বাস্তু টিপচ : এই ৬ টা বস্তু আপোনাৰ পাৰ্ছত কেতিয়াও নাৰাখিব অন্যথা সন্মুখীন হ'ব ডাঙৰ অসুবিধাৰ Money Wallet Tips in Assamese

 বাস্তু টিপচ : এই ৬ টা বস্তু আপোনাৰ পাৰ্ছত কেতিয়াও নাৰাখিব অন্যথা সন্মুখীন হ'ব ডাঙৰ অসুবিধাৰ Money Wallet Tips



আজিয়েই আপোনাৰ পাৰ্চৰ পৰা বাহিৰ কৰক এই ৬ বিধ বস্তু নহলে হৈ পৰিব আর্থিকভাৱে দুৰ্বল! 


হিন্দু ধৰ্মত বাস্তু শাস্ত্ৰৰ এক বিশেষ গুৰুত্ব আছে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ অনুসৰি, আমাৰ চাৰিওফালৰ বস্তুবোৰে আমাৰ জীৱনক ইতিবাচক আৰু নেতিবাচকভাৱে প্ৰভাৱিত কৰে। আজিকালি আমি বেছিভাগ মানুহেই টকা আমাৰ পাৰ্চত ৰাখোঁ। টকাৰ লগতে আমি আন আন কিছুমান বস্তুও পাৰ্ছত ৰাখো । কিন্তু বাস্তু শাস্ত্ৰ অনুসৰি কিছুমান বিশেষ বস্তু পাৰ্চত ৰাখিব নালাগে। এই বস্তুবোৰ পাৰ্চত ৰখাটো যথেষ্ট অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সেইবোৰ বস্তু পাৰ্চত ৰাখিলে মানুহৰ জীৱনত বহুতো নেতিবাচক ঘটনা ঘটিব পাৰে । ইয়াৰ উপৰিও, এজন ব্যক্তিয়ে বিভিন্ন ধৰণৰ আৰ্থিক অসুবিধাৰো সন্মুখীন হ'ব লাগিব পাৰে আৰু জীৱনত আন বহুতো বাধা আহিব পাৰে।


এই সন্দৰ্ভত, কিছুমান সামগ্রী কেতিয়াও পাৰ্চত ৰাখিব নালাগে । গতিকে সেইবোৰ কি কি জানো আহক


ভগৱানৰ ফটো

আপোনাৰ পাৰ্চৰ ভিতৰত কেতিয়াও ভগৱানৰ ফটো ৰাখিব নালাগে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ভগৱানৰ ফটো পাৰ্চত ৰাখিলে এজন ব্যক্তিৰ ওপৰত ঋণৰ বোজা বৃদ্ধি হয়। ইয়াৰ দ্বাৰা তেওঁৰ জীৱনতো বহু বাধাৰ সৃষ্টি হব পাৰে।


মৃত আত্মীয় বা পৰিয়ালৰ সদস্যৰ ফটো

আমাৰ প্ৰায় মানুহেই পাৰ্চৰ ভিতৰত নিকটাম্বীয় সদস্যৰ ফটো ৰাখো । কিন্তু পাৰ্চত কেতিয়াও আপোনাৰ মৃত আত্মীয় বা পৰিয়ালৰ সদস্যৰ ফটো নাৰাখিব। বাস্তু শাস্ত্ৰত ইয়াক অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। বাস্তু শাস্ত্ৰ অনুসৰি স্পষ্টকৈ উল্লেখ কৰা হৈছে যে পাৰ্চ বা ধনৰ টোপোলাতো মা লক্ষ্মীৰ ঠাই। এনে পৰিস্থিতিত, মৃত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ ফটো পাৰ্চৰ ভিতৰত ৰখাটো এটা বাস্তু দোষ । ইয়াৰ ফলত আর্থিক অসুবিধাৰো সৃষ্টি হ'ব পাৰে।


তলাৰ চাবি

তলাৰ চাবিটো কেতিয়াও পাৰ্চৰ ভিতৰত ৰাখিব নালাগে। বাস্তু শাস্ত্ৰত ইয়াক অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। পাৰ্চত চাবিটো ৰাখিলে আমাৰ জীৱনলৈ বিভিন্ন ধৰণৰ নেতিবাচকতা আহে। ইয়াৰ ফলত আর্থিক অসুবিধাৰো সৃষ্টি হ'ব পাৰে।


পুৰণি বিল বা ৰছিদ

কেতিয়াবা আমি বজাৰ কৰাৰ পিছত সেই সামগ্ৰীৰ বিল আমাৰ পাৰ্চত ৰাখোঁ। তেনে বিল আমাৰ পাৰ্চৰ ভিতৰত দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে থাকে। বাস্তু শাস্ত্ৰত ইয়াক অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ ফলত আমাৰ জীৱনত বিভিন্ন ধৰণৰ অৰ্থনৈতিক অসুবিধা হ'ব পাৰে।


ব্লেড, চুৰি বা আন চোকা সামগ্রী

জ্যোতিষ শাস্ত্র অনুসৰি, পাৰ্চত কেতিয়াও চোকা বস্তু ৰাখিব নালাগে, যেনে ব্লেড, চুৰি ইত্যাদি। এনে কৰিলে জীৱনত ধনৰ সমস্যা যথেষ্ট বৃদ্ধি হয় আৰু আর্থিক সমস্যাৰ সন্মূখীন হব পাৰে। বহুতো মানুহ আছে যিয়ে নোট আৰু মুদ্ৰা একেলগে ৰাখে। এইটো কৰিব নালাগে, ইয়াৰ ফলত ধনহে হেৰুৱাব লাগে। নোট আৰু মুদ্ৰা দুয়োটা পৃথকে পাৰ্চত ৰাখিব।


পুৰণি আৰু ফটা নোট

বিমুদ্ৰাকৰণৰ ফলত পুৰণি নোটবোৰ এতিয়া প্রচলিত নহয়। এনে পৰিস্থিতিত আপুনি পুৰণি টকাবোৰো আপোনাৰ পাৰ্চৰ পৰা বাহিৰ কৰা উচিত। ফটা টকাই মানুহৰ মানসিক অৱস্থাত ব্যাঘাত জন্মায়। চিন্তাত নেতিবাচকতা আনে, সেয়হে এইবোৰ তৎক্ষণাৎ আঁতৰাব লাগে ।


Related Search

Assam Latest news

vastu tips in assamese

wallet tips vastu tips

Assamese home tips

Assamese lifestyle tips

DISCLAIMER : The information in this article is for knowledge purposes only. It is important to consult the relevant experts before applying them yourself.


SeeHere is theComments

Sponsored

close