২০২৩ বৰ্ষৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল। জানক কেনে যাব আপোনাৰ আগন্তুক বৰ্ষটো - Yearly horoscope 2023 in assamese - নিয়মীয়া খবৰ

২০২৩ বৰ্ষৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল। জানক কেনে যাব আপোনাৰ আগন্তুক বৰ্ষটো - Yearly horoscope 2023 in assamese

২০২৩ বৰ্ষৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল। জানক কেনে যাব আপোনাৰ আগন্তুক বৰ্ষটো - Yearly horoscope 2023 in assamese 



এই প্ৰবন্ধটোৰ জৰিয়তে আপুনি আগন্তুক বছৰৰ বাবে ৰাশি-অনুসৰি ভৱিষ্যতবাণী প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰিব যাতে আপুনি সেই অনুসৰি আপোনাৰ বছৰটোৰ আগন্তুক পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। যদি আপুনি 2023 চনত আপোনাৰ জীৱনৰ বিভিন্ন দিশবোৰে কি কি আগবঢ়াব সেই বিষয়ে জানিব বিচাৰে, তেনেহ’লে আগলৈ পঢ়ক!


2023 চনৰ এই বাৰ্ষিক ৰাশিফলত আপোনাৰ জীৱনৰ সকলোবোৰ দিশৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ভৱিষ্যতবাণীসমূহ আগবঢ়োৱা হৈছে। এই ৰাশিফলত সম্পূৰ্ণ ভৱিষ্যতবাণী অন্তৰ্ভুক্ত আছে, যেনে সন্তানৰ ভৱিষ্যতবাণী, আৰু অন্যান্য তথ্য। গোটেই 12টা ৰাশিচিহ্নৰ বাবে এই বছৰটোত এটা অতি ইতিবাচক বছৰ হ’ব। গতিকে আহক আগবাঢ়ি যাওঁ আৰু সকলোবোৰ ৰাশিচিহ্নৰ ৰাশিফলৰ বিষয়ে পঢ়োঁ।


মেষ ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

মেষ ৰাশিৰ ৰাশিফলত কোৱা হৈছে যে বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ ৰাশিৰ শাসক গ্ৰহ মঙ্গল আপোনাৰ দ্বিতীয় গৃহত পশ্চাদগামী গতিত অৱস্থান কৰিব, যিটো হৈছে বৃষ ৰাশিৰ দ্বাৰা শাসিত। এই সময়ছোৱাত আপুনি আৰ্থিকভাৱে সবল হ'ব আৰু আৰ্থিক পৰিস্থিতি উন্নত কৰাৰ বাবে আপুনি কোনো প্ৰচেষ্টা নকৰাকৈ নাথাকে। অৱশ্যে আপুনি আপোনাৰ কথা আৰু আপোনাৰ কাৰ্য্যকলাপ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব অন্যথা আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্কত উত্তেজনা বৃদ্ধি হোৱাৰ আশংকা আছে। উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে শিক্ষাৰ্থীসকলে বিদেশত উচ্চ শিক্ষা গ্ৰহণ কৰিব পাৰে আৰু তেওঁলোকে এইক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব।


2023 বৰ্ষৰ আৰম্ভণিতে এই ৰাশিৰ প্ৰেমিকসকলৰ জীৱনলৈ সুখ-আনন্দ আহিব আৰু আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনক সকলো ধৰণৰ আনন্দ প্ৰদান কৰিব বিচাৰিব। আৰু পঞ্চম গৃহত মঙ্গল গ্ৰহৰ দৃষ্টিৰ লগে লগে আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্ক সংশোধন কৰিবলৈ আৰু আপোনাৰ প্ৰেমেৰে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ হৃদয় জয় কৰিবৰ বাবে ক্ৰোধ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব। শনি আপোনাৰ দশম গৃহৰ পৰা 17 জানুৱাৰীত একাদশ গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব, যি আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক বিকাশৰ আৰম্ভণি সূচিত কৰিব। তাৰ পিছত পৰিস্থতিবোৰ ক্ৰমান্বয়ে উন্নত হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিব।


বৃষ ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

বৃষ ৰাশিফলৰ মতে আপুনি এই বৰ্ষত মধ্যমীয়া সফলতা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। যিয়েই নহওক আপুনি এই বছৰ আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত যথেষ্ট কষ্ট কৰিব লাগিব। এই বছৰটো প্ৰত্যাহ্বানৰে ৰা বছৰ কিন্তু আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰদ্বাৰা আপুনি যথেষ্ট সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। 22 এপ্ৰিললৈকে একাদশ গৃহত বৃহস্পতিৰ স্থিতিৰ বাবে আপুনি কোনো আৰ্থিক অসুবিধাৰ সম্মুখীন নহয় কিন্তু দ্বাদশ গৃহত ৰাহুৰ উপস্থিতিৰ বাবে ব্যয় বৃদ্ধি হ'ব। এই বছৰৰ মাজভাগত আপুনি বিদেশ ভ্ৰমণ কৰাৰ সুযোগ পাব পাৰে আৰু দীঘলীয়া ব্যৱসায়িক ভ্ৰমণ কৰিবলগীয়া হ'ব।


