দৈনিক ৰাশিফলঃ ৩০ নৱেম্বৰ, মংগলবাৰ - Today's horoscope in Assamese

 দৈনিক ৰাশিফলঃ ৩০ নৱেম্বৰ, মংগলবাৰ



মেষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা অতি ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব। আজি আপুনি এক আনন্দৰ অনুভূতি বিকশিত কৰিব। আজি আপুনি ধৰ্মীয় আৰু সামাজিক কাৰ্যসূচীৰ বাবেও কিছু ধন ব্যয় কৰিব। যদি আপুনি আজি কাৰোবাৰ সৈতে লেনদেন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, কিছু সময়ৰ বাবে বন্ধ কৰক, কিয়নো সেই টকাবোৰ ঘূৰাই পোৱাৰ সম্ভাৱনা অতি কম। সন্ধিয়াৰ পৰা নিশালৈকে আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে সচেতন হ’ব লাগিব, কিয়নো ই কিছু পৰিমাণে হ্ৰাস হ’ব পাৰে।


বৃষ ৰাশি- আজি আপোনাৰ জীৱনত বাধা থাকিব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা এটা আচৰিত উপহাৰ পাব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ এজন সদস্যক সহায় কৰিবলৈ কিছু টকাৰ ব্যৱস্থা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। যদি আপুনি আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কাৰোবাক ঋণ দিয়ে, আপুনি সেই টকা ঘূৰাই পোৱাৰ সম্ভাৱনা নাই। সেয়েহে সাৱধান হ’ব।


মিথুন ৰাশি- আজি আপোনাৰ মিশ্ৰিত ফলাফল আহিব। আজি আপুনি আপোনাৰ দীৰ্ঘদিন ধৰি অমীমাংসিত হৈ থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ আপোনাৰ এজন ভাতৃৰ পৰা সহায় বিচাৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আজি আপুনি আপোনাৰ চাকৰিত আপোনাৰ মন অনুসৰি কাম কৰিব পাৰিব, যি আপোনাক সুখী ৰাখিব। যদি পৰিয়ালৰ এজন সদস্য আজি বিভেদৰ অৱস্থাত আছে, আপুনি চুপ হৈ থকাটো ভাল হ’ব। যদি আপুনি আজি কিবা কৰে, ধৈৰ্য্য ধৰক, তেতিয়াহে ই সফল হোৱা যেন লাগিব। কিন্তু যদি আপুনি খৰখেদাকৈ কিবা কৰে, ই ভৱিষ্যতে আপোনাৰ বাবে কিছু সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।


কৰ্কট ৰাশি- আজি আপোনাৰ আধ্যাত্মিক জ্ঞান বৃদ্ধিৰ দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ জ্ঞান আৰু বিবেকেৰে আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে কিছুমান নতুন আৱিষ্কাৰ কৰিব। আজি আপুনি আনৰ ত্ৰুটিবোৰ বিচাৰি পোৱাৰ আগতে, আপোনাৰ কোনো ত্ৰুটি আছে নেকি জানিবলৈ আপুনি নিজৰ ভিতৰলৈ চাব লাগিব। সেয়েহে আপুনি আনৰ একো ভুল ক’ব নালাগে। যদি আপুনি আজি সম্পত্তি ক্ৰয় কৰে, ই ভৱিষ্যতে আপোনাক যথেষ্ট লাভালাভ প্ৰদান কৰিব। সন্ধিয়া আপুনি আজি আপোনাৰ সন্তানৰ শিক্ষাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এজন জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ ওচৰলৈ যাব লগীয়া হ’ব পাৰে।


লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল


সিংহ ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ এটা অংশ আপোনাৰ মাংগলিক কামৰ বাবেও ব্যয় কৰিব। যি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক আপোনাক ঈৰ্ষা কৰিব। সেয়েহে আপুনি তেওঁলোকৰ প্ৰতি সাৱধান হ’ব লাগিব। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সহায়ত মূল্যৱান কিবা এটা পাব পাৰে। আপুনি ব্যৱসায়ত গোটেই দিনটো বিক্ষিপ্ত লাভৰ সুযোগ লাভ কৰি থাকিব, কিন্তু আপুনি সেইবোৰ চিনাক্ত কৰিব লাগিব। তেতিয়াহে আপুনি তেওঁলোকৰ পৰা লাভ অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।


কন্যা ৰাশি- আজি আপোনাৰ প্ৰভাৱ আৰু গৌৰৱ বৃদ্ধিৰ দিন হ’ব। সন্ধিয়াৰ পৰা নিশালৈকে আপুনি কিছুমান প্ৰয়োজনীয় ব্যয়ৰ সন্মুখীন হ’ব, যিবোৰ আপুনি বিচৰা অবিহনে ব্যয় কৰিব লাগিব। যাৰ ফলত আপুনি বিচলিত হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ শিক্ষাসম্পৰ্কীয় কিছুমান তথ্য শুনিব, যি আপোনাৰ মনক সন্তুষ্ট কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ মনলৈ নেতিবাচক চিন্তাবোৰ অহা বন্ধ কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি আপোনাৰ সকলো কাম সহজে সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব।


