সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১৯ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ২৫ ছেপ্টেম্বৰ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 19 September to 25 September - Weekly Horoscope in Assamese

 সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১৯ছেপ্টেম্বৰ পৰা ২৫ ছেপ্টেম্বৰ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 19 September to 25 September - Weekly Horoscope in Assamese



মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mesh Saptahik Rashifal  

মেষ ৰাশিৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত সেই লোকসকলৰ পৰা সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে অতি সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন, যিসকলে প্ৰায়ে আপোনাৰ কামৰ বাবে ষড়যন্ত্ৰ কৰি থাকে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ ওপৰত কাম সময়মতে শেষ কৰিবলৈ হেঁচা পৰিব। পৰামৰ্শদাতা, পৰ্যটন আৰু বিপণনৰ কাম কৰা সকলৰ কিছু বিভ্ৰান্তি হ’ব। মাটি আৰু অট্টালিকাৰ লগত জড়িত বিষয়বোৰত হয়তো বহুত দৌৰা-দৌৰি হ’ব পাৰে। এনে বিষয়বোৰ আদালতলৈ নিয়াৰ সলনি আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান কৰাই ভাল হ’ব৷ সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ত এনে কোনো ধৰণৰ ৰিস্ক ল’ব নালাগে, যাৰ ফলত আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত ভ্ৰমণ কৰাৰ সময়ত নিজৰ স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰীৰ বিশেষ যত্ন লওক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত যুৱক-যুৱতীসকলৰ বেছিভাগ সময় মজা কৰি পাৰ হ’ব। এই সময়ছোৱাত ঘৰত আপোনজনৰ আগমনৰ বাবে এক সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত আপুনি প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাটো পৰিহাৰ কৰা উচিত। আনহাতে, অবিবাহিত লোকসকলে আকাংক্ষিত প্ৰেম বা জীৱন সংগী পাবলৈ অলপ বেছি সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। আপোনাৰ কঠিন পৰিস্থিতিত আপোনাৰ জীৱন সংগীয়ে আপোনাৰ সহায়ক হ’ব। পৰিৱৰ্তিত ঋতুত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে জানিব পাৰিব


বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brish Saptahik Rashifal 

বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে মঙ্গল আৰু উপকাৰীতাৰে ভৰা এই সপ্তাহ। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত এটা ডাঙৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত বিশিষ্ট ব্যক্তিৰ লগত চিনাকি বাঢ়িব। যাৰ সহায়ত আপুনি ভৱিষ্যতে লাভজনক আঁচনিসমূহত যোগদান কৰাৰ সুযোগ পাব। আপোনাৰ চিনিয়ৰসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি আচবাব বা আৰামৰ সৈতে জড়িত যিকোনো বস্তুৰ বাবে অধিক ধন খৰচ কৰিব পাৰে। ঘৰত আকাংক্ষিত বস্তুটো অহাৰ বাবেই সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। ব্যৱসায়ীৰ বাবে এই সময় শুভ। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ হ’ব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত ভ্ৰমণ লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু যুৱক-যুৱতীসকলে লাভ কৰিব প্ৰগতিৰ দিশ। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে যিসকলে প্ৰস্তুতি চলাই আছে তেওঁলোকে সপ্তাহৰ শেষলৈকে কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ'ব। প্ৰেমৰ সংগী হয়তো অবিবাহিত মানুহৰ জীৱনত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। একে সময়তে ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটোও তীব্ৰতৰ হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ পৰাও এটা ছাৰপ্ৰাইজ গিফ্ট লাভ কৰিব পাৰি। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। পৰিয়ালৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। 


মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mithun Saptahik Rashifal 

এই সপ্তাহটো বিগত সপ্তাহৰ তুলনাত মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ আৰু সুখেৰে ভৰা হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বিচৰণ কৰা লোকসকলে লাভ কৰিব আকাংক্ষিত সুযোগ। একে সময়তে ইতিমধ্যে কাম কৰা লোকসকলে আকাংক্ষিত পদোন্নতি বা বদলি লাভ কৰিব পাৰে। চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত কামত অহা বাধাসমূহ দূৰ কৰা হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত কিছুমান জটিলতাৰ মাজতো ব্যৱসায়ত আপুনি আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা চিন্তা কৰি আহিছে, তেন্তে এই সপ্তাহত আপোনাৰ এই ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। বিশেষ কথাটো হ’ল এই কামটো কৰি আপুনি আপোনাৰ আপোনজনৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। মহিলা পেছাদাৰীসকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ হ’ব। তেওঁলোকে হাতত কিছু ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। যিসকলে বিদেশলৈ গৈ নিজৰ কেৰিয়াৰ বনাবলৈ ভাবি আছিল, তেওঁলোকৰ বাটত আহি থকা বাধাবোৰ দূৰ হ’ব। সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদবোৰ সমাধান কৰি আপোনাৰ মনটোৱে বহুত সকাহ পাব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। সম্ভৱ যে আত্মীয়ই আপোনাৰ সম্পৰ্ক গ্ৰহণ কৰি বিবাহৰ বাবে সেউজ সংকেত দেখুৱাব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 


কৰ্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Karkat Saptahik Rashifal 

এই সপ্তাহটো কেন্সাৰৰ বাবে অতি শীতল হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰা সুখদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব আৰু আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব। কোনো চিনাকি বা পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সহায়ত ব্যৱসায়ত অগ্ৰগতি হ’ব। ক্ষেত্ৰখনত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব। যাতে আপোনালোকৰ সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হয়। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ৰাজনীতিৰ লগত জড়িত মানুহৰ মোনাত এটা ডাঙৰ পোষ্ট বা দায়িত্ব পৰিব পাৰে, যাৰ ফলত কেৱল দলতে নহয় সমাজতো তেওঁলোকৰ মৰ্যাদা বৃদ্ধি পাব। এই ৰঙৰ সময়ত ৰাসায়নিক দ্ৰব্য আৰু ঔষধৰ কাম কৰা লোকসকলে লাভ কৰিব আকাংক্ষিত সুবিধা। সপ্তাহৰ শেষত আপোনাৰ অধিক সময় ঘৰৰ সাজ-সজ্জা বা অন্য কোনো ধৰণৰ ৰক্ষণাবেক্ষণত কটাব পাৰি। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত আপুনি খৰখেদা এৰাই চলিব লাগিব। আপোনাৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰি তুলিবলৈ আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ আস্থা লাভ কৰিবলৈ হ’লে তেওঁৰ অনুভৱত আঘাত দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। একে সময়তে অবিবাহিত লোকৰ বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বাঢ়িব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে উন্নত সমন্বয় দেখিবলৈ পাব।


সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Singha Saptahik Rashifal

সপ্তাহৰ আৰম্ভণি সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ইতিবাচক হ’ব আৰু আপোনাৰ সকলো চিন্তা কৰা কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হোৱা দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত আপুনি সৌভাগ্যৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব আৰু বিভিন্ন উৎসৰ পৰা লাভালাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ ভাল বন্ধুসকলৰ সৈতে মজা কৰাৰ সুযোগ পাব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে তীৰ্থস্থান বা পৰ্যটনস্থলীলৈ যাত্ৰা কৰাৰ কাৰ্যসূচী বনাব পাৰি। বহিঃৰাজ্যত কৰ্মৰত সকলৰ বাবে এই সময় অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বিত্তীয় বিষয়ত সজাগ হৈ থকাৰ বাবে হঠাৎ লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিব। ব্যৱসায়টো আগবঢ়াই নিবলৈ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে বিশেষ সহায় লাভ কৰিব। পৰিয়াল সন্দৰ্ভত আপোনালোকে লোৱা সিদ্ধান্তক সকলোৱে সন্মান কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি আপোনাৰ আৰামৰ সৈতে জড়িত কামত অতিৰিক্ত ধন খৰচ কৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত অহা সকলো বাধা আঁতৰ হোৱা দেখা যাব আৰু আপুনি প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত সুখেৰে সময় কটাব পাৰিব। স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত উন্নত সমন্বয় হ’ব। সপ্তাহৰ শেষত আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰিব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 


কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kanya Saptahik Rashifal  

এই সপ্তাহটো পূৰ্বৰ সপ্তাহৰ তুলনাত কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অধিক শুভ আৰু ফলপ্ৰসূ হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ বাধা আঁতৰোৱা হ’ব। এজন ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি ঘৰুৱা সমস্যাটো সমাধান কৰিব পাৰিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি ব্যৱসায়ত আবদ্ধ হৈ থকা ধন হঠাতে লাভ কৰিব পাৰি। বজাৰত আপোনাৰ বিশ্বাসযোগ্যতা বৃদ্ধি পাব, কিন্তু ইয়াৰ বাবে আপুনিও আপোনাৰ প্ৰতিযোগীৰ সৈতে অবিৰতভাৱে প্ৰতিযোগিতাত অৱতীৰ্ণ হ’ব লাগিব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব পাৰে। কৰ্মস্থলীত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰসকলে একেলগে কাম কৰিলে পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত হয়তো আপোনাৰ ওপৰত এটা ডাঙৰ পৰিয়াল সম্পৰ্কীয় দায়িত্ব আহিব পাৰে। তাক পূৰণ কৰিবলৈ বহুত কষ্ট আৰু কষ্ট কৰিব লাগিব। সপ্তাহৰ শেষত নিয়োজিত লোকসকলৰ নিয়মীয়া আয়ৰ লগতে হঠাৎ লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ'বলৈ গৈ আছে। প্ৰেমৰ সংগীয়ে অবিবাহিত মানুহৰ জীৱনত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। কাৰোবাৰ লগত শেহতীয়াকৈ হোৱা বন্ধুত্ব প্ৰেমলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে, তেতিয়া ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটো আৰু অধিক তীব্ৰ হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। সম্ভৱ হ’লে তাত ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটো আৰু অধিক তীব্ৰ হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। সম্ভৱ হ’লে তাত ইতিমধ্যে চলি থকা প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটো আৰু অধিক তীব্ৰ হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 


তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Tula Saptahik Rashifal  

এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে লাভজনক আঁচনি এখনত যোগদান কৰাৰ সুযোগ থাকিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। যাৰ সহায়ত আৰ্থিক সমস্যা সমাধান হ’ব। যদি আপুনি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে বন্ধুৰ সহায়ত আপুনি এটা ভাল সুযোগ পাব পাৰে। অৱশ্যে পৰিৱৰ্তনৰ সিদ্ধান্তটো অতি সাৱধানে লওক। সপ্তাহৰ মাজভাগত অনুকূল বন্ধুৰ সৈতে মিলন বৃদ্ধি পাব। এই সময় যুৱক-যুৱতী আৰু মহিলাৰ বাবে অতি অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ সময়ত হঠাতে বন্ধু বা পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে পিকনিক পাৰ্টিৰ অনুষ্ঠান এটা বনাব পাৰি। পাইকাৰী ব্যৱসায়ীৰ তুলনাত খুচুৰা ব্যৱসায়ীসকলে লাভৱান হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি যিকোনো ধৰ্মীয়-সামাজিক অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰিব পাৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিবলৈ হৃদয়ত সৰু সৰু কথা ৰখাৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু আৱেগৰ পৰা কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ নকৰিব। বিশেষকৈ আনৰ প্ৰভাৱত এই কামটো একেবাৰেই নকৰিবা। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। জীৱন সংগীৰ সৈতে সুখদায়ক মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। পিতৃ-মাতৃৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন জীৱনত মৰমলগা হৈ থাকিব।  


বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brishik Saptahik Rashifal

বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো শুভকামনা থাকিল। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে চৰকাৰ-চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত যিকোনো সমস্যা দূৰ কৰা হ’ব। যদি আপুনি বহুদিনৰ পৰা কিছু কামৰ বাবে চৰকাৰী কাৰ্যালয়ৰ ৰাউণ্ড কৰি আহিছে, তেন্তে এই সপ্তাহত ইয়াৰ লগত জড়িত সকলো বাধা আঁতৰ হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলে কেৱল নিজৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু বিবেচনাৰ বলত বিৰোধীৰ ষড়যন্ত্ৰক বিফল কৰাই নহয়, বৰঞ্চ ক্ষেত্ৰখনৰ চিনিয়ৰসকলৰ পৰাও আপুনি প্ৰশংসা লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ সম্পৰ্কত আপুনি হয়তো অধিক চলাবলগীয়া হ’ব পাৰে। অৱশ্যে ইয়াৰ পৰা ইতিবাচক ফলাফলো পাব। ভূমি নিৰ্মাণ আৰু কমিছনৰ কাম কৰা সকলৰ বাবে এই সময় শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আত্মীয়ৰ সৈতে সম্পৰ্ক শক্তিশালী হৈ উঠিব। অবিবাহিত লোকৰ বাবে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ আহিব পাৰে। যদি আপুনি কাৰোবাৰ লগত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত গৈ আছে তেন্তে সেই বিষয়ে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁলোকৰ অনুমোদন দিব পাৰে। বিবাহিত জীৱনত স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত মৰম আৰু সম্প্ৰীতি থাকিব। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা চালে দৈনন্দিন কাম-কাজ আৰু খাদ্যাভ্যাস সঠিকভাৱে ৰাখিব লাগিব, নহ’লে হয়তো শাৰীৰিক আৰু মানসিক অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব।


ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Dhanu Saptahik Rashifal 

ধনু ৰাশিৰ বাবে এই সপ্তাহটো অলপ ব্যস্ত হৈ থাকিব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ ওপৰত হঠাতে গধুৰ কামৰ বোজা আহিব পাৰে। ইয়াৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। ইয়াৰ সময়ত ঘৰুৱা বিবাদো আপোনাৰ চিন্তাৰ এক ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। কিবা এটাক লৈ ভাই-ভনীৰ লগত মতামতৰ পাৰ্থক্য হ’ব পাৰে। ভূমি নিৰ্মাণৰ বিবাদ সন্দৰ্ভত আত্মীয়ৰ সৈতে হোৱা সংঘাতৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু এনে বিষয়বোৰ আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। সপ্তাহৰ মাজভাগত কামত সৰু সৰু বাধা আহিব পাৰে, কিন্তু শীঘ্ৰেই কোনো ফলপ্ৰসূ ব্যক্তিৰ সহায়ত সেইবোৰ আঁতৰোৱা হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। যিকোনো ধৰণৰ অসাৱধানতাই আপোনাক চিকিৎসালয়লৈ ভ্ৰমণ কৰিবলৈ বাধ্য কৰিব পাৰে। যদিও ব্যৱসায়ীসকলৰ অগ্ৰগতি লেহেমীয়া হ’ব পাৰে, কিন্তু লাভ নিৰন্তৰ হৈ থাকিব। একেদৰে নিয়োজিত লোকসকল উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব, যাতে তেওঁলোকৰ হাতত টকা আহিব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ভাল টিউনিং চাব পাৰিব। পাৰস্পৰিক প্ৰেম আৰু বিশ্বাস বাঢ়িব। বিবাহিত জীৱনো সুখী হৈ থাকিব। 


মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Makar Saptahik Rashifal 

ফিটনেছ হাজাৰ আশীৰ্বাদ। মকৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত এই প্ৰবাদটোৰ প্ৰতি বিশেষ যত্ন লব লাগিব, নহলে হয়তো অপ্ৰয়োজনীয় ভাবে চিকিৎসালয়লৈ যাব লাগিব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰা লাভজনক হ’ব যদিও অতি ক্লান্তিকৰ হ’ব। যিয়ে আপোনাৰ স্বাস্থ্যত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে অপ্ৰয়োজনীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এনে বিষয়বোৰ আদালতলৈ নিয়াৰ সলনি আমি আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিলে ভাল হ’ব৷ নহ’লে বিষয়টো বহুদিনলৈ টানি নিয়া হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত যিকোনো ধৰ্মীয়-সামাজিক অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। বহুদিনৰ পিছত আপোনজনক লগ পোৱাৰ পিছত পুৰণি স্মৃতিবোৰ সতেজ হৈ পৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ব্যৱসায়ীসকলে ব্যৱসায়ত ডাঙৰ অস্থিৰতা দেখিবলৈ পাব। ইয়াৰ সময়ত কাৰোবাৰ দ্বাৰা বিপথে পৰিচালিত হৈ ৰিস্ক লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত কোনো ডাঙৰ পদক্ষেপ লোৱাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে দহবাৰ চিন্তা কৰক, নহ’লে হয়তো কেৱল নিন্দা সহ্য কৰিবলগীয়া হোৱাই নহয়, ভৱিষ্যতে আক্ষেপও হ’ব পাৰে। পতি-পত্নীৰ স্বাস্থ্যক লৈ হয়তো মনটো অলপ চিন্তিত হৈ থাকিব পাৰে। 


কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kumbha Saptahik Rashifal 

এই সপ্তাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে যেতিয়া কৰ্মসংক্ৰান্তীয় কোনো ডাঙৰ অসুবিধা দূৰ হ’ব তেতিয়া আপুনি সকাহৰ উশাহ ল’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ ভাল বন্ধুসকলৰ সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব, যাৰ জৰিয়তে আপুনি আপোনাৰ সকলো কাম সহজে সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। যিসকলে বহুদিনৰ পৰা লেণ্ড-হাউচ কিনাৰ কথা ভাবিছে, তেওঁলোকে হয়তো এটা ভাল লাভজনক চুক্তি পাব। কিন্তু এনে কোনো চুক্তি খৰখেদাকৈ কৰাৰ ভুল নকৰিব, নহ’লে এটা সৰু ভুল পিছত আপোনাৰ বাবে এৰাব নোৱাৰা হৈ পৰিব পাৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত ঘৰ মেৰামতি বা সজোৱাৰ বাবে অতিৰিক্ত ধন খৰচ কৰিব পাৰি, যাৰ বাবে আপোনাৰ বাজেট অলপ বিশৃংখল হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ফিল্ডত থকা আপোনাৰ প্ৰতিপক্ষই আপোনাক গ’লৰ পৰা বিচ্যুত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। এনে অৱস্থাত সৰু সৰু কথাবোৰক গুৰুত্ব নিদি নিজৰ কামত মনোনিৱেশ কৰাটো ভাল হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে যিসকলে প্ৰস্তুতি চলাই আছে তেওঁলোকে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত কষ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত ভাল সমন্বয় থাকিব। বিবাহিত জীৱনতো মিঠাই থাকিব। 


মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Min Saptahik Rashifal 

মীন ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত এই সপ্তাহত কোনো কামত লৰালৰি কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। কোনো কাগজ ভালদৰে পঢ়ি নোচোৱাকৈ চহী কৰাৰ ভুল নকৰিব, নহ’লে হয়তো পিছত অনুতাপ কৰিবলগীয়া হ’ব। কৰ্মস্থলীত কাম এৰি যোৱাৰ পৰিৱৰ্তে নিজেই ভাল কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক, নহ’লে হয়তো বছৰ খংৰ বলি হ’ব লাগিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়া-শুনা কৰি ভাগৰি পৰিব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক আৰু কাৰোবাক কিবা কোৱাৰ আগতে দহবাৰ চিন্তা কৰক, নহ’লে বছৰ বছৰ ধৰি গঢ় লৈ উঠা আপোনাৰ সম্পৰ্কটো বেয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত লাভৰ বাবে ভুল কামৰ আশ্ৰয় লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ’লে ল’বলৈ দিব লাগিব পাৰে। টকাৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হওক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ বিষয়ে সচেতন হওক। এই সময়ছোৱাত যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানৰ সম্ভাৱনাও থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ বাধ্যবাধকতা আৰু অনুভৱ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ জৰিয়তে যিকোনো সমস্যা সমাধান কৰা। টেঙা-মিঠা বিবাদেৰে সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। 


Related Search

Gas Cylinder price today

gas cylinder price in guwahati

gas cylinder tips for home

best home insurance policy

insurance for health

latest car insurance policy

electricity bill

electricty bill payment

 

SeeHere is theComments

Sponsored

close