ads5

ads2

adsz

আজি শাওন পূৰ্ণিমাত অতি শুভ যোগ আৰম্ভ হৈছে, শুভ সময় আৰু বিশেষ ব্যৱস্থা জানি লওক- Sawan purnima 2023



শাওন পূৰ্ণিমাঃ আজি শাওন পূৰ্ণিমাত অতি শুভ যোগ আৰম্ভ  হৈছে, শুভ সময় আৰু বিশেষ ব্যৱস্থা জানি লওক


শাওন পূৰ্ণিমা ২০২৩: য'ত শাওন মাহৰ প্ৰতি সোমবাৰে মহাদেৱক পূজা কৰা হয়, তাত শাওন মাহৰ পূৰ্ণিমাৰ তাৰিখত শ্ৰী হৰিৰ সৈতে ভগৱান শিৱৰ পূজা কৰা হয়। এইবাৰ শাওন মাহৰ পূৰ্ণিমা ১ আগষ্ট অৰ্থাৎ মঙলবাৰ অৰ্থাৎ আজি আছে। ইয়াক শ্ৰৱণী পূৰ্ণিমা আৰু শাওন পূৰ্ণিমা নামেৰে জনা যায়। এইবাৰ শাওন মাহৰ ৫৯ দিন থকাৰ বাবে দুটা অমাৱস্যাৰ তাৰিখ আৰু দুটা পূৰ্ণিমাৰ তাৰিখ পতিত হৈছে। এই দিনটোত হৰ আৰু হৰিক সন্তুষ্ট কৰি মানুহৰ জীৱনৰ পৰা সকলো বিপদ আঁতৰি যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এইবাৰ শাওন পূৰ্ণিমাৰ দিনা বিশেষ কাকতলীয়া সংঘটিত হৈছে, যাৰ ফলত শুভ ফল পোৱা যাব।


শাওন পূৰ্ণিমা কেতিয়া পালন কৰা হৈছে

? হিন্দু পঞ্জিকা অনুসৰি ২০২৩ চনৰ ০১ আগষ্ট মঙলবাৰে শ্ৰাৱণ অধিকাৰ পূৰ্ণিমা ব্ৰত পালন কৰা হ’ব। খোদ ১ আগষ্টতো চতুৰ্থ মংগলা গৌৰী ব্ৰত পালন কৰা হ’ব।




শাওন মাহত ব্ৰতৰ গুৰুত্ব 

শাওন মাহত ব্ৰতৰ গুৰুত্ব যদি শ্ৰৱণ পূৰ্ণিমাতো মংগলা গৌৰী ব্ৰত পালন কৰা হয়, তেন্তে মাতৃ পাৰ্বতী আৰু শিৱৰ পূজাৰ বিশেষ গুৰুত্ব থাকিব। এই দিনটোত সম্পূৰ্ণ ৰীতি-নীতিৰে পূজা কৰিলে মাতৃ পাৰ্বতী আৰু ভগৱান শিৱৰ বাবে আশীৰ্বাদ আৰু শুভকামনা পোৱা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এই দিনটোত পবিত্ৰ নদীত স্নান কৰাৰ সমান্তৰালকৈ দান কৰিলেও বহু গুণী ফল পোৱা যায়। এই ব্ৰত পাপ ধ্বংসকাৰী বুলিও গণ্য কৰা হয়।






শাওন অধিক পূৰ্ণিমা শুভ সময় 

শাওন পূৰ্ণিমাৰ দিনটোত দুটা শুভ কাকতলীয়া কাণ্ড সংঘটিত হৈ আছে। প্ৰথম শুভ যোগ হৈছে প্ৰীতি যোগ আৰু দ্বিতীয়টো হৈছে আয়ুষ্মান যোগ। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ উত্তৰাষদ নক্ষত্ৰও গঢ় লৈ উঠিছে। প্ৰীতি যোগ নিশা ০৮.২৩ মিনিটলৈকে চলিব আৰু তাৰ লগে লগে আৰম্ভ হ’ব আয়ুষ্মান যোগ। সন্ধিয়া ০৫.৩৩ পৰ্যন্ত থাকিব উত্তৰাছাদ নক্ষত্ৰ।

শ্ৰৱণ পূৰ্ণিমাৰ দিনা লব লগা ব্যৱস্থা

ভগৱান শিৱ পূজাশাওন পূৰ্ণিমাত শিৱলিঙক পানী আগবঢ়োৱাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে কৰিলে ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি হয়।

গংগাত স্নান- শাওন পূৰ্ণিমাত গংগাত স্নান কৰিলে সকলো পাপৰ পৰা মুক্তি পোৱা যায়, সেয়েহে এই ব্ৰতক পাপ ধ্বংস কৰা ৰোজা বুলিও কোৱা হয়।

মহামৃত্যুঞ্জয় মন্ত্ৰ- এই দিনটোত ১০৮ বাৰ মহামৃত্যুঞ্জয় মন্ত্ৰ জপ কৰিলে সকলো ৰোগৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়।

দান কৰক - শাওন পূৰ্ণিমাৰ দিনা নিজৰ ক্ষমতা অনুযায়ী দান কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে কৰিলে টকাৰ লাভো হয়। দান কৰা সামগ্ৰী বা খাদ্য সামগ্ৰী বহুগুণে ঘূৰি আহে।


(বিঃদ্ৰঃ এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Nabaprajanma-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক। )





SeeHere is theComments

Sponsored

close