যি কি নহওক বাৰ্ষিক ৰাশিফলত ভৱিষ্যতবাণী কৰা হৈছে যে এই বছৰৰ মে' আৰু আগষ্টৰ ভিতৰত আপোনাৰ বিদেশ ভ্ৰমণৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাব। এই সময়ছোৱাত বৰ্ধিত ব্যয়ৰ বাবে আপোনাৰ বিত্তীয় পৰিস্থিতিৰ অৱনতি হ'ব পাৰে আৰু আপুনি এক বিত্তীয় সংকটৰ ভুক্তভোগী হ'ব পাৰে। আপুনি সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগিব কিয়নো 22 এপ্ৰিলৰ পৰা আৰম্ভ কৰি আপোনাৰ দ্বাদশ গৃহত বৃহস্পতিৰ ৰাহু আৰু সূৰ্যৰ সৈতে সংযোজন হ'ব যাৰ ফলত আপোনাৰ চিকিৎসাৰ প্ৰয়োজন হোৱাৰ সম্ভাৱনা দেখা যায়। বছৰটোৰ শেষৰ দুটা মাহ নৱেম্বৰ আৰু ডিচেম্বৰ আপোনাৰ বাবে অতি ভাল প্ৰমাণিত হ'ব আৰু আপোনাৰ সকলোবোৰ প্ৰতিভা বিকাশ হ'ব। আপুনি ধৰ্মীয় কাম কৰাৰ সুযোগও লাভ কৰিব। গতিকে কাম কৰোঁতে সাৱধান হ'ব কিয়নো আপুনি চৰকাৰী প্ৰশাসনৰ পৰা ক্ষতিপূৰণও প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।


মিথুন ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

মিথুন ৰাশিৰ ৰাশিফল অনুসৰি এই বছৰৰ আৰম্ভণি আপোনাৰ বাবে শাৰীৰিক আৰু আৰ্থিক ভাৱে কিছু জটিল হ'ব পাৰে। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে আপোনাৰ অষ্টম গৃহত শুক্ৰৰ সৈতে শনিৰ সংযোগ ঘটিব আৰু বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ দ্বাদশ গৃহত মঙ্গল গ্ৰহ পশ্চাদগামী হ'ব কিন্তু এই বছৰতেই আপোনাৰ সমস্যাবোৰৰো সমাধান হ'ব। যিহেতু শনিয়ে আপোনাৰ অষ্টম গৃহ এৰি 17 জানুৱাৰীত আপোনাৰ নৱম গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব, আপোনাৰ ভাগ্য শক্তিশালী কৰি তুলিব আৰু আপোনাৰ দাহিয়াৰ সমাপ্তি ঘটাব, আপোনাৰ পথত থকা বাধাবোৰ দূৰ হ'ব, আৰু আপুনি স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা আৰু আৰ্থিক অসুবিধা হ্ৰাস হ'ব।


যদিও এপ্ৰিলৰ মাজভাগৰ পিছত বিশেষকৈ 22 এপ্ৰিলত আপোনাৰ একাদশ গৃহত প্ৰৱেশ কৰি বৃহস্পতিয়ে আপোনাৰ বিত্তীয় সমৃদ্ধি আনিব যদিও বৃহস্পতি আৰু ৰাহুৰ সংযোগ এই সময়ত আপোনাৰ বাবে খুব লাভজনক প্ৰমাণিত নহ'ব কিন্তু তথাপিও আপুনি ধন প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰিব। খৰখেদাকৈ সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব কিয়নো আপুনি পিছত তাৰ বাবে অনুশোচনা কৰিবলগীয়া হ'ব পাৰে। আপোনাৰ বিত্তীয় পৰিস্থিতি শক্তিশালী হ'ব কিয়নো বৃহস্পতি 30 অক্টোবৰত ৰাহু মুক্ত হ'ব আৰু ৰাশিচক্ৰৰ প্ৰভূ বুধৰ কৃপাত আপুনি 4 জুনত কিছুমান বিশেষ অনুকূল ফলাফল প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰিব। ৰাহুৱে সেই তাৰিখত দশম গৃহৰ মাজেৰে যাত্ৰা কৰিব যাৰ ফলত ক্ষেত্ৰখনত কিছু পৰিৱৰ্তন হ'ব পাৰে।


