সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ৩০ মে'ৰ পৰা ৫ জুনলৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 30 May to 5 June - Weekly Horoscope in Assamese

  সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ৩০ মে'ৰ পৰা ৫ জুনলৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি - 30 May to 5 June - Weekly Horoscope in Assamese



মেষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mesh Saptahik Rashifal  (30 May 2022 - 5 June 2022) 

শাক এটা যিদৰে সিজোৱা হয়, বেয়া সোৱাদৰ বাবে খাদ্য সুস্বাদু কৰি তোলে। একেদৰে কেতিয়াবা সামান্যতম দুখেও আমাৰ জীৱনলৈ ইতিবাচকতা আনিবলৈ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। কাৰণ আমাৰ জীৱনত যদি কোনো দুখ নাই, তেন্তে আমি হয়তো সুখৰ প্ৰকৃত মূল্য উপভোগ কৰিব নোৱাৰিম। গতিকে দুখ আহিলে এই সপ্তাহত নিজকে যিমান পাৰি শান্ত কৰি ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। এই সপ্তাহত আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু নিষ্ঠাৰে বহুতো সুযোগ লাভ কৰিব পাৰিব যাৰ পৰা আপুনি ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব। চৰ্তটো হ’ল আপোনাৰ জমা ধন অন্ধভাৱে বিনিয়োগ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে আপুনি পৰম্পৰাগতভাৱে এটা ভাল আঁচনিত বিনিয়োগ কৰিব লাগে। যদি আপুনি বিচাৰে যে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে এই সপ্তাহত আপোনাৰ লগত ভালদৰে ব্যৱহাৰ কৰক, তেন্তে আপুনি তেওঁলোকৰ সৈতে একে ব্যৱহাৰ কৰাটো প্ৰয়োজন। কাৰণ এই সময়ত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগত আপোনাৰ ব্যৱহাৰ বেয়া হ’ব পাৰে বুলি আশংকা কৰা হৈছে কাৰণ কেতু ৰাশিৰ সপ্তম স্থানত অৱস্থিত। কিন্তু বিনিময়ত তেওঁলোকৰ সৈতে আপুনি সদায় ভাল ব্যৱহাৰিক যোগাযোগ স্থাপন কৰা উচিত। এই সপ্তাহত কৰ্মস্থলীত আপুনি দেখিব যে আন সহকৰ্মীসকলে আপোনাৰ সকলো ক্ৰেডিট কাঢ়ি লৈছে। গতিকে আপুনি যি কৰিলে তাৰ ক্ৰেডিট আন কাকো ল’বলৈ নিদিব। নহ’লে কেৰিয়াৰত লোকচান সহ্য কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে । আপোনাৰ ৰাশিৰ গ্ৰহ আৰু তৰাবোৰে ইংগিত দিয়ে যে এই সপ্তাহটো বহু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে অকলশৰীয়া হ’ব। সেই ক্ষেত্ৰত আপুনি আপোনাৰ পোহনীয়া জন্তুৰ সৈতে সময় কটাব পাৰে বা পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ সৈতে কথা পাতি এই সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে।


বৃষ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brish Saptahik Rashifal  (30 May 2022 - 5 June 2022) 

