সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১২ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ১৮ ছেপ্টেম্বৰ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - September to 18 September - Weekly Horoscope in Assamese

 সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১২ছেপ্টেম্বৰ পৰা  ছেপ্টেম্বৰ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি -  September to 18 September - Weekly Horoscope in Assamese



মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mesh Saptahik Rashifal  

মেষ ৰাশিৰ জনসাধাৰণৰ বাবে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণি অলপ ব্যস্ত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সৈতে জড়িত সমস্যাসমূহ সমাধানৰ ক্ষেত্ৰত অধিক কষ্ট আৰু প্ৰচেষ্টা কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰৰ পৰা আশা কৰা সমৰ্থনৰ অভাৱত মনটো অলপ দুখী হৈ থাকিব পাৰে। অৱশ্যে আপুনি সকলো সমস্যাৰ সমাধান কৰিব পাৰিব আপোনাৰ বুজাবুজিৰে। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিক লগ পাব পাৰে, যাৰ সৈতে ভৱিষ্যতে লাভৰ পৰিকল্পনাৰে যোগদান কৰাৰ সুযোগ পাব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আদালত সম্পৰ্কীয় বিষয়ত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। এজন নিৰ্দিষ্ট ব্যক্তিৰ সহায়ত ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। এই দিশত কৰা সকলো প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি নিজৰ কাম আনৰ ওপৰত এৰি দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব, নহ’লে ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো স্বাভাৱিক হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক হ’ব আৰু তেওঁৰ সৈতে সুখৰ মুহূৰ্ত কটাবলৈ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। এই সপ্তাহত আপুনি কামৰ লগতে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব লাগিব। এনে অৱস্থাত খাদ্যাভ্যাস আৰু ৰুটিন সঠিকভাৱে ৰাখক। 


বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brish Saptahik Rashifal 

এই সপ্তাহটো বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে যিকোনো ৰেডিমেড কামত হঠাতে ডাঙৰ ডাঙৰ বাধাৰ সৃষ্টি হোৱাৰ বাবে মনটো বিচলিত হৈ পৰিব। এই সময়ছোৱাত জীৱিকাৰ মাধ্যমত ব্যাঘাত জন্মিব আৰু অপ্ৰয়োজনীয় কামত ধন ব্যয় কৰা হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলক আকাংক্ষিত স্থানলৈ স্থানান্তৰ কৰা, কামৰ ক্ষেত্ৰখনত পদোন্নতি বা পৰিৱৰ্তনৰ বাবে অলপ বেছি সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব। ব্যৱসায়ীসকলে সপ্তাহৰ মাজভাগত লাভ কৰিব আকাংক্ষিত সুবিধা। ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হৈ কৰা ভ্ৰমণ এই সময়ছোৱাত লাভজনক হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ আপোনাৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। যদি আপুনি মাটি কিনি বিক্ৰী কৰি নিৰ্মাণ কৰাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে আপুনি আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰি আকাংক্ষিত সুবিধা লাভ কৰিব লাগিব। শিশুৰ সৈতে জড়িত কিছুমান ভাল খবৰ সপ্তাহৰ শেষত লাভ কৰিব পাৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে মিলাপ্ৰীতি বাঢ়িব। প্ৰেমৰ সংগীৰ পৰাও এটা ডাঙৰ ছাৰপ্ৰাইজ গিফ্ট পাব পাৰে। বিবাহিত জীৱনত জীৱন সংগীৰ পৰা সুখ আৰু সহায় থাকিব। 


মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mithun Saptahik Rashifal 

মিথুন ৰাশিৰ মানুহে এই সপ্তাহত জীৱনত আগবাঢ়ি যোৱাৰ বহু সুযোগ পাব। কিন্তু সেই সুযোগবোৰৰ সুবিধা ল’বলৈ আপুনি নিজৰ সময় আৰু শক্তি পৰিচালনা কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি কামৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণবোৰ ক্লান্তিকৰ যদিও পুৰস্কাৰদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ প্ৰস্তুতিত নিয়োজিত লোকসকলে আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিবলৈ অধিক শ্ৰমৰ প্ৰয়োজন হ’ব। কোনো বিশেষ ব্যক্তিৰ সহায়ত যিকোনো সুবিধা আঁচনিত যোগদান কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত এটা পাৰিবাৰিক সমস্যা আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনিও আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰক আওকাণ কৰিলে চিকিৎসালয়লৈ যাব পাৰে। সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে হঠাতে কৰ্মক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা আহিব পাৰে, ইয়াৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ আপুনি হয়তো অতিৰিক্ত সময় খৰচ কৰিব লাগিব। আৰ্থিকভাৱে এই সময়ছোৱাত আপুনি হয়তো জীৱনত আৰ্থিক লাভ আৰু খৰচ দুয়োটাৰে মাজেৰে পাৰ হ’বলগীয়া হ’ব। বুদ্ধিমানৰূপে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত খোজ আগুৱাই যাওক। সপ্তাহৰ শেষত পৰ্যটনস্থলীত পৰিয়ালৰ সৈতে শিক্ষণৰ কাৰ্যসূচী বনাব পাৰিব। 


কৰ্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Karkat Saptahik Rashifal 

কৰ্কট ৰাশিৰ ৰাইজে এই সপ্তাহত শুভকামনা পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ দুয়োজনে আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ সহায় আগবঢ়োৱা দেখা যাব। আপোনাৰ কষ্ট আৰু কষ্টৰ বলত আপুনি সকলো আধৰুৱা কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। মাটি, অট্টালিকা আৰু বাহনৰ সুখ পাব পাৰি। আগতে যদি আপুনি কোনো আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰিছিল, তেন্তে তেতিয়া আপুনি ইয়াৰ পৰা লাভ লাভ কৰিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত কিছুমান অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি হয়তো আপোনাৰ প্ৰতিযোগীক এটা কঠিন প্ৰতিযোগিতা দিব লাগিব। যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ বা সলনি কৰাৰ কথা ভাবিছিল, তেন্তে সাৱধানে আগবাঢ়ি যাওক আৰু কোনো ডাঙৰ পদক্ষেপ লোৱাৰ আগতে আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলৰ মতামত লওক। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত আপোনাৰ অসুবিধা কমাব পাৰিব। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ হ'বলৈ গৈ আছে। আত্মীয়ই বিবাহৰ বাবে অনুমোদন দিব পাৰে, আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কক সেউজীয়া সংকেত দিব পাৰে। প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে হাঁহিৰ মুহূৰ্ত পাৰ কৰাৰ সুযোগ থাকিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। সুযোগ আহিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। সুযোগ আহিব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন।


সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Singha Saptahik Rashifal

এই সপ্তাহটো সিংহ ৰাশিৰ বাবে অনুকূল হ’ব। সপ্তাহটো আৰম্ভ হ’ব কিছুমান শুভ তথ্যৰে যিয়ে আপোনাৰ প্ৰতিপত্তিৰ বাবে এক ডাঙৰ সহায় হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি কোনো বিশেষ কামৰ বাবে ক্ষেত্ৰ বা সমাজত সন্মানিত হ’ব পাৰে। নিয়োজিত লোক সকলক আকাংক্ষিত স্থানলৈ বদলি হোৱাৰ বা গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। যিসকলে বহিঃৰাজ্যত থাকি পঢ়া-শুনা বা কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ চিন্তা কৰিছে তেওঁলোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সপোনত আপোনাৰ বাটত আহি থকা সকলো অসুবিধা দূৰ হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগ ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে অতি শুভকামনাপূৰ্ণ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি লোৱা সিদ্ধান্তসমূহ সফল আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। কিন্তু আপুনি বেটিং, লটাৰী বা ষ্টক মাৰ্কেটত ধন বিনিয়োগ কৰাটো পৰিহাৰ কৰা উচিত কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপুনি যি পাব সেয়া কেৱল আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰাহে উপলব্ধ হ’ব। যিসকল লোকে নিজৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে বিচ্ছিন্নতা কৰি আছিল, এই সপ্তাহত এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱক সন্মান কৰক। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। খাদ্য আৰু ৰুটিন সঠিকভাৱে ৰাখক।  


কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kanya Saptahik Rashifal  

কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত খৰখেদাকৈ বা হেঁচাত কোনো কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কামৰ বোজা অলপ বেছি হৈ থাকিব, যিটো আপোনাৰ বন্ধুসকলে ইয়াক চম্ভালিবলৈ অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ভূমি নিৰ্মাণৰ লগত জড়িত যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত নিশ্চিতভাৱে এজন শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ লওক। সপ্তাহৰ মাজভাগত হঠাতে এটা ডাঙৰ খৰচ আহিব পাৰে। ঘৰ মেৰামতি বা সুবিধাৰ সৈতে জড়িত কামত আপুনি হয়তো পকেটৰ পৰা অধিক ধন খৰচ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত সেইসকল লোকৰ পৰা অধিক সাৱধান হ’ব লাগিব যিসকলে প্ৰায়ে আপোনাৰ কামত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰে। নিজৰ পৰিকল্পনা কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে আনৰ সন্মুখত গৰ্ব বা প্ৰশংসা কৰাৰ ভুল নকৰিব, অন্যথা আপোনাৰ বিৰোধীয়ে ইয়াত বাধা দিব পাৰে। যদি আপুনি কোনো ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত, তেন্তে টকাৰ লেনদেন কৰাৰ সময়ত অতি সাৱধান হওক। বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আপোনাৰ আকৰ্ষণ এই সপ্তাহত বৃদ্ধি পাব পাৰে। কাৰোবাৰ লগত বন্ধুত্ব প্ৰেমলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে, কিন্তু পাহৰিও দেখুৱাব নালাগে, নহ’লে হয়তো বিপদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব। জীৱন সংগীৰ লগত থাকিব মৰম আৰু সম্প্ৰীতি। 


তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Tula Saptahik Rashifal  

তুলা ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত এই সপ্তাহটো সুখৰ আৰু কেতিয়াবা দুখৰ কাৰণ হব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত হৈ দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰা সুখদায়ক আৰু উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত কোনো প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ লগত গঢ়ি উঠা বন্ধুত্বই ভৱিষ্যতে আপোনাৰ ডাঙৰ লাভৰ কাৰণ হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত ঘৰ মেৰামতি বা সুবিধাৰ সৈতে জড়িত কামত পকেটৰ পৰা অধিক ধন খৰচ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ বাজেট অলপ বিশৃংখল হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত আপুনি নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। বিশেষকৈ নিজৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত জনসাধাৰণৰ সৰু সৰু কথাবোৰক আওকাণ কৰি নিজৰ লক্ষ্যত মনোনিৱেশ কৰিব লাগিব। সপ্তাহটোৰ শেষৰ ফালে ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে অলপ কঠিন হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ত আকাংক্ষিত লাভ নোপোৱাৰ বাবে মনটো অলপ হতাশ হৈ থাকিব পাৰে। প্ৰেমৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সপ্তাহটোক আপোনাৰ বাবে অনুকূল বুলি ক’ব নোৱাৰি। কিবা এটাৰ বিষয়ে সৃষ্টি হোৱা ভুল বুজাবুজিয়ে আপোনাৰ সম্পৰ্কত বিভাজনৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ কাম কৰিব পাৰে। ইয়াক অতিক্ৰম কৰিবলৈ বিতৰ্কৰ পৰিৱৰ্তে সংলাপৰ আশ্ৰয় ল’ব লাগিব। বিবাহিত জীৱনতো আপোনাৰ সম্পৰ্কক মধুৰ কৰি তুলিবলৈ হ’লে পত্নীৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাটো পৰিহাৰ কৰা উচিত। 


বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brishik Saptahik Rashifal

বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলে আশা কৰাতকৈ কম এই সপ্তাহত কিছু সৌভাগ্য লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এনে অৱস্থাত যিকোনো কাম সম্পূৰ্ণ কৰাত অতিৰিক্ত কষ্ট আৰু কষ্ট কৰিব লাগিব। আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰাত পলম হ’ব পাৰে। সময়মতে পৰিকল্পিত কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব নোৱাৰাৰ বাবে বা তাত থকা বাধাৰ বাবে মনটো অলপ হতাশ হ’ব। অৱশ্যে যিকোনো কঠিন পৰিস্থিতিত আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ লোকে আপোনাৰ কাষত থিয় দিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত যিসকলে অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰে তেওঁলোকে নিজৰ সংগীৰ ফালৰ পৰা কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত আবেগ বা আৱেগৰ পৰা কোনো সিদ্ধান্ত ল’ব নালাগে। অন্যথা আপুনি আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সময়ত পঢ়া-শুনা কৰা, লিখা-মেলা কৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন পঢ়াৰ পৰা বিচৰণ কৰিব পাৰে। শ্ৰমিক মহিলাসকলে নিজৰ কৰ্মস্থলী আৰু পৰিয়ালৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত অসুবিধা পাব পাৰে। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত আপোনালোকে অতি সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱ আৰু বাধ্যবাধকতাক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। বিবাহিত জীৱন সুখী কৰিবলৈ হ’লে বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে সংলাপৰ জৰিয়তে সংগীৰ লগত যিকোনো মতানৈক্য সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। 


ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Dhanu Saptahik Rashifal 

ধনু ৰাশিৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত এই সপ্তাহত কঢ়িয়াই আনিব জীৱনত নতুন সুযোগ। কৰ্মক্ষেত্ৰত নিয়োজিত লোকে গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। যাৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব। চিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ সকলোৱে কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰা দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত কৰা আপোনাৰ সকলো পৰিকল্পনা সফল হোৱা দেখা যাব। পৰিয়ালৰ পৰিবেশ সুখদায়ক হৈ থাকিব। পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত অভিভাৱকসকলে বিশেষ সহায় লাভ কৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত কিছুমান মানুহে আপোনাৰ কামত প্ৰত্যাহ্বান জনোৱা বা বাধা দিয়া দেখা যাব পাৰে, কিন্তু তেওঁলোকৰ সকলো প্ৰচেষ্টাক আপুনি আপোনাৰ বুজাবুজিৰে অসাৰ প্ৰমাণ কৰিব। যিসকলে বহুদিনৰ পৰা ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা চিন্তা কৰি আহিছে, এজন বিশেষ ব্যক্তিৰ সহায়ত এই সপ্তাহৰ শেষৰ ফালে তেওঁৰ এই ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পৰা যাব। পৰীক্ষা-প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে ভাল টিউনিং দেখা যাব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। জীৱনৰ প্ৰতিটো খোজতে আপুনি আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ সহায় লাভ কৰিব। 


মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Makar Saptahik Rashifal 

মকৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত আশা কৰাতকৈ কম ভাগ্য পাব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়ালৰ লগত জড়িত কিছুমান সমস্যা আপোনাৰ অসুবিধাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। ইয়াৰ সময়ত কোনো এটা বিষয়ক লৈ ভাই বা ভনীৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে। মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদৰ বাবে আদালতৰ ৰাউণ্ড কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। কিন্তু সম্পত্তি বা ঘৰুৱা বিষয়ৰ সৈতে জড়িত সমস্যাটোৰ সমাধান বিচাৰি উলিওৱাত এজন বন্ধু বা শুভাকাংক্ষীয়ে অতি সহায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ বাবে অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে দৌৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত বিৰোধী পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কৰ্মস্থলীত যিকোনো কথাৰ বাবে নিয়োজিত মানুহে হয়তো বছক বকাবকি কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত সহকৰ্মীসকলৰ সহযোগিতাও আশা কৰাতকৈ কম হ’ব। কিন্তু সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত পিছৰটোৱে কিছু সকাহ দিব পাৰে। ইয়াৰ সময়ছোৱাত নিয়োগ আৰু নিয়োগৰ বাবে কৰা প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। ভালপাবলৈ ভাল কৰিবলৈ এই সপ্তাহত এনে কোনো কাম নকৰিব যিয়ে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ অনুভৱত আঘাত দিব। কঠিন সময়ত আপোনাৰ জীৱন সংগী ছাঁৰ দৰে আপোনাৰ লগত থাকিব আৰু আপোনাৰ সমৰ্থন হৈ পৰিব। এই সপ্তাহত স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক।


কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kumbha Saptahik Rashifal 

কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে পূৰ্বৰ সপ্তাহৰ তুলনাত এই সপ্তাহটো কিছু সকাহ হ’বলৈ গৈ আছে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ ক্ষেত্ৰত অতি আত্মবিশ্বাস দেখিবলৈ পাব। এই সময়ছোৱাত বন্ধু-বান্ধৱীৰ সহায়ত আপোনাৰ আবদ্ধ হৈ থকা কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। নিয়োগৰ ক্ষেত্ৰত অহা বাধাসমূহ দূৰ কৰা হ’ব। চৰকাৰৰ লগত জড়িত যিকোনো ব্যক্তিৰ সহায়ত লাভ কৰিব সুবিধা। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস হৈ পৰিব। কিন্তু বিভিন্ন উৎসৰ পৰা ধন অহাৰ লগে লগে অতিৰিক্ত ব্যয়ও থাকিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো চিন্তিত হৈ পৰিব। অৱশ্যে ঋতুভিত্তিক বা যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ উত্থানৰ ফলত আপুনি শাৰীৰিক আৰু মানসিক বিষ হ’ব পাৰে বাবে স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব লাগিব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সামান্য অসাৱধানতাই আপোনাক চিকিৎসালয়লৈ যাবলৈ বাধ্য কৰিব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত যিকোনো ডাঙৰ ব্যৱসায়িক সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত কোনো ধৰণৰ ৰিস্কি আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত আপোনাৰ যুটিটোৰ প্ৰতি ঈৰ্ষা কৰা সকলৰ পৰা অতি সাৱধান হোৱাটো প্ৰয়োজন। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। পত্নীৰ লগত উন্নত সমন্বয় হ’ব।  


মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Min Saptahik Rashifal 

মীন ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত এই সপ্তাহটো মঙ্গল আৰু সৌভাগ্যৰে ভৰপূৰ। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কোনো ডাঙৰ সফলতা হ’লে পৰিয়ালটোত সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি হ’ব। আৰামৰ লগত জড়িত কামত টকা খৰচ কৰা হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত যি দায়িত্ব নাপায়, সেই দায়িত্ব আপুনি ভালকৈ পালন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। চিনিয়ৰসকলে আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব। আপোনাৰ কষ্ট আৰু কষ্টৰ বলত আপুনি আপোনাৰ সকলো অসমাপ্ত কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সমস্যা সমাধান কৰাৰ লগতে পিতৃ-মাতৃৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব। কিন্তু এই কাম কৰি থাকোঁতে আপোনজনৰ অনুভৱক আওকাণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। যদি আপুনি আগতে কোনো আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহৰ শেষলৈকে ইয়াৰ পৰা আপুনি ডাঙৰ আৰ্থিক লাভ লাভ কৰিব পাৰিব। নিয়োজিত লোকসকলৰ উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস হ’ব। ব্যৱসায়টো আগুৱাই নিবলৈ এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিতকৈ ডাঙৰ অফাৰ পোৱা যাব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ সন্মুখত নিজৰ মৰম প্ৰকাশ কৰাৰ কথা ভাবি আছিল, তেন্তে আপোনাৰ কথা কোৱা হ’ব। সুখী হৈ থাকিব বিবাহিত জীৱন। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব। 

SeeHere is theComments

Sponsored

close