কৰ্কট ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

কৰ্কট ৰাশিফলে ভৱিষ্যতবাণী কৰিছে যে এই বছৰৰ আৰম্ভণিতে, আপোনাৰ ৰাশিচিহ্নৰ যোগফল বাহন গ্ৰহ মঙ্গলৰ একাদশ গৃহত ছাগলীলৈ পৰিৱৰ্তন হ'ব যি আপোনাক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বিত্তীয় মৰ্যাদা প্ৰদান কৰিব। আপুনি কেনেদৰে টকা উপাৰ্জন কৰিব লাগে সেই ক্ষেত্ৰত একে দিশত আগবাঢ়ি যাব আৰু সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিব। যদি আপুনি এই প্ৰচেষ্টাত সফল হয় তেন্তে ৰিয়েল ইষ্টেট ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীৰদ্বাৰা আপুনি ভাল বিত্তীয় পুৰষ্কাৰ লাভ কৰিব পাৰিব। আনহাতে এই সময়ত আপোনাৰ ৰোমাণ্টিক সম্পৰ্কলৈ কিছু চাপ অহাৰ সম্ভাৱনা আছে। তথপািও আপুনি এতিয়াও নিজৰ অনন্য ধৰণেৰে প্ৰেম প্ৰকাশ কৰি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ হৃদয় জিনিবলৈ সক্ষম হ'ব পাৰিব। 17 জানুৱাৰীৰ পৰা আৰম্ভ কৰি শনি আপোনাৰ অষ্টম গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব আৰু আপোনাৰ ধাইয়া আৰম্ভ হ'ব। এই সময়ছোৱাত মানসিক উত্তেজনা সামান্য বৃদ্ধি হ'ব পাৰে কিন্তু যোগ গঠন হ'ব আৰু আপুনি এতিয়াও কামত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰিব।


এপ্ৰিলত, গুৰুত্বপূৰ্ণ গ্ৰহ বৃহস্পতি আপোনাৰ নৱম গৃহৰ পৰা স্থানান্তৰিত হ'ব আৰু আপোনাৰ দশম গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব য'ত ৰাহু আৰু সূৰ্যৰ পূৰ্বৰেপৰাই অৱস্থিতি থাকিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি কামত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন অনুভৱ কৰিব পাৰে যি আপোনাৰ ভৱিষ্যত সলনি কৰি তোলাৰ লগতে উজ্জ্বল কৰি তুলিব কিয়নো ভৱিষ্যতে ৰাহু আপোনাৰ দশম গৃহৰপৰা স্থানান্তৰিত হ'ব আৰু 30 অক্টোবৰত আপোনাৰ নৱম গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব আৰু কেৱল বৃহস্পতি দশম গৃহত অৱস্থিত হ'ব। সেয়েহে আপুনি কেৰিয়াৰৰ উচ্চ শিখৰত আৰোহণ কৰিব পাৰিব আৰু বিত্তীয় সমৃদ্ধি উপভোগ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। যদি আপুনি যোৱা বছৰ কোনো শ্ৰেণীত ব্যৰ্থ হৈছে তেনেহ'লে এই বছৰ পুনৰ আৰম্ভ কৰিব পাৰে আৰু শিক্ষাৰ্থীসকলে অসামান্য মাইলৰ খুঁটি প্ৰাপ্ত কৰাৰ যোগ আছে।


সিংহ ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

সিংহ ৰাশিৰ ৰাশিফল অনুসৰি এই বৰ্ষত সিংহ ৰাশিৰ জাতকসকলে এক মিশ্ৰিত ফলাফল আশা কৰা উচিত। বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে আপোনাৰ ষষ্ঠ গৃহত অৱস্থান কৰা শনিয়ে আপোনাৰ শত্ৰুসকলক দুৰ্বল কৰি তুলিব যেতিয়ালৈকে আপুনি তেওঁলোকক কিছু হাৰাশাস্তি কৰি থাকিব আৰু আপোনাক পৰাজিত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকক বাধা প্ৰদান কৰিব। যিয়েই নহওক গুৰু বৃহস্পতিয়ে আপোনাক ধৰ্মীয়ভাৱে শক্তিশালী কৰি তুলিব আৰু লগতে আপোনাৰ অষ্টম গৃহত থাকি আৰ্থিক সমস্যাৰো সৃষ্টি কৰিব। বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে পঞ্চম গৃহত থকা আপোনাৰ ৰাশিচক্ৰৰ প্ৰভু সূৰ্যই আপোনাৰ আৰ্থিক স্থিতি উত্তম হোৱাটো আৰু আপুনি গুৰুত্বপূৰ্ণ শৈক্ষিক উন্নতি প্ৰাপ্ত কৰাটো নিশ্চিত কৰিব। অৱশ্যে সূৰ্য আৰু বুধৰ সংযোগৰদ্বাৰা গঠিত বুধাদিত্য যোগে আপোনাক জ্ঞান আৰু নিৰ্দেশনা প্ৰদান কৰিব। আপুনি এজন ভাল শিক্ষাৰ্থী হিচাপেও বিবেচিত হ'ব।