দ্বাদশ পদ্ধতিৰে ৰাহুৰ উপস্থিতিৰ বাবে মানসিক চাপৰ প্ৰত্যক্ষ প্ৰভাৱে স্বাস্থ্য বেয়া কৰি তুলিব পাৰে আৰু এই সপ্তাহতো আপোনালোকে একেই অনুভৱ কৰিব। কাৰণ আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত চলি থকা অস্থিৰতাই আপোনাৰ মানসিক চাপ বৃদ্ধিৰ মূল কাৰণ হ’ব, যিয়ে আপোনাৰ স্বাস্থ্য নষ্ট কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহটো যিকোনো ধৰণৰ সৰু সৰু ৰিয়েল এষ্টেট আৰু বিত্তীয় লেনদেনৰ বাবে শুভ। কিন্তু এতিয়াই এটা ডাঙৰ বিনিয়োগ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু যদি সেয়া সম্ভৱ নহয় তেন্তে আপোনাৰ ধন যিকোনো ডাঙৰ বিনিয়োগত কেৱল এজন ডাঙৰ বা অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ সহায়ত বিনিয়োগ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। এই সপ্তাহত আপোনাৰ ল'ৰা-ছোৱালীক অতিৰিক্ত সুযোগ দিলে ভৱিষ্যতে আপোনাৰ বাবে সমস্যাৰ সৃষ্টি হ'ব পাৰে। গতিকে, আৰম্ভণিৰে পৰা তেওঁ আৰু তেওঁৰ সংগীৰ ওপৰত চকু ৰাখক, তেওঁ কাৰ লগত আড্ডা মাৰে তাৰ ওপৰত চকু ৰাখক। এই সপ্তাহত কৰ্মস্থলীত যিকোনো সভাত, আপোনাৰ চিন্তা আৰু পৰামৰ্শ প্ৰকাশ কৰাৰ সময়ত আপুনি অতি স্পষ্টভাৱে কোৱাটো প্ৰয়োজন। কাৰণ আপুনি পোনপটীয়াকৈ উত্তৰ নিদিলে আপোনাৰ ওপৰত আপোনাৰ বছ আৰু উৰ্ধতন বিষয়াই খং উঠিব পাৰে। যিয়ে আপোনাক হতাশ অনুভৱ কৰিব। আপোনাৰ শৈক্ষিক ৰাশিফল ​​অনুসৰি বিদেশত পঢ়াৰ সপোন দেখা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো বহুত ভাল হ'ব। লগতে ফেশ্বন বা অন্যান্য সৃষ্টিশীল ক্ষেত্ৰৰ সৈতে জড়িত অধ্যয়ন কৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে এই সময়খিনি উত্তম হ’ব। কাৰণ এই সময়ত তেওঁলোকৰ শিক্ষাত সফল হোৱাৰ বহু সুযোগ থাকিব।


মিথুন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Mithun Saptahik Rashifal  (30 May 2022 - 5 June 2022) 

এই সপ্তাহত আপোনাৰ মনত অধিক নেতিবাচক আৱেগৰ জোৱাৰ আহিব। ইয়াৰ বাবেই আপোনাৰ আচৰণে আপোনাৰ চৌপাশৰ মানুহক বিভ্ৰান্ত কৰিব। এনে অৱস্থাত পৰিস্থিতি ভাল কৰি ৰাখিবলৈ সকলো ধৰণৰ হতাশাৰ পৰা হাত সাৰিব লাগিব, নহ’লে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। আমাৰ জীৱনৰ গাড়ীখন সঠিকভাৱে চলাবলৈ আমাক সময়ে সময়ে টকাৰ প্ৰয়োজন হয়। আৰু এই কথা আপোনালোকে খুব ভালদৰে বুজি পাইছে। তথাপিও এটাৰ মালিক হোৱাটো এতিয়াও গড় মানুহৰ হাতৰ নাগালেৰে বাহিৰত। এই সপ্তাহত আপুনি বহুত পৰিয়াল আৰু ঘৰুৱা কাম কৰিব লাগিব, যাৰ ফলত আপুনি অলপ বেছি ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত উত্তেজিত হৈ সকলো শক্তি ব্যৱহাৰ নকৰিব, প্ৰতিটো কাম লাহে লাহে আৰু সঠিকভাৱে কৰক। এই সময়ছোৱাত প্ৰয়োজন হ’লে পৰিয়ালৰ আন সদস্যসকলেও সহায় ল’ব পাৰে। সম্ভৱ যে আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত চলি থকা উত্থান-পতনে আপোনাক অস্থিৰ কৰি তুলিব পাৰে কাৰণ বৃহস্পতি ৰাশিফলৰ সপ্তম আৰু দশম প্ৰভুৰ দশম স্থানত অৱস্থিত। ইয়াৰ বাবে আপোনাৰ খং অলপ খিংখিঙীয়া হৈ পৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ কেৰিয়াৰত প্ৰভাৱ পৰিব আৰু আপুনি কোনো কামত মনোনিৱেশ কৰিব নোৱাৰিব। ইয়াৰ বাবেই আপুনিও ভৱিষ্যতে বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব। এই সপ্তাহত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে নতুন কিবা এটা শিকি থকাৰ লগে লগে তেওঁলোকৰ বৌদ্ধিক ক্ষমতা উন্নত হ’ব, আৰু আন ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে তেওঁলোকৰ সামৰ্থ্য হেৰুৱাই পেলোৱাকে ধৰি কেইবাটাও ক্ষতিকাৰক পৰিণতিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। যিয়ে আপোনাৰ কেৰিয়াৰতো প্ৰভাৱ পেলাব আৰু আপুনি কোনো কামত মনোনিৱেশ কৰিব নোৱাৰিব।


