> ভুলতো বন্তি জলোৱাৰ সময়ত নকৰিব এই কাম । মানি চলক সঠিক নিয়ম - নিয়মীয়া খবৰ

ads5

ads2

adsz

ভুলতো বন্তি জলোৱাৰ সময়ত নকৰিব এই কাম । মানি চলক সঠিক নিয়ম




ভুলতো বন্তি জলোৱাৰ সময়ত নকৰিব এই কাম । মানি চলক সঠিক নিয়ম


হিন্দু ধৰ্মত পূজাৰ সময়ত বন্তি জ্বলোৱাৰ ভিন্ন গুৰুত্বৰ বিষয়ে ব্যাখ্যা কৰা হৈছে। কোৱা হয় যে বন্তি নজ্বলোৱাকৈ পূজা কৰিলে ব্যক্তিয়ে পূজাৰ পূৰ্ণ ফল নাপায়। একে সময়তে ভগৱানক খাদ্য আগবঢ়োৱাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে বন্তি জ্বলাই দিয়া হয়। শাস্ত্ৰত বন্তি জ্বলোৱাৰ বাবে কিছুমান নিয়ম উল্লেখ কৰা হৈছে, যাৰ পিছত ধনাত্মক শক্তি ঘৰত বাস কৰে। ইয়াৰ লগতে নেতিবাচকতাও গুচি যায়। বন্তি জ্বলোৱাৰ কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ নিয়মৰ বিষয়ে জনাওক।

বন্তি জ্বলোৱাৰ সময়ত এইবোৰ কথা মনত ৰাখিব

শাস্ত্ৰত মন্দিৰত বন্তি ৰখাৰ সঠিক দিশৰ বিষয়ে কোৱা হৈছে, যাৰ মতে ঘৰৰ পশ্চিম দিশত বন্তি ৰখাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। পশ্চিম দিশত ৰখা বন্তি ঘৰত ইতিবাচকতা আনে, যাৰ বাবে সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ বাসস্থান হয়।

জ্যোতিষৰ মতে ভঙা বন্তি কেতিয়াও ঘৰত ব্যৱহাৰ কৰিব নালাগে। যদি বন্তিটো ভাঙি যায় তেন্তে তৎক্ষণাত সলনি কৰক, ভঙা বন্তি ঘৰত অশান্তি, নেতিবাচকতা আনে। ইয়াৰ কাৰণে পূজাৰ ফলও পোৱা নাযায়। একে সময়তে আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়াও হ’ব পাৰে।


কও যে শাস্ত্ৰ অনুযায়ী যেতিয়াই ঘৰৰ মন্দিৰত বন্তি জ্বলায় তেতিয়াই তাৰ শিখাৰ বিশেষ যত্ন লওক। বন্তিৰ শিখা সদায় পূব দিশত থাকিব লাগে। ইয়াৰ ফলত ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি আহে। ইয়াৰ লগতে লেম্প জ্বলোৱা ব্যক্তিৰ আয়ুস দীঘলীয়া।

শাস্ত্ৰত বন্তি জ্বলোৱাৰ লগতে ইয়াৰ শিখা সম্পৰ্কেও কিছুমান নিয়ম দিয়া হৈছে। ঘিউৰ বন্তি জ্বলোৱাৰ সময়ত কেৱল কপাহৰ শিখা ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। তেলৰ বন্তি জ্বলোৱাৰ সময়ত দীঘল শিখা ব্যৱহাৰ কৰক। এই কথা মনত ৰখা উচিত যে পূজাৰ সময়ত তেলৰ বন্তি সদায় সোঁফালে আৰু ঘিউৰ বন্তি সদায় বাওঁফালে ৰাখিব লাগে।

জ্যোতিষৰ মতে বন্তিৰ শিখা দক্ষিণ দিশত ৰখাটো নিষেধ। এই দিশত শিখা ৰাখিলে ধনৰ লোকচান হয়।
SeeHere is theComments

Sponsored

close