ৰাশিফলৰ পূৰ্বানুমান অনুসৰি এপ্ৰিল মাহটো সিংহ ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ হ'ব কিয়নো পঞ্চম গৃহৰ প্ৰভু বৃহস্পতি 22 এপ্ৰিলত আপোনাৰ নৱম গৃহলৈ গমন কৰি। ই সম্পদ আৰু যিকোনো প্ৰকাৰৰ পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি প্ৰদান কৰাৰ সামৰ্থ্য আনি দিব, অৱশ্যে আপুনি এই ক্ষেত্ৰত ৰাহু বৃহস্পতিৰ চণ্ডাল যোগৰ বাবে কিছু সময়ৰ বাবে যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাটো স্থগিত ৰাখিব লাগিব। মে' আৰু আগষ্টৰ মাজত যি কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম কৰাটো পৰিহাৰ কৰা উচিত; অন্যথা কোনো সমস্যাৰ সৃষ্টি হ'ব পাৰে। আগষ্টৰপৰা আৰম্ভ কৰি আপোনাৰ গ্ৰহবোৰৰ পৰিবহন ক্ৰমান্বয়ে সামঞ্জস্যৰ দিশে আগবাঢ়িব আৰু আপোনাৰ বাবে সফলতা কঢ়িয়াই আনিব। আপুনি কাৰ্যকৰী প্ৰস্তুতি কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব আৰু 30 অক্টোবৰত যেতিয়া ৰাহু অষ্টম গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব আৰু নৱম গৃহত কেৱল বৃহস্পতি থাকিব তেতিয়া আপুনি আপোনাৰ সমগ্ৰ ধৰ্মীয় যাত্ৰা কৰাৰ সুযোগ প্ৰাপ্ত কৰিব। অৱশ্যে নৱম গৃহত ৰাহুৰ অৱস্থিতিয়ে অপ্ৰত্যাশিত আৰ্থিক ক্ষতি, আৱেগিক দুখ বা শাৰীৰিক ক্ষতি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে, সেয়েহে সাৱধানতাৰে আগবাঢ়ক।


কন্যা ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

কন্যা ৰাশিৰ ৰাশিফল অনুসৰি জানুৱাৰী মাহত মকৰ ৰাশিত থকা আপোনাৰ নৱম গৃহত মঙ্গল গ্ৰহৰ প্ৰৱেশ ঘটিব। ফলস্বৰূপে আপুনি কিছুমান অপ্ৰত্যাশিতভাৱে ইতিবাচক ফলাফল প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। অৱশ্যে আপুনি আশা কৰা ঘটনাবোৰৰ ফলত আপোনাৰ ভাগ্যৰ অৱনতি হ'ব পাৰে। কিন্তু যদিহে আপোনাৰ পৰ্যাপ্ত আত্মবিশ্বাস থাকে তেন্তে ভাল ঘটনাই ঘটিব। শনিয়ে বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে শুক্ৰৰ পঞ্চম গৃহত থাকি আৰু 17 জানুৱাৰীত আপোনাৰ ষষ্ঠ গৃহত প্ৰৱেশ কৰি ৰোমান্টিক সম্পৰ্ক তীব্ৰ কৰি তুলিব। ই আপোনাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সম্ভৱ পৰিস্থিতি আনিব আৰু আপুনি অনুকূল কামৰ অৱস্থা প্ৰাপ্ত কৰিব। বিবাদ আৰু সমস্যাৰ চক্ৰ সমাপ্ত হ'ব, আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দীসকলক পৰাজিত কৰিব যাতে তেওঁলোকে আপোনাক অশান্তি কৰিব নোৱাৰে আৰু আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰত সফল হ'ব।