কৰ্কট ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Karkat Saptahik Rashifal  (30 May 2022 - 5 June 2022) 

যিসকলে বিগত এসপ্তাহ ধৰি বদহজম, গাঁঠিৰ বিষ, মূৰৰ বিষ আদি সমস্যাক অৱহেলা কৰি আহিছে, তেওঁলোকে সুস্থ জীৱন-যাপনৰ গুৰুত্ব উপলব্ধি কৰি এই সপ্তাহত উন্নতি কৰিবলৈ যৎপৰোনাস্তি চেষ্টা কৰিব। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা দেখিলে আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়া লোকসকলে আপোনাৰ ওচৰত থকাৰ লগতে আপোনাৰ উৎসাহ অনুভৱ কৰিব পাৰে। অৰ্থনৈতিক ৰাশিফল ​​অনুসৰি এই সপ্তাহত আপোনাৰ বাবে ধন উপাৰ্জনৰ বহু সম্ভাৱনা কঢ়িয়াই আনিব কাৰণ বৃহস্পতি হৈছে ৰাশিৰ নৱম আৰু ষষ্ঠ প্ৰভু। কিন্তু এই সম্ভাৱনাবোৰ চিনি পাবলৈ হ’লে আপুনি সদায় সাৱধান হ’ব লাগিব নহ’লে আপুনি নিজকে ইয়াৰ সঠিক সুবিধা লোৱাৰ পৰা বঞ্চিত কৰিব পাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ পাৰিবাৰিক জীৱনৰ সকলো ধৰণৰ উত্থান-পতনৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সকাহ পাব। যাৰ বাবে পৰিয়ালটোত এক ইতিবাচক পৰিৱেশ দেখা পোৱা যায়। বিশেষকৈ যদি আপোনাৰ দেউতাৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা আছে, তেন্তে উন্নতিৰ সম্ভাৱনা আছে। ফলস্বৰূপে, তেওঁলোকৰ লগত সময় কটাবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ সমৰ্থন লাভ কৰাৰ সুযোগ পাব। আগৰ দিনবোৰত কাম কৰাৰ কিছুমান হেঁচা এই সপ্তাহত সম্পূৰ্ণৰূপে অতিক্ৰম কৰিব পৰা যাব। তেতিয়া আপুনি আপোনাৰ সকলো অসমাপ্ত কাম সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ কৰা দেখা যাব। এইখিনিতে কামৰ বোজা অলপ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে, কিন্তু সঠিক কৌশল আৰু বুজাবুজিৰে আপুনি কামটোৰ প্ৰতি থকা সকলো দায়িত্ব ভালদৰে পালন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এই সপ্তাহত ছাত্ৰৰ কেৰিয়াৰৰ গ্ৰাফে উচ্চতাত উপনীত হ’ব, কিন্তু আপুনি যি সফলতা লাভ কৰিব, সেইটোৱেই হ’ব আপোনাৰ ইগো বৃদ্ধিৰ মূল কাৰণ। যাৰ ফলত আপোনাৰ স্বভাৱত কিছু অতিৰিক্ত অহংকাৰ হ’ব পাৰে। এনে সময়ত নিজৰ বিষয়ে কোনো ধৰণৰ অন্ধবিশ্বাসৰ অধীন হৈ ভুল কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। কামৰ বোজা অলপ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে, কিন্তু সঠিক কৌশল আৰু বুজাবুজিৰে আপুনি কামটোৰ প্ৰতি থকা সকলো দায়িত্ব ভালদৰে পালন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।


সিংহ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Singha Saptahik Rashifal  (30 May 2022 - 5 June 2022) 