তুলা ৰাশি- আজি আপোনাৰ স্বাস্থ্য কিছু কোমল হ’ব পাৰে। যদি আপুনি কাম কৰে, আপোনাৰ অধিকাৰ আজি বৃদ্ধি হ’ব আৰু আপোনাৰ দায়িত্ব বৃদ্ধি হ’ব। আপুনি আজি পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ পৰা কিছু ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। আপুনি আজি ৰাজ্য আৰু সমাজৰ পৰাও কিছু সহযোগিতা লাভ কৰিব। আজি সন্ধিয়া আপুনি আপোনাৰ চাকৰিত কিছুমান সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰিব, যি আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব।


বৃশ্চিক ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মিশ্ৰিত দিন হ’ব। আজি আপুনি ভাতৃ-ভগ্নীৰ সৈতে সম্পৰ্কিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আজি আপুনি কিছুমান অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয়ৰ সন্মুখীন হ’ব, যি আপোনাক বিচলিত কৰি ৰাখিব, সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ বৰ্ধিত ব্যয়বোৰো হ্ৰাস কৰিব লাগিব। সন্ধিয়া আপুনি সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান ভাল খবৰ শুনিব পাৰে, যি আপোনাক সুখী কৰিব।


ধনু ৰাশি- আজি আপুনি দিনটো আধ্যাত্মিকতাৰ কামত কটাব। আজি আপোনাৰ শাৰীৰিক আৰাম কিছু পৰিমাণে হ্ৰাস হ’ব পাৰে, যি আপোনাৰ বিত্তীয় পৰিস্থিতি শক্তিশালী কৰিব। আজি আপুনি কিছুমান সামাজিক কাৰ্যকলাপতো অংশগ্ৰহণ কৰিব, যি আপোনাক লাভান্বিত কৰিব। আজি আপুনি আন কাৰোবাৰ ওচৰত আপোনাৰ মন উন্মোচিত কৰাৰ আগতে মনোযোগ দিব লাগিব। যদি আপুনি এনে কৰে, ই আপোনাৰ বাবে কিছু সমস্যাও সৃষ্টি কৰিব পাৰে।


মকৰ ৰাশি- আপুনি আজি আপোনাৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সামৰ্থ্যৰ পৰা লাভান্বিত হ’ব। যদি আপোনাৰ কোনো কাম বিতৰ্কৰ দিশত আছে, আপুনি আজি ইয়াক জিকিব পাৰে। যি আপোনাৰ মনক সুখী কৰিব আৰু আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ বাবে এটা সৰু অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰিব পাৰে। সন্ধিয়াৰ পৰা নিশালৈকে আপুনি আজি এটা মাংগলিক অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব পাৰে।


কুম্ভ ৰাশি- আজি আপুনি আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে কিছুমান নতুন পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে মানুহৰ সৈতে আলোচনা কৰিব পাৰে, য’ত আপুনি আপোনাৰ পত্নী আৰু সন্তানৰ সৈতে থাকিব লাগিব। আপুনি আজি সন্ধিয়াটো আনন্দত কটাব। আজি আপোনাৰ সন্তানৰ অগ্ৰগতিয়ে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ নাম উত্থাপন কৰিব। যি আপোনাৰ মনক সন্তুষ্ট কৰিব। আনকি ব্যৱসায়তো আজি আপুনি বৃদ্ধসকলৰ সহায়ত কিছুমান দীৰ্ঘম্যাদী কামত সফলতা লাভ কৰিব।


মীন ৰাশি- আজি আপোনাৰ বাবে কিছু চিন্তাজনক দিন হ’ব। আজি আপুনি কিছুমান তথ্য শুনিব, যি আপোনাৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিব। যি আপোনাক আপোনাৰ সুমধুৰ কণ্ঠস্বৰ ব্যৱহাৰ কৰাত আৰু সোনকালে সমাপ্ত কৰাত সহায় কৰিব। আজি আপোনাৰ সন্তান আৰু পত্নীৰ প্ৰতি আপোনাৰ মৰম বৃদ্ধি হ’ব। ৰাতি আপোনাৰ ঘৰলৈ অতিথি আহিব পাৰে। আজি যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কিছুমান সিদ্ধান্ত ল’বলৈ আপোনাৰ বুদ্ধি আৰু বিবেক ব্যৱহাৰ কৰে, আপুনি ইয়াত সফল হ’ব।


লগতে চাওকঃ আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

SeeHere is theComments

Sponsored

close