আপোনাৰ সপ্তম গৃহত বৃহস্পতিৰ উপস্থিতিৰ ফলত আপোনাৰ সম্পৰ্ক আৰু অধিক শক্তিশালী হ'ব, যি বৈবাহিক উত্তেজনাও হ্ৰাস কৰিব। ইয়াৰ পিছত এপ্ৰিলত বৃহস্পতি আপোনাৰ অষ্টম গৃহত প্ৰৱেশ কৰাৰ ফলস্বৰূপে ধৰ্মৰ ওপৰত আপোনাৰ বিশ্বাস অধিক শক্তিশালী হৈ উঠিব। আপোনাৰ শহুৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ বিবাহৰ বাবে আপুনি তেওঁলোকৰ সৈতে সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ সম্পৰ্ক ৰাখিবলৈ সফল হ'ব আৰু বিবাহ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থকাৰ সুযোগ লাভ কৰিব। আপুনি এজন শিক্ষাৰ্থী হিচাপেও সফল হ'ব কিন্তু আপুনি যথেষ্ট পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। শনিয়ে আপোনাৰ কামত আন্তৰ্জাতিক ভ্ৰমণৰ যোগো সৃষ্টি কৰিব। 30 অক্টোবৰত ৰাহু আপোনাৰ সপ্তম গৃহত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ অষ্টম গৃহত থকাৰ বাবে আপোনাৰ সঙ্গীক অলপ মেজাজী হৈ পৰিব পাৰে আৰু কিছুমান স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাই দেখা দিবব পাৰে, সেয়েহে আপুনি এই বিষয়বোৰৰ প্ৰতি সতৰ্ক হৈ থকা উচিত।


তুলা ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

2023 চনৰ তুলা ৰাশিফলত ভৱিষ্যতবাণী কৰা হৈছে যে তুলা ৰাশি চিহ্নৰ অধীনত জন্ম গ্ৰহণ কৰা ব্যক্তিসকলে নতুন বছৰৰ আৰম্ভণিতে ঘৰ বা তেওঁলোকৰ সপোনৰ গাড়ীখন ক্ৰয় কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ সম্পত্তিৰো বৃদ্ধি হ’ব আৰু আপুনি আপোনাৰ কামৰ ক্ষেত্ৰত যথেষ্ট পৰিশ্ৰম কৰিব। 17 জানুৱাৰীত আপোনাৰ যোগকাৰক গ্ৰহ শনি আপোনাৰ চতুৰ্থ গৃহৰপৰা পঞ্চম গৃহলৈ যোৱা পৰিলক্ষিত হ'ব। এই সময়ত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰৰ পৰীক্ষা হ'ব পাৰে; যদি আপুনি আপোনাৰ সঙ্গীৰ প্ৰতি বিশ্বাসী হৈ থাকে তেন্তে আপোনাৰ বান্ধোন অধিক শক্তিশালী হ'ব; অন্যথা ই বিচ্ছিন্ন হোৱাৰ আশংকা আছে।


এই বছৰটো তুলা ৰাশিৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰমেৰে পৰিপূৰ্ণ বছৰ হ'ব। শনিয়ে আপোনাৰ বাবে যথেষ্ট পৰিশ্ৰম কৰিব কিন্তু সেই কঠোৰ পৰিশ্ৰমে আপোনাক সহায় কৰিব আৰু আপোনাক পৰীক্ষাত সফলতা প্ৰদান কৰিব। তাৰ পিছত যেতিয়া ই সপ্তম গৃহলৈ যাব তেতিয়া বিবাহিত জীৱনৰ সমস্যাবোৰ দূৰ হ'ব আৰু আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ মাজৰ ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি হ'ব। আপোনালোক দুয়োজনে আপোনাৰ ঘৰখনক সুন্দৰ কৰি গঢ়ি তুলিবলৈ চেষ্টা কৰিব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায় বৃদ্ধিৰ বাবে উৎকৃষ্ট সুযোগ লাভ কৰিব কিন্তু যিহেতু বৃহস্পতি আৰু ৰাহু একত্ৰ হ'ব সেয়েহে আপুনি যিকোনো বেলেগ ধৰণৰ পৰিকল্পনা কৰাটো পৰিহাৰ কৰিব লাগে কিয়নো বৃহস্পতি আৰু ৰাহুৱে আপোনাৰ খ্যাতি অনিষ্ট কৰিব পাৰে আৰু বিত্তীয় ক্ষতিসাধন কৰিব পাৰে। আপুনি অক্টোবৰৰ পিছত আপোনাৰ বিৰোধীসকলক পৰাজিত কৰিব পাৰিব যেতিয়া ৰাহু ষষ্ঠ গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব আৰু বৃহস্পতি সপ্তম গৃহত থকাৰ বাবে আপোনাৰ দাম্পত্য আৰু বৃত্তিগত জীৱন দুয়োটাই সমৃদ্ধ হ'ব।


