰ দুৰ্বল স্বাস্থ্য আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ প্ৰধান কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে।


সিংহ ৰাশি

সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ লাভৰ লগতে আনৰ স্বাৰ্থৰ বাবেও চিন্তা কৰিব লাগিব, নহ’লে বছৰ বছৰ ধৰি গঢ় লৈ উঠা আপোনাৰ সম্পৰ্কবোৰ নষ্ট হ’ব পাৰে। কাৰোবাৰ লগত নতুন সম্পৰ্ক গঢ়ি থাকোঁতে পুৰণি সম্পৰ্কবোৰক অৱহেলা কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। বন্ধ ঘড়ীটোৱেও দিনটোত এবাৰ সঠিক সময় দেখুৱাই দিয়াৰ কথা সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব লাগিব। যদি আপোনাৰ কোনো গোচৰ আদালতত চলি আছে, তেন্তে বাহিৰত সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। অন্যথা বহু সময় লাগিব পাৰে। ব্যৱসায়ত আনৰ ওপৰত অত্যধিক নিৰ্ভৰ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰা লোকসকলে বিশেষকৈ এই কথাটো মনত ৰাখিব লাগে। এই সপ্তাহত কোনো আঁচনি বা ষ্টক মাৰ্কেটত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে বিশেষজ্ঞ বা শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব। সপ্তাহৰ শেষত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ যাত্ৰা সম্ভৱ। যাত্ৰাৰ সময়ত নিজৰ সামগ্ৰী আৰু স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন লওক। আকাংক্ষিত ফলৰ অভাৱ আৰু ক্লান্তিকৰ ভ্ৰমণে আপোনাৰ শৰীৰ আৰু মন দুয়োটাতে প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰেম সম্পৰ্কত বুদ্ধিমানৰূপে পদক্ষেপ লওক আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ জীৱনত অত্যধিক হস্তক্ষেপ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে আপুনি সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। জীৱনৰ যিকোনো প্ৰত্যাহ্বানজনক সময়ত যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ কাষত থিয় দিব তেতিয়া আপুনি অতি শিথিল অনুভৱ কৰিব। অন্যথা অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। জীৱনৰ যিকোনো প্ৰত্যাহ্বানজনক সময়ত যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ কাষত থিয় দিব তেতিয়া আপুনি অতি শিথিল অনুভৱ কৰিব। অন্যথা অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। জীৱনৰ যিকোনো প্ৰত্যাহ্বানজনক সময়ত যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ কাষত থিয় দিব তেতিয়া আপুনি অতি শিথিল অনুভৱ কৰিব।


কন্যা ৰাশি

এই সপ্তাহত কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলে ভাগ্যৰ সমৰ্থন লাভ কৰা দেখা যাব। এই সপ্তাহত নিয়োগৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব আৰু ব্যৱসায়ত আপুনি আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। যদি আপুনি এজন দৰমহা পোৱা ব্যক্তি, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ বছৰ পৰা প্ৰশংসা লাভ কৰিব পাৰে। কিন্তু ৰাজহুৱা স্থানত আপোনাৰ পৰিকল্পনাক মহিমামণ্ডিত কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ বিৰোধীয়ে ইয়াক বিফল কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে নিজৰ কষ্ট অনুযায়ী সম্পূৰ্ণ ফলাফল লাভ কৰিব। সপ্তাহটোৰ শেষলৈকে তেওঁলোকে হয়তো কিছুমান সুখদায়ক খবৰ পাব, যাৰ বাবে পৰিয়ালটোত সুখৰ পৰিবেশ গঢ়ি উঠিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ জৰিয়তে লাভৰ আঁচনিখনত যোগদান কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালৰ সৈতে পৰ্যটনস্থলীলৈ ভ্ৰমণ কৰা হ’ব। শিশু পক্ষৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ কৃতিত্ব আপোনাৰ সন্মানৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। মাটি-বিল্ডিং বা বাহন কিনাৰ সপোন পূৰণ হ’ব পাৰে। অৱশ্যে এই কামটো কৰি থাকোঁতে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হৈ পৰিব আৰু পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 