জিমলৈ যোৱা লোকসকলে এই সপ্তাহত অতিৰিক্ত ওজন বৃদ্ধিৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে, নহ’লে আপোনাৰ পেশীবোৰ টেনচনত পৰিব পাৰে। লগতে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত সময় বিশেষ ভাল যেন লাগে। ভৱিষ্যতে যিবোৰ বস্তুৰ দাম বৃদ্ধি পাব পাৰে সেইবোৰ কিনাৰ বাবে এই সপ্তাহটো ভাল। এনে অৱস্থাত আপুনি সোণৰ গহনা, ঘৰ-ভূমি বা যিকোনো ঘৰ নিৰ্মাণৰ কামত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে কাৰণ বৃহস্পতি ৰাশিফলৰ অষ্টম পথত পঞ্চম আৰু অষ্টম স্থানৰ প্ৰভু হিচাপে অৱস্থিত। ইয়াৰ ফলত ভৱিষ্যতে ভাল লাভ কৰাৰ সুযোগ পাব। এটা সুখৰ আৰু সুন্দৰ সপ্তাহৰ বাবে আপোনাৰ ঘৰখন অতিথিৰে ভৰি পৰিব পাৰে। তদুপৰি পৰিয়ালৰ সৈতে সামাজিক কাম-কাজে এই সময়ত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক সুখী কৰি ৰাখিবলৈ সহায় কৰিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়া আৰু সহকৰ্মীসকলৰ সমৰ্থন নাপাব, যাৰ বাবে আপুনি প্ৰতিটো কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ লগতে প্ৰতিটো দায়িত্ব ভালদৰে পালন কৰিব নোৱাৰিব। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ কেৰিয়াৰ স্থবিৰ হৈ পৰাৰ দৰে হঠাতে মানসিক চাপও বৃদ্ধি পাব পাৰে। উচ্চ শিক্ষা গ্ৰহণৰ চিন্তা কৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে সপ্তাহৰ মাজভাগ অতি উত্তম হ’ব। এই সময়ত আপুনি অধিক সফলতা লাভ কৰিব, কাৰণ গ্ৰহটোৰ অৱস্থান আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব।


কন্যা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kanya Saptahik Rashifal (30 May 2022 - 5 June 2022) 

এই সপ্তাহত আপুনি স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় বহুতো সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে কাৰণ কেটু আপোনাৰ বাসগৃহত অৱস্থিত। সেয়ে আৰম্ভণিৰে পৰা নিয়মীয়া যোগাসন আৰু ব্যায়াম ৰুটিনত অন্তৰ্ভুক্ত কৰক। কাৰণ আগতীয়াকৈ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰাটো আপোনাৰ বাবে বহুত ভাল বিকল্প হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আপুনি কিছু ডাঙৰ আৰ্থিক লাভ লাভ কৰিব। যাৰ বাবে আপুনি নতুন ঘৰ বা গাড়ী কিনাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও আপোনাৰ লগত নতুন নতুন বস্তু কিনিবলৈ আনন্দিত হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ পুৰণি বন্ধু বা ঘনিষ্ঠসকলক আপোনাৰ সমাৱেশত ভোজ দিব পাৰে। কাৰণ এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ হাতত অতিৰিক্ত মানসিক শক্তি থাকিব, যিয়ে আপোনাক এটা পাৰ্টি বা অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰিব। অৱশ্যে এনেধৰণৰ কাম কৰাৰ আগতে ঘৰত থকা মানুহখিনিৰ লগত পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব। এই সপ্তাহত, আপুনি মাত্ৰ আন মানুহৰ প্ৰতি কৰা সহায়ৰ দ্বাৰা অধিক বৈষম্যমূলক হ’ব লাগিব। এই সপ্তাহত সকলো ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক বিশেষভাৱে পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যে তেওঁলোকে একাগ্ৰতা বৃদ্ধি কৰিবলৈ ধ্যান আৰু যোগৰ সহায় ল’ব লাগে আৰু পৰিস্থিতি প্ৰতিকূল হ’লে খৰখেদাকৈ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে সদায় শান্ত হৈ থাকিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগে।


তুলা ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Tula Saptahik Rashifal  (30 May 2022 - 5 June 2022) 