বৃশ্চিক ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

বৃশ্চিক ৰাশিৰ ৰাশিফলে সূচায় যে নতুন বছৰটো বৃশ্চিক ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে এক সৌভাগ্যৱান বছৰ হ'ব কিয়নো শনি তৃতীয় আৰু পঞ্চম গৃহত থাকিব, যি আপোনাক ব্যৱসায়ত বিপদাশংকা ল'বলৈ আৰু আপোনাৰ উদ্যোগ আগুৱাই নিবলৈ উৎসাহিত কৰিব। বৃহস্পতিয়ে আপোনাক নিজৰ প্ৰচেষ্টাৰ দ্বাৰা অসামান্য বিত্তীয় সফলতা অৰ্জন কৰাৰ ক্ষেত্ৰত সমৰ্থৱান কৰি তুলিব। আপুনি এগৰাকী শিক্ষাৰ্থী হিচাপে নিজৰ বাবে এক ইতিবাচক খ্যাতি প্ৰতিষ্ঠা কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব আৰু আপোনাৰ মন শিক্ষাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ'ব। আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ অগ্ৰগতিৰ বিষয়েও ভাল খবৰ লাভ কৰিব যি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰি তুলিব আৰু আপোনাক প্ৰেমাস্পদৰ সৈতে অধিক প্ৰেমত পেলাব। বছৰটোৰ প্ৰথমাৰ্দ্ধ আপোনাৰ বাবে যথেষ্ট সৌভাগ্যৱান হ'ব কিয়নো আপুনি কিছুমান চমৎকাৰ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থকাৰ সুযোগ লাভ কৰিব। 17 জানুৱাৰীত শনি চতুৰ্থ গৃহত প্ৰৱেশ কৰাৰ পিছত স্থানান্তৰৰ সুযোগ থাকিব।


22 এপ্ৰিলত, বৃহস্পতি আপোনাৰ ষষ্ঠ গৃহত উপস্থিত থাকি ৰাহু আৰু সূৰ্যৰ সৈতে মিলিত হ'ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সম্মুখীন হ'ব পাৰে যাৰ ভিতৰত আছে আপোনাৰ পেটৰ সমস্যা, মেদবহুলতা, কলেষ্টেৰল বৃদ্ধি আৰু যিকোনো ধৰণৰ গ্ৰন্থি বৃদ্ধি। 30 অক্টোবৰৰ পিছত আপুনি কিছুমান সমস্যাৰপৰা সকাহ পাব যেতিয়া ৰাহুৱে চিহ্ন সলনি কৰাৰ পিছত পঞ্চম গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব আৰু বৃহস্পতি অকলে ষষ্ঠ গৃহত থাকিব, যাৰ ফলত আপোনাৰ বিদেশলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি হ'ব।


ধনু ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

2023 বৰ্ষটো ধনু ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে ফলপ্ৰসূ প্ৰমাণিত হ'ব কিয়নো বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে শনি দেৱতা দ্বিতীয় গৃহত উপস্থিত থাকিব। অৱশ্যে 17 জানুৱাৰীত শনি দেৱতা তৃতীয় গৃহলৈ যাত্ৰা কৰিব যি আপোনাৰ সাহসিকতা আৰু শক্তি উন্নত কৰিব। আপুনি বিদেশ ভ্ৰমণ আৰু কম দূৰত্ব ভ্ৰমণ সুযোগ লাভ কৰিবব আৰু আপোনাৰ নিজৰ প্ৰচেষ্টাৰ ফলত ভাল সফলতা অৰ্জন কৰিব। 28 মাৰ্চৰ পৰা 27 এপ্ৰিলৰ ভিতৰত আপোনাৰ ৰাশি প্ৰভূ বৃহস্পতি দেৱতাৰ নক্ষত্ৰীয় অৱস্থাৰ ফলত চাকৰিৰ ক্ষেত্ৰত কিছু বাধা আহিব পাৰে আৰু আপুনি স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সম্মুখীন হ'ব পাৰে।


আপুনি এপ্ৰিল মাহত আপোনাৰ ৰোমান্টিক সম্পৰ্কত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগিব কিয়নো বৃহস্পতিয়ে ৰাহুৰ সৈতে পঞ্চম গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব আৰু গুৰু চণ্ডাল দশা সৃষ্টি কৰিব। যদি আপুনি সাৱধৈন নহয় তেন্তে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বেয়াকৈ শেষ হ'ব পাৰে আৰু আপোনালোক দুয়োৱে পৰস্পৰৰ সৈতে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব। এটা শাৰীৰিক সমস্যাও হ'ব পাৰে আৰু ই সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও যদিহে আপুনি বিবাহিত তেনেহ'লে আপোনাৰ সন্তানৰ ক্ষেত্ৰতো সমস্যাই দেখা দিব পাৰে যাৰ ফলস্বৰূপে তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ ভাৱ বিনিময় প্ৰভাৱিত হ'ব পাৰে। আপুনি সন্তানৰ সংগ, শিক্ষা আৰু স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অৱগত হোৱা উচিত কিয়নো তেওঁ অনিৰ্ভৰযোগ্য উৎসৰ পৰামৰ্শৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দুৰ্বল সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে, যি আপোনাক পিছত বিপদত পেলাব পাৰে। এই সময়ছোৱা আৰ্থিকভাৱে সমৃদ্ধিশালী হ'ব, আপুনি উন্নতি লাভ কৰিব আৰু শাৰীৰিকভাৱে স্বাস্থ্যৱান হোৱাৰ দিশে আগবাঢ়িব। বৃহস্পতি আপোনাৰ পঞ্চম গৃহত অকলে থাকিব আৰু শনি আপোনাৰ তৃতীয় গৃহত থাকিব।