তুলা ৰাশি 

এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ জনসাধাৰণৰ বাবে অতি মংগলপূৰ্ণ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যেতিয়া পৰিকল্পিত কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব তেতিয়া আপুনি পাব প্ৰচণ্ড আত্মবিশ্বাস আৰু উৎসাহ। কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধান শেষ হ’ব। যিসকলে ইতিমধ্যে ক’ৰবাত কাম কৰি আছে, তেওঁলোকে গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব, প্ৰশংসা বা এপইণ্টমেণ্ট লাভ কৰিব পাৰে বা আকাংক্ষিত ঠাইলৈ বদলি কৰিব পাৰে। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা কোনো ভূমিত গৈ আছে, যদি আপুনি অট্টালিকা বা বাহন ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। যদিহে আদালতত মাটি, অট্টালিকা বা পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত কোনো বিষয় চলি আছে, তেন্তে পাৰস্পৰিক চুক্তিৰে আদালতৰ বাহিৰত নিষ্পত্তি কৰা হ’ব। যাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো বহুত সকাহ পাব। আৰামৰ লগত জড়িত নতুন কিবা এটা কিনি ঘৰত সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। কমিছনত কাম কৰা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহ বিশেষভাৱে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে নিজৰ কষ্ট অনুযায়ী ফলাফল লাভ কৰিব। শিশু পক্ষৰ যিকোনো সাফল্যই আপোনাৰ সুখ আৰু সন্মানৰ কাৰণ হৈ পৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ধৰ্মীয়-সামাজিক কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। আপুনি ধৰ্মীয়-সামাজিক কাৰ্য্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। আপুনি ধৰ্মীয়-সামাজিক কাৰ্য্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক পাৰস্পৰিক বিশ্বাস আৰু ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।


বৃশ্চিক ৰাশি

বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত খং কৰি বা আৱেগ-অনুভূতিৰ মাজত বোৱাই নিয়া কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে, নহ’লে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে নিয়োজিত ব্যক্তিজনে কৰ্মক্ষেত্ৰত কৰ্মৰ বোজা আৰু মানসিক চাপৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ বিৰোধীয়ে আপোনাৰ কামত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে বা আপোনাৰ লক্ষ্যৰ পৰা বিচ্যুত কৰিব পাৰে। এনে অৱস্থাত সৰু সৰু কথাবোৰক অধিক গুৰুত্ব দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে নিজৰ কামত মনোনিৱেশ কৰাটো ভাল হ’ব। পৰিয়ালৰ যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰাৰ সময়ত বিবাদৰ সলনি সংলাপৰ সহায় লওক। কাকো প্ৰতিশ্ৰুতি নিদিব, যিটো পিছত পূৰণ কৰাটো আপোনাৰ বাবে কঠিন হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন লওক আৰু সাৱধানে গাড়ী চলাওক। এই সময়ছোৱাত আপুনি ঋতুভিত্তিক ৰোগত ভুগিব পাৰে, আঘাত আদিৰ বলি হ’ব পাৰে। এটা দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগ পুনৰ উত্থাপন হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু ৰুটিন সঠিকভাৱে ৰাখক। ব্যৱসায়ত কিছু উত্থান-পতন হ’ব পাৰে। কিন্তু এই পৰিস্থিতি বেছি দিন নাথাকিব আৰু অতি সোনকালেই কামবোৰ পুনৰ ট্ৰেকত অহা দেখিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰি ৰাখিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ নকৰিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। 


ধনু ৰাশি

ধনু ৰাশিৰ ৰাইজে এই সপ্তাহত ভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰা পৰিকল্পিত কাম ক্ষিপ্ৰতাৰে সম্পূৰ্ণ হোৱা দেখা যাব। বেষ্ট ফ্ৰেণ্ড আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যৰ পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব। জীৱনৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ কৃতিত্ব আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সুখৰ এক ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কৰা কামৰ বাবে জ্যেষ্ঠসকলে আপোনাক প্ৰশংসা কৰিব। কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব পোৱাটো সম্ভৱ। এই সময়ছোৱাত কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত ভ্ৰমণ সফল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰগতিৰ নতুন সুযোগ আৰু নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হ’ব। ব্যৱসায় বা যিকোনো কামৰ বাবে কৰা ভ্ৰমণ সফল আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। অৱশ্যে এই সকলোবোৰৰ মাজতে আপুনি নিজৰ বাবে কম সময় উলিয়াব পাৰিব আৰু নিজকে দেহ-মন ভাগৰি পৰাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰিব। ইয়াৰ সময়ত কোনোবা পুৰণি ৰোগৰ পুনৰ উত্থানৰ বাবে মনটোও অলপ চিন্তিত হৈ পৰিব। ঘৰৰ আপোনজনৰ স্বাস্থ্যও আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। সপ্তাহৰ শেষত এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি এটা ডাঙৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত থাকিব তীব্ৰতা। আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ভাল টিউনিং চাবলৈ পাব আৰু তেওঁ আপোনাৰ শক্তি হৈ পৰিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। 