এই গোটেই সপ্তাহটোত চালকসকলক বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে, কিয়নো আপোনাৰ সামান্যতম অসাৱধানতাই আপোনাৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে। এই সপ্তাহত সহজে ধন সংগ্ৰহ কৰিব পাৰিব। কাৰণ এই সময়ত আপুনি মানুহক দিয়া পুৰণি ঋণ পৰিশোধ কৰিব পাৰে, বা হয়তো এই সময়ত নতুন প্ৰজেক্টত বিনিয়োগ কৰিবলৈ কিছু টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে কাৰণ বৃহস্পতি আপোনাৰ দ্বিতীয় আৰু পঞ্চম প্ৰভু। এই সপ্তাহত আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱীয়ে আপোনাক কিছুমান ভাল পৰিকল্পনাৰে সুখী কৰিব। এইটো ক’ৰবালৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা হ’ব পাৰে, য’ত আপুনি আকৌ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে মজা কৰাৰ সুযোগ পাব। কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’বলৈ গৈ আছে। কাৰণ এইবাৰ আপুনি আপোনাৰ যিকোনো ৰোগৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ সক্ষম হ’ব, যাৰ বাবে আপুনি নিজৰ লক্ষ্যত উপনীত হ’বলৈ আগৰ তুলনাত অধিক কষ্ট কৰা দেখা যাব। গ্ৰহবোৰৰ সুখী অৱস্থান এই সপ্তাহত আপোনালোকৰ বাবে অতি ভাগ্যৱান হ’ব। তদুপৰি উচ্চ শিক্ষাৰ লগত জড়িত হ’লে সপ্তাহৰ মাজভাগ আৰু শেষ সময়বোৰ আপোনাৰ বাবে অতি শুভ হ’ব। কাৰণ এই সময়ত আপুনি প্ৰতিটো বিষয় শুদ্ধকৈ বুজিবলৈ কোনো অসুবিধা নাপাব।


বৃশ্চিক ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Brishik Saptahik Rashifal  (30 May 2022 - 5 June 2022) 

স্বাস্থ্যৰ দিশৰ পৰা সময় অতি ভালদৰে যাব আৰু আপোনাৰ সুস্বাস্থ্যৰ বাবে আপুনিও আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ ভালদৰে যত্ন ল’ব কাৰণ শনি তৃতীয় ঘৰৰ দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় প্ৰভু। ইয়াৰ ফলত পৰিয়ালত আপোনাৰ প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব পাৰে। মুঠতে স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। এই গোটেই সপ্তাহটোত ভাগ্য আৰু সৌভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত থাকিব। সেইবাবেই আপোনাক পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যে অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে কোনো কামত লৰালৰি নকৰিব, ধৈৰ্য্যৰে কাম কৰক আৰু জীৱনৰ প্ৰক্ৰিয়াত আত্মবিশ্বাসেৰে যিকোনো বিনিয়োগত নিজৰ ধন বিনিয়োগ কৰক। এই সপ্তাহত আপোনাৰ জীৱনৰ উত্থান-পতনে আপোনাৰ স্বভাৱলৈ কিছু বিৰক্তি কঢ়িয়াই আনিব। আৰু আপোনাৰ এই জেদী মনোভাৱে ঘৰৰ মানুহৰ লগত আপোনাৰ সংঘাতৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, যিয়ে ইচ্ছা নকৰিলেও তেওঁলোকৰ হৃদয়ত আঘাত দিব পাৰে। আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুৰ সৈতে সংঘাত হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত তেওঁলোকে কষ্ট পাব পাৰে। এই সপ্তাহত বহুতে ব্যৱসায়িক আৰু শৈক্ষিক সুবিধা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। কাৰণ সম্ভাৱনা আছে যে আপুনি বহুতো ভাল সুযোগৰ সুবিধা ল’ব পাৰে, আপোনাৰ শিক্ষা আৰু অভিজ্ঞতাক ভালদৰে উপস্থাপন কৰিবলৈ। গতিকে এইখিনি সময়ত নিজকে হেয়জ্ঞান কৰাৰ ভুল নকৰিব। সপ্তাহৰ এই সময়খিনি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে বিশেষভাৱে গুৰুত্বপূৰ্ণ। কাৰণ এই সময়ত তেওঁক হয়তো বিদেশী কলেজত নামভৰ্তি কৰা হৈছে, যাৰ বাবে তেওঁ ইতিমধ্যে চেষ্টা কৰি আছিল। গতিকে এই সময়খিনিৰ সঠিক ব্যৱহাৰ কৰক আৰু চেষ্টা কৰি থাকক। 