মকৰ ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

2023 চনৰ মকৰ ৰাশিফল অনুসৰি 2023 বৰ্ষটোৱে মকৰ ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ফলাফল আনি দিব পাৰে। শনি আপোনাৰ দ্বিতীয় গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব আৰু ভাল আৰ্থিক স্থিতি প্ৰতিনিধিত্ব কৰা গ্ৰহলৈ ৰূপান্তৰিত হ'ব। আপোনাৰ পৰিয়াল সম্প্ৰসাৰিত হ'ব, আৰ্থিকভাৱে লাভাম্বিত হ’ব, সম্পত্তি ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীৰ পৰা লাভ প্ৰাপ্ত কৰিব আৰু আপুনি মাটিৰ টুকুৰা ক্ৰয় কৰা বা ঘৰ নিৰ্মাণ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। যদিও এই সময়ত শহুৰ পৰিয়ালৰ সৈতে সমস্যা থাকিব পাৰে তথাপি আপোনাৰ ভাল আৰ্থিক স্থিতিয়ে আপোনাক অসংখ্য কাম কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিব যি আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব। আপোনাৰ পঞ্চম গৃহৰ প্ৰভু শুক্ৰ 2 এপ্ৰিলৰ পৰা 2 মে' পৰ্যন্ত আপোনাৰ পঞ্চম গৃহত থাকিব। যিহেতু শুক্ৰই আপোনাৰ পঞ্চম গৃহ শাসন কৰে সেয়েহে এই সময়ছোৱা আপোনাৰ সন্তানৰ বাবে আৰু যদিহে আপুনি এগৰাকী শিক্ষাৰ্থী তেনেহ'লে আপোনাৰ শৈক্ষিক প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ভাল হ'ব।


ঘৰত কিছু বিবাদ হ'ব পাৰে কাৰণ এপ্ৰিলত বৃহস্পতি আপোনাৰ চতুৰ্থ গৃহত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত ৰাহু ইতিমধ্যে তাত উপস্থিত থাকিব। 3 নৱেম্বৰৰ পৰা 25 ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস হ্ৰাস হোৱাৰ সম্ভাৱনা থকা স্বত্বেও আপোনাৰ কেৰিয়াৰত উৎকৃষ্ট সফলতা লাভ কৰাৰ যথেষ্ট সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে আন গ্ৰহবোৰৰ প্ৰভাৱ।


কুম্ভ ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

কুম্ভ ৰাশিৰ ৰাশিফলে কৈছে যে এই বছৰটো কুম্ভ ৰাশিৰ জাতকসকলে নতুন অগ্ৰগতিৰ মিঠা ফল লাভ কৰিব। বছৰটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি সমস্যাবোৰ পৰিহাৰ কৰিব পাৰিব আৰু আপোনাৰ ব্যয়ৰ ওপৰত চকু ৰাখিব পাৰিব। কিন্তু 17 জানুৱাৰীত আপোনাৰ ৰাশিফল আপোনাৰ নিজৰ ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰি আপোনাক অতি ইতিবাচক বাৰ্ত্তা প্ৰদান কৰিব আৰু আপোনাক বিত্তীয় স্থিৰতা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম কৰিব। আপুনি বৈদেশিক বাণিজ্যত সফলতা লাভ কৰিব আৰু ভাল বৈদেশিক সম্পৰ্কও গঢ়িব পাৰিব। যদি আপোনাৰ ৰাশি প্ৰভু আপোনাৰ চিহ্নত পৰে তেনেহ'লে আপুনি 32 টা সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰিব। আপুনি অনুশাসন বজাই ৰাখি কামৰ ক্ষেত্ৰত আগবাঢ়িব, নতুন ব্যৱসায়িক চুক্তি গঠন হ'ব আৰু আপুনি নতুন নতুন ব্যক্তিক লগ পাব যিয়ে আপোনাৰ গ্ৰাহক সম্প্ৰসাৰিত কৰিব। আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱনৰ চাপ হ্ৰাস কৰাৰ বাবে আপুনি এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ ল'ব আৰু আত্ম-নিয়ন্ত্ৰণ বজাই ৰাখিবৰ বাবে চেষ্টা কৰিব।


