> শ্ৰীকৃষ্ণৰ প্ৰিয় কদম ফুল এইদৰে ব্যৱহাৰ কৰিলে পোৱা যায় সুফল - নিয়মীয়া খবৰ

ads5

ads2

adsz

শ্ৰীকৃষ্ণৰ প্ৰিয় কদম ফুল এইদৰে ব্যৱহাৰ কৰিলে পোৱা যায় সুফল








Kadam Ka Phool -  হিন্দু ধৰ্মত ফুলৰ গুৰুত্ব অতি বেছি। উপাসনাত ফুল ব্যৱহাৰ কৰা হয় যাতে ঈশ্বৰ সন্তুষ্ট হয় আৰু পৰিৱেশ নিৰ্মল আৰু সুখদায়ক হৈ থাকে। একে সময়তে জ্যোতিষতো ফুলৰ প্ৰতিকাৰৰ কথাও কোৱা হৈছে। জ্যোতিষৰ মতে যদি ফুলৰ লগত জড়িত কিছুমান প্ৰতিকাৰ আপোনাৰ সমস্যাৰ অন্ত পেলোৱাৰ সংকল্পৰে কৰা হয়, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে ইয়াৰ পৰা আপুনি লাভৱান হ’ব। এনে পৰিস্থিতিত জ্যোতিষ বিশেষজ্ঞ ডাঃ ৰাধাকান্ত ভাটছে কদম ফুলৰ সৈতে জড়িত কিছুমান নিশ্চিত প্ৰতিকাৰৰ কথা উলিয়াইছে।

কদম ফুলক অতি ফলপ্ৰসূ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই ফুলৰ সম্পৰ্ক শ্ৰী কৃষ্ণৰ সৈতে। শ্ৰীকৃষ্ণই কদম্ব ফুলক বৰ ভাল পায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।


পৌৰাণিক কাহিনী আৰু শাস্ত্ৰ অনুযায়ী শ্ৰীকৃষ্ণ যেতিয়াই গোপীসকলৰ লগত ৰাস গাইছিল তেতিয়াই কদম গছত বহি বাঁহী বজাইছিল।যমুনাৰ পাৰত নিধিবনৰ ওচৰত এতিয়াও কদম গছ আছে, যাৰ দৰ্শনৰ বাবে মানুহ গোট খায় আৰু কদম্ব গছকো পূজা কৰা হয়।

শ্ৰীকৃষ্ণক কদম ফুল আগবঢ়াই কৃষ্ণ বৰ সন্তুষ্ট হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। কদম ফুল আগবঢ়াই কৃষ্ণৰ কৃপা সদায় বৰষুণ হয়।আনহাতে, ভগৱান বিষ্ণুক কদম ফুল আগবঢ়াই বৃহস্পতি গ্ৰহ অনুকূল হৈ পৰে। বৃহস্পতিৰ অৱস্থা উন্নত হয় যাৰ বাবে চাকৰি, শিক্ষা, ব্যৱসায় আদিত লাভ হয়।



ঘৰৰ মূল দুৱাৰত কদম ফুল পাইলনৰ ৰূপত ৰাখিলে ইতিবাচকতা আনে আৰু ৰাহুৰ কু-প্ৰভাৱ হ্ৰাস পায়। ঘৰত শান্তি ৰৈ যায়।মন্দিৰ বা ভল্টত কদম ফুল ৰাখিলে লক্ষ্মী নাৰায়ণৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়।আৰ্থিক অসুবিধা নোহোৱা হৈ যায়। ধন-সম্পত্তি বাঢ়িছে আৰু ঋণৰ অন্ত পৰে।

যদি স্বামী-স্ত্ৰীয়ে একেলগে কদম ফুল শ্ৰীকৃষ্ণ আৰু ৰাধাৰাণীক আগবঢ়ায়, তেন্তে ই বিবাহিত জীৱনটো মধুৰ কৰি তোলে আৰু প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক অতি মজবুত কৰি তোলে।


(বিঃদ্ৰঃ এই বাতৰিত দিয়া তথ্য জ্যোতিষ আৰু ধৰ্মীয় বিশ্বাসৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। Nabaprajanma-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যদি এই লিখনিটো ভাল লাগিল, তেন্তে ফেচবুকত শ্বেয়াৰ আৰু লাইক কৰক। এনেধৰণৰ আৰু অধিক লেখা পঢ়িবলৈ আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক। আপোনাৰ মতামত আমালৈ কমেণ্ট বক্সত পঠাওক। )


SeeHere is theComments

Sponsored

close