ধনু ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Dhanu Saptahik Rashifal  (30 May 2022 - 5 June 2022) 

যিসকলৰ মদ্যপান আৰু ধূমপানৰ বেয়া অভ্যাস আছে তেওঁলোকে এজন বয়োজ্যেষ্ঠৰ পৰামৰ্শ লৈ নিজৰ বেয়া অভ্যাসৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ চেষ্টা কৰিব। তাৰ বাবে নিজৰ স্বভাৱৰ সঠিক পৰিৱৰ্তন কৰক আৰু কেৱল এনেকুৱা মানুহৰ লগতহে আড্ডা দিয়ক যিয়ে আপোনাক এই বেয়া অভ্যাস ভংগ কৰাত সহায় কৰিব বিচাৰে। এই সপ্তাহত আপুনি পৰিয়ালটোত আপোনাৰ ভাবমূৰ্তি উন্নত কৰাৰ বাবে আপোনাৰ আয়তকৈ অধিক খৰচ কৰা দেখা যাব, কিয়নো বৃহস্পতি হৈছে ৰাশিৰ তৃতীয় আৰু দ্বাদশ প্ৰভু। ইয়াৰ ফলত আপুনি সদস্যসকলৰ মাজত আপোনাৰ ভাবমূৰ্তি উন্নত কৰিব পাৰিব, কিন্তু পৰিকল্পনা নকৰাকৈ এইদৰে ধন খৰচ কৰিলে ভৱিষ্যতৰ বাবে আপোনাৰ জীৱনত আৰ্থিক সংকটৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। আত্মীয়ৰ সৈতে সম্পৰ্ক নবীকৰণৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহত আপোনালোকে বিশেষ সফলতা লাভ কৰিব। লগতে, ঘৰুৱা সমস্যা আৰু দীৰ্ঘদিন ধৰি সমাধান নোহোৱা পাৰিবাৰিক কামৰ বাবে এই সময় এটা ভাল সপ্তাহ হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব। আৰম্ভণিৰে পৰা সেই কথা মনত ৰাখিব লাগিব সফলতাৰে কৰিবলৈ সম্পূৰ্ণ সক্ষম নোহোৱালৈকে কাকো কোনো প্ৰতিশ্ৰুতি নিদিব। যিহেতু আপুনি উত্তেজিত হৈ কৰ্মক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত দায়িত্ব লোৱাটো সম্ভৱ, সেয়েহে আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াসকলক এনে প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ক যিবোৰ আপুনি পিছত পালন কৰিবলৈ জোৰ দিব লাগিব। আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবিত প্ৰভাৱ পেলোৱাৰ উপৰিও আনৰ সন্মুখত আপুনি লাজ পাব পাৰে। যিসকল ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে কিছু বৃত্তিমূলক শিক্ষা লাভ কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকৰ বাবে এই সময় সাধাৰণতে অধিক শুভ হ’ব পাৰে। ইয়াৰ লগতে তেওঁলোকেও বহুতো সুযোগ পাব, তেওঁলোকৰ শিক্ষাত কিছু ভাল প্ৰদৰ্শন দিব। গতিকে সময়ৰ সদ্ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব।


মকৰ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Makar Saptahik Rashifal (30 May 2022 - 5 June 2022) 