এপ্ৰিল মাহত বৃহস্পতি আপোনাৰ তৃতীয় গৃহৰ মাজেৰে যাত্ৰা কৰিব। ভাই-ভনীসকলে শাৰীৰিক আৰু আন আন ক্ষেত্ৰত সমস্যা আৰু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে কিন্তু আপোনাৰ সাহস আৰু শক্তি বৃদ্ধি হোৱাৰ লগে লগে কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ আৰু কিছু ধৰ্মীয় ভ্ৰমণৰ অধিক সুযোগ প্ৰাপ্ত কৰিব। তাত এনে লোকো থাকিব যি আপোনাক শান্তি আৰু শিথিলতা প্ৰদান কৰিব আৰু আপোনাৰ মানসিক চাপ আঁতৰ কৰিব। এপ্ৰিল আৰু মে' মাহৰ ভিতৰত পাৰিবাৰিক সম্প্ৰীতিৰ উন্নতি হ'ব, নতুন বাহন লাভৰ সুযোগ আছে, ব্যয় হ্ৰাস হ'ব আৰু এক সুন্দৰ বিত্তীয় পৰিস্থিতি স্থাপন হ'ব।


মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল 2023

বছৰটোৰ আৰম্ভণি অতি অনুকূল হ'ব কিয়নো আপোনাৰ ৰাশি প্ৰভূ বৃহস্পতি আপোনাৰ নিজৰ ৰাশিত থাকিব আৰু আপোনাক প্ৰতিটো সমস্যাৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব। অৱশ্যে 2023 বৰ্ষটো মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সমানে উত্থান-পতনৰ বৰ্ষ হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে। ই আপোনাক সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সামৰ্থ্য প্ৰদান কৰিব আৰু আপুনি বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ সমস্যা সমাধান কৰিবৰ বাবে নিজৰ জ্ঞান ব্যৱহাৰ কৰিব। আপোনাৰ কেৰিয়াৰ বা আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনেই হওক অথবা আপোনাৰ সন্তানৰ সৈতে জড়িত যিকোনো কথা বা ভাগ্যই হওক, আপুনি বৃহস্পতিৰ কৃপাৰ বাবে এই সকলোবোৰ ক্ষেত্ৰতেই সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিব। যি কি নহওক 17 জানুৱাৰীত শনি আপোনাৰ একাদশ গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব। এই সময়ছোৱাত ভৰিৰ আঘাত, ভৰিৰ বিষ, চকুৰ বিষ, চকুৰ পানী ওলাই থকা আৰু অত্যাধিক টোপনি অহা ইত্যাদি সমস্যা হ'ব পাৰে যি অপ্ৰত্যাশিত ব্যয় আৰু শাৰীৰিক সমস্যা বৃদ্ধি কৰিব। সাৱধানতা অৱলম্বন কৰাটো যথেষ্ট গুৰুত্বপূৰ্ণ হ'ব।


ৰাশিচক্রৰ শাসক বৃহস্পতি 22 এপ্ৰিলত দ্বিতীয় গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব আৰু ৰাহুৰ সৈতে একত্ৰ হ'ব। মে' আৰু আগষ্টৰ ভিতৰত আপুনি বিশেষকৈ গুৰু চণ্ডাল দশাৰ প্ৰভাৱ অনুভৱ কৰিব যাৰ ফলত স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে, আপোনাৰ পৰিয়ালত উত্তেজনা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে আৰু পাৰিবাৰিক বিবাদ যথেষ্ট পৰিমাণে বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। যদি আপুনি পৈতৃক ব্যৱসায় চলাই আছে তেন্তে ইয়াৰ বাবে আপুনি বুদ্ধিমত্তাৰে আগবাঢ়িব লাগিব। সেয়েহে এই সময়ত এক অসুবিধাও হ'ব পাৰে। অৱশ্যে যেতিয়া ৰাহুৱে 30 অক্টোবৰত আপোনাৰ ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিব আৰু দ্বিতীয় গৃহত বৃহস্পতি দেৱতাক অকলে এৰি যাব তেতিয়া অৰ্থনৈতিক প্ৰগতি হ'ব, পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ সমাপ্তি হ'ব, স্বাস্থ্যৰ সমস্যা হ্ৰাস হ'ব আৰু সকাহ অনুভৱ কৰিব।


Related Search
Assamese Horoscope 
Assamese weekly horoscope
Assamese daily horoscope 
Assamese raxifol
asomiya raxifol 2022 
Assamese yearly horoscope 2022
LPG cylinder price 
liquefied petroleum gas cylinder price 
LPG cylinder latest update 

DISCLAIMER : The information in this article is for knowledge purposes only. It is important to consult the relevant experts before applying them yourself.


SeeHere is theComments

Sponsored

close