মকৰ ৰাশি

মকৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত বহুত ধৈৰ্য্য আৰু অতি কঠোৰ পদক্ষেপ লৈ আগবাঢ়িব লাগিব এই সপ্তাহত। যদি আপুনি কোনো ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত আৰু আপোনাৰ ব্যৱসায়ক আগুৱাই নিয়াৰ কথা ভাবিছে তেন্তে তাৰ বাবে ধন সাৱধানে বিনিয়োগ কৰক আৰু এই ক্ষেত্ৰত সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ যিকোনো শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ বাবে ভ্ৰমণ কৰাটো ক্লান্তিকৰ আৰু নিষ্ফল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। যাত্ৰাৰ সময়ত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু নিজৰ সামগ্ৰী দুয়োটাৰে যথেষ্ট যত্ন লোৱা উচিত। ধনৰ লেনদেনত বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰক। এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাহনখন অতি সাৱধানে চলাওক, নহ’লে আঘাত পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। যদি আপুনি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে এই বিষয়ত সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত সকলো দিশ বিবেচনা কৰা উচিত। নহ’লে ওচৰৰ সুবিধাত দূৰৰ লোকচান নহয়। সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদ গভীৰ হ’ব পাৰে। যদি আপুনি এই বিষয়ত নিজকে বিভ্ৰান্ত অনুভৱ কৰে যদি পোৱা যায়, তেন্তে কোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰিৱৰ্তে আৰু আগলৈ পিছুৱাই দিয়ক বা কোনো ভাল বন্ধুৰ পৰামৰ্শ লওক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কিছুমান ভুল বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সংগীক লগ কৰিব নোৱাৰাৰ বাবে মনটো দুখী হৈ থাকিব পাৰে। পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ হয়তো মনটো চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। 


কুম্ভ ৰাশি 

কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত অত্যধিক উৎসাহেৰে আনক অত্যধিক বিশ্বাস কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। এই দুয়োটা কথাই আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ কৰা কামবোৰ নষ্ট কৰাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ উঠিব পাৰে। যিসকল লোকে বহিঃৰাজ্যৰ সৈতে জড়িত কাম কৰে, তাৰ পিছত বিদেশলৈ গৈ নিজৰ কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায় প্ৰতিষ্ঠা কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকৰ বাবে সপ্তাহৰ আৰম্ভণি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সম্পত্তি বা নিৰ্মাণৰ সৈতে জড়িত কাম কৰাসকলে আকাংক্ষিত সফলতা আৰু লাভ লাভ কৰিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। যৌৱনৰ বেছিভাগ সময় ধেমালিত পাৰ হ’ব। ঘৰত এজন প্ৰিয় সদস্যৰ আগমনৰ লগে লগে ঘৰত সুখৰ পৰিবেশ সৃষ্টি হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক সাৱধান হ’ব লাগিব। আপোনাৰ বিৰোধীয়ে আপোনাৰ লক্ষ্যৰ পৰা বিচ্যুত হ’বলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে বা আপোনাৰ কামত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই সময়খিনি বৰ ভাল বুলি ক’ব নোৱাৰি কাৰণ এই সপ্তাহত আপুনি হয়তো আঘাত বা বতৰৰ অসুস্থতা আদিৰ বলি হ’ব পাৰে, যিয়ে আপোনাৰ সুখৰ উজ্জ্বলতা অলপ পাতল কৰাৰ কাম কৰিব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ দিয়াৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে তেনে কৰাৰ উপযুক্ত সময়লৈ অপেক্ষা কৰা উচিত নহলে আপোনাৰ সম্পৰ্ক বেয়া হব পাৰে আৰু যদি আপুনি ইতিমধ্যে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত গৈ আছে তেন্তে আপোনাৰ প্ৰেমৰ প্ৰেমত পৰিব নালাগে। সম্পৰ্কটো শক্তিশালী কৰিবলৈ হ’লে প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব।


মীন ৰাশি 

এই সপ্তাহটো মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সফল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ক্ষমতাৰ শাসনৰ সৈতে জড়িত কামবোৰত সফলতা আৰু লাভ হ’ব। যিসকলে কোনো বিশেষ স্থানত ট্ৰেন্সফাৰ বা উচ্চ পদবী লাভ কৰিব বিচাৰিছিল, তেওঁলোকৰ অপেক্ষা হয়তো এই সপ্তাহত শেষ হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা লোকসকলে পাব ভাল খবৰ। এই সপ্তাহটোও মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা অতি অনুকূল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আপুনি ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ আৰু অগ্ৰগতি দেখিব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ কৰা ভ্ৰমণ সফল আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত লোকসকলে নিজৰ দল-সমাজত সন্মান আৰু আধিপত্য লাভ কৰিব। মানুহে আপোনালোকে লোৱা সিদ্ধান্তক সন্মান কৰাই নহয় কাৰ্যকৰীও কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত শ্ৰমিক মহিলাসকলে ঘৰ আৰু কৰ্মৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। কিন্তু এই পৰিস্থিতি কম সময়ৰ বাবেহে স্থায়ী হ’ব। নিজৰ ইচ্ছামতে সমাধান কৰিব পাৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত কটাবলৈ সুযোগ পাব। সপ্তাহৰ শেষত পৰিয়ালৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণৰ বাবে এটা কাৰ্যসূচী বনাব পাৰি। ইয়াৰ সময়ত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু খাদ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগে, নহ’লে আপোনাৰ পেটৰ সমস্যা হ’ব পাৰে। 

SeeHere is theComments

Sponsored

close