মানসিক শান্তিৰ বাবে উদ্বেগৰ কাৰণসমূহৰ সমাধান কৰক। কাৰণ ইয়াৰ জৰিয়তেহে আপুনি নিজকে শক্তিশালী কৰি তুলিব পাৰিব, নিজকে সুস্থ কৰি ৰাখিব পাৰিব। এই সপ্তাহত আপোনাক এই শক্তিৰ আটাইতকৈ বেছি প্ৰয়োজন হ’ব। আৰ্থিক জীৱনত এই সপ্তাহত আপোনাৰ খৰচ অলপ বৃদ্ধি পাব কাৰণ শনি প্ৰথম আৰু দ্বাদশ ইন্দ্ৰিয়ৰ প্ৰভু হিচাপে আপোনাৰ ওপৰলৈ যোৱা দিশত আছে। ভাল খবৰটো হ’ল, এইবাৰ তাইক ডাম্প কৰি আগবাঢ়ি যোৱাৰ সময় আহি পৰিছে৷ যিয়ে আপোনাৰ আৰ্থিক জীৱনত সঠিক ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত সহায় কৰিব। এই সপ্তাহত ঘৰৰ কম বয়সীয়া সদস্যসকলৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰাত সহায়ক হ’ব। যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ আভিজাত্য প্ৰদৰ্শন কৰি আপোনাৰ পৰিয়ালক লগত লৈ যাবলৈ চেষ্টা কৰিব। ইয়াৰ বাবে আপুনি গোটেই পৰিয়ালটোৰ বাবে ভ্ৰমণ বা পিকনিকৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। কেতিয়াবা কেৱল আনৰ পৰা পৰামৰ্শ লোৱাটোৱে আমাক উন্নত সিদ্ধান্ত লোৱাত সহায় নকৰে, কিন্তু ই আমাৰ জীৱনলৈ পৰিৱৰ্তন আনে। এই সপ্তাহত অৱশ্যে চৰম নিৰাপত্তাহীনতাৰ অনুভূতিয়ে আপোনাক আনৰ পৰামৰ্শ লোৱাত বাধা দিব, যাৰ ফলত আপুনি অকলে বহুতো ডাঙৰ আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল’বলৈ বাধ্য হ’ব। বহু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে তেওঁলোকক দেখি আন ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ সঁজুলি হেৰুৱাব পাৰে। যাৰ বাবে এই সপ্তাহত তেওঁ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ পৰা নতুন স্মাৰ্টফোন বা লেপটপ দাবী কৰা দেখা যাব। কিন্তু তেওঁলোকে পাহৰিব নালাগে যে আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে ইতিমধ্যে আপোনাৰ তেজ-ঘামৰে আপোনাক ভালদৰে শিক্ষিত কৰি আছে আৰু এতিয়া আপোনাৰ দাবীয়ে তেওঁলোকৰ ওপৰত অতিৰিক্ত বোজা জাপি দিব পাৰে, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ বিত্তীয় বাজেট আৰু বেয়া হ’ব পাৰে। ই আপোনাক অকলে ডাঙৰ আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল’বলৈ বাধ্য কৰিব। 


কুম্ভ ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Kumbha Saptahik Rashifal (30 May 2022 - 5 June 2022) 

এই সপ্তাহত কামৰ পিছত হাতত বহুত অতিৰিক্ত সময় বাকী থাকিব, যাৰ সহায়ত আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি কৰিব বিচৰা যিকোনো চখ পূৰণ কৰিব পাৰিব। যেনে: নৃত্য, গান গোৱা, ভ্ৰমণলৈ যোৱা, চিত্ৰ অংকন আদি কাৰণ এনেবোৰ কাম কৰি আপুনি কেৱল উপভোগ কৰাই নহয়, নিজকে সতেজ কৰি ৰাখিবলৈও সক্ষম হ’ব। এই সপ্তাহত আপুনি দ্ৰুত ধন উপাৰ্জনৰ বাবে এটা চৰ্টকাট ল’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ অবৈধ গোচৰত অৱতৰণ কৰা দেখা পাব। প্ৰথম আৰু দ্বাদশ স্থানৰ প্ৰভু হিচাপে আপোনাৰ চন্দ্ৰ ৰাশিৰ প্ৰতি সন্মান জনাই শনিক প্ৰথম স্থানত ৰখাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিচ্ছবিৰ ক্ষতি আৰু অতিৰিক্ত আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। যদি আপুনি আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ আত্মীয়ক বহুদিনৰ পৰা লগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল, তেন্তে এই সপ্তাহৰ ভিতৰত একেখিনি কথাই হ’ব পাৰে এনে সংযোগ আছে। লগতে, আপুনি তেওঁলোকৰ ঠাই চাবলৈ সুযোগ পাব পাৰে বা তেওঁলোকে আপোনাৰ ঘৰলৈ আহিব পাৰে। ইয়াৰ বাবেই তেওঁলোকৰ লগত সুস্বাদু খাদ্যৰ সোৱাদ ল’ব। এই সপ্তাহত আপুনি শৈশৱৰ দিনত যিবোৰ কাম কৰি ভাল পাইছিল, সেইবোৰ সকলো কৰিবলৈ মন যাব। এই কৰ্মসমূহ আপোনাৰ কিছুমান গোপন কলাৰ সৈতেও জড়িত হ’ব পাৰে যেনে নৃত্য, গীত, চিত্ৰকলা আদি।অৱশ্যে ইয়াৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ইয়াৰ লক্ষ্যসমূহো মনত ৰাখিব লাগিব। এই ৰাশিৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে সপ্তাহটো সফল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ লগতে প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত আপুনি সফল হ’ব আৰু এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ মনোবলও বৃদ্ধি পাব। এই ক্ষেত্ৰত মানসিক চাপৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগিব আৰু ইতিবাচক চিন্তাত মনোনিৱেশ কৰিব লাগিব। 


মীন ৰাশিৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল - Min Saptahik Rashifal  (30 May 2022 - 5 June 2022) 

এই সপ্তাহত কৰ্ম আৰু অবসৰৰ মাজত সঠিক ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাটো আপোনাৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব। এনে অৱস্থাত যদি আপুনি বহুদিন ধৰি কোনো ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ আছে, তেন্তে এই সময়ত আপুনি ইয়াৰ পৰা সম্পূৰ্ণৰূপে মুক্তি পাবলৈ সক্ষম হ’ব কাৰণ বৃহস্পতি গ্ৰহই আপোনাৰ আকাশত প্ৰথম আৰু দশম ইন্দ্ৰিয়ৰ অধিপতি হিচাপে শাসন কৰি আছে। সেয়ে গ্ৰহবোৰৰ অনুকূল দিশটোৱে আপোনাক বহুতো ৰোগৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ সহায় কৰিব আৰু সেই সময়ত আপুনি সুস্বাস্থ্য লাভ কৰিব। মানসিকভাৱেও আপুনি ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাস আৰু দৈনন্দিন জীৱনৰো উন্নতি হ’ব। এই সময়ে আপোনাক আৰ্থিকভাৱে শক্তিশালী কৰি তুলিব। এইখিনিতে আপুনি কেৱল যিকোনো পুৰণি বিনিয়োগৰ পৰা লাভৱান হোৱাই নহয়, ঋণ লৈছে যদিহে আপুনি ঋণ পৰিশোধ কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ পিছতো, এফিলিয়েট ব্যৱসায়ত সফল হ’বলৈ ভাগ্যতকৈও অধিক প্ৰয়োজন। আপুনি আপোনাৰ সাজ-পোছাক বা চেহেৰাত কৰা পৰিৱৰ্তনৰ বাবে পৰিয়ালৰ লোকসকল আপোনাৰ ওপৰত খং উঠিব পাৰে। তথাপিও এটাৰ মালিক হোৱাটো এতিয়াও গড় মানুহৰ হাতৰ নাগালেৰে বাহিৰত। এই সপ্তাহত গ্ৰহটোৰ অৱস্থানে ইংগিত দিয়ে যে এই সময়ত আপোনাৰ ভাই-ভনী, বন্ধু-বান্ধৱ, আত্মীয়-স্বজন আৰু সহকৰ্মীৰ সৈতে কিছু সংঘাত হ’ব পাৰে। যিয়ে অৱশ্যেই ভিডিঅ’টোক ৰাতিটোৰ ভিতৰতে চেনচেচন কৰি তুলিছিল। এই সপ্তাহটো আপোনাৰ ৰাশিৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে স্বাভাৱিক হ’ব যিসকলে আই টি, ফেশ্বন, মেডিকেল, আইন আৰু ইণ্টেৰিয়ৰ ডিজাইনিং অধ্যয়ন কৰা। কাৰণ তেওঁলোকে পূৰ্বৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ জৰিয়তে বহু সুযোগ পাব আৰু এই ৰাশিৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে নিশ্চিতভাৱে এই সুযোগসমূহৰ মূলধন হিচাপে ল’ব পাৰিব যিসকলে পঢ়া-শুনাত আগ্ৰহী। গতিকে নিজৰ লক্ষ্যবোৰ বুজি লওক আৰু সেইবোৰ পূৰণৰ বাবে কাম কৰি থাকক।

SeeHere is theComments

